پتروشیمی نوری حامی «دلفین‌های گوژپشت» خلیج فارس شد
پتروشیمی نوری حامی «دلفین‌های گوژپشت» خلیج فارس شد
پس از حمایت «آریا ساسول» از آهوها؛
۱۳۹۵/۱۲/۰۷


پتروشیمی نوری حامی «دلفین‌های گوژپشت» خلیج فارس شد


اداره کل محیط زیست استان بوشهر و پتروشیمی نوری به منظور حمایت از دلفین‌های گوژپشت خلیج فارس تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

 

به گزارش انرژی نیوز، این تفاهمنامه، امروز (شنبه، هفتم اسفندماه) میان اداره کل محیط زیست استان بوشهر و مجتمع پتروشیمی نوری برای حمایت از دلفین‌های گوژپشت خلیج فارس در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست امضا شد.

 

مجتبی طاهری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در مورد این تفاهمنامه گفت: با همکاری پتروشیمی نوری و گروهی مردم نهاد در حوزه محیط زیست و محیط زیست استان بوشهر، محلی مناسب برای زندگی دلفین‌ها تعیین و بررسی می‌شود.

 این تفاهمنامه با همکاری و تعامل پتروشیمی نوری نهایی شده و همسو با مسئولیت‌های اجتماعی از سوی این مجتمع پتروشیمی از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

پتروشیمی نوری همچنین حمایت از پستانداران دریایی را در ٢ فاز در برنامه‌های خود قرار داده و گونه جدید دلفین گوژپشت برای نخستین بار در فاز نخست، با انجام تحقیقات دقیق علمی و استفاده از دقیق‌ترین روش‌ها از سوی این شرکت مورد حمایت قرار گرفته است.

 

دلفین گوژپشت از گونه‌های منحصربه فرد دلفین به شمار می‌رود که در معرض تهدید قرار گرفته است.

 

به گزارش انرژی نیوز، پتروشیمی پلیمر آریاساسول هم پیشتر با اشاره به لزوم توجه به مسوولیت‌های اجتماعی در صنعت پتروشیمی، اعلام کرده بود: آریاساسول افتخار حمایت از آهوی جبیر و جلوگیری از انقراض این آهو را دارد که با حمایت های صورت گرفته هم اکنون تعداد این نژاد آهو به 40 راس رسید.


بازگشت به  اخبار