اخبار  ›  ویژه  ›  «بوتاش»: اول سلامت کارکنان، دوم    

تفاوت مدیریت «کرونا» در صنعت نفت ایران و ترکیه؛
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۲۲:۱۷

«بوتاش»: اول سلامت کارکنان، دوم واردات گاز/ «انتقال گاز ایران»: کارکنان 13 فروردین هم سرکار آمدند !!


«بوتاش»: اول سلامت کارکنان، دوم واردات گاز/ «انتقال گاز ایران»: کارکنان 13 فروردین هم سرکار آمدند !!

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «کرونا» با وجود همه خسارت‌هایی که به جامعه و اقتصاد ایران و کشورهای مختلف جهان وارد کرده است اما تجربه‌های گرانبهایی هم دست کم برای صنعت نفت ایران به ارمغان آورده است.

خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه، پنج روز قبل به دلیل فعالیت‌های تروریست‌ها منفجر شد، انفجار این خط لوله صادراتی موضوع تازه‌ای نیست اما واکنش مسئولان صنعت گاز ایران و ترکیه به این حادثه، یک تجربه جدید و البته منحصر به فرد است.

ماجرا از چه قرار است؟ «مهدی جمشیدی دانا» مدیر دیسپچنیگ شرکت ملی گاز ایران امروز در گفتگویی با بیان اینکه ترکیه، علت توقف واردات گاز ایران را «فورس ماژور» اعلام کرد، گفته است: «بوتاش» تمایلی برای تعمیر خط لوله گاز را ندارد و مسئولان بوتاش به دلیل شیوع «کرونا» تاکید می‌کنند حاضر به اعزام کارکنانش به محل حادثه نیستند.

همزمان با مرور واکنش مدیران بوتاش ترکیه به موضوع سلامت کارکنانش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، صحبت‌های امروز «سعید توکلی» مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران هم شنیدنی است و او با اشاره به آغاز تعمیرات اساسی تاسیسات تقویت فشار و خطوط لوله گاز، می‌گوید: «کرونا» برنامه‌های تعمیرات را به تاخیر ننداخته است.

«توکلی» در جمله‌ای که احتمالا  از آن به عنوان یک اظهارنظر حماسی یاد هم می‌کند با افتخار تمام گفته است: «حتی ۱۳ فروردین‌ماه هم عملیات‌ تعمیرات در مناطق انتقال گاز متوقف نشده است»!

از سوی دیگر «جمشیدی دانا» مدیر دیسپچینگ شرکت گاز هم در اظهارنظر دیگری گفته است: اگر «بوتاش» به دلیل شیوع کرونا تمایل به تعمیرات ندارد «ما» آمادگی داریم توسط نیروهای متخصص ایرانی این تعمیرات را انجام دهیم !!

نکته اول، مطمئن باشید، مدیرانی که از تعمیرات به موقع تاسیسات تقویت فشار گاز و یا بازسازی خط لوله گاز صادراتی توسط کارکنان متخصص در رسانه‌ها گفتگو می‌کنند و احتمالا «پز» مدیریتی هم بابت این افتخارآفرینی می‌دهند تاکنون چندین بار تست کرونا داده و در خوشبینانه‌ترین حالت خود را در اتاق کارشان قرنطینه کرده‌اند. سوال اینجاست آیا مدیرانی که از کارکنان متخصص برای تعمیر ایستگاه و بازسازی خط لوله آسیب دیده گاز اعتبار خرج می‌کنند حاضرند پای خود را از اتاق کارشان بیرون‌تر هم بگذارند؟

نکته دوم، پارسال رکوردهای تولید، انتقال، ذخیره‌سازی و توزیع گاز شکسته شد و شرکت گاز یک روسپید تمام عیار بود، با این رکوردشکنی‌ها آن هم در اوج تحریم‌های ظالمانه شیطان بزرگ، آمریکا، مدیرعامل انتقال و دیسپچینگ شرکت گاز چقدر برای پرداخت پاداش «تراز» به کارکنان مظلوم و متخصص صنعت گاز تلاش کردند؟ «حسن تربتی» مدیرعامل شرکت گاز که پای ثابت پرداخت این پاداش بود، آقای «توکلی»، آقای «جمشیدی دانا» در هیات مدیره گاز کدام مدیران بودند که گفتند پول نیست، چرا باید در این بی‌پولی پاداش به کارکنان بدهیم، باور کنید «کرونا» خیلی هم بد نیست، دست کم برای انتخاب قربانیان، عدالت را اجرا می‌کند و همه را به یک چشم می‌بیند ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,