اخبار  ›  گاز  ›  جزئیات دو دستور کلیدی زنگنه برای    

یک مقام مسئول اعلام کرد:
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۱۰:۰۹

جزئیات دو دستور کلیدی زنگنه برای افزایش تولید گاز پارس جنوبی


جزئیات دو دستور کلیدی زنگنه برای افزایش تولید گاز پارس جنوبی

یک مقام مسئول با تشریح جزئیات دو دستور وزیر نفت برای تسریع در ساخت و توسعه فاز 14 پارس جنوبی، اعلام کرد: طرح انتقال گاز دومین سکوی فاز 14 به فاز 12 پارس جنوبی با هدف افزایش 500 میلیون فوت مکعبی تولید گاز کشور برای زمستان امسال به بهره برداری رسید.
 
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «سید شمس‌الدین موسوی» در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت ساخت پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی، گفت: هم اکنون پیشرفت ساخت این پالایشگاه به حدود 65 درصد رسیده و پیش بینی می شود اولین ردیف شیرین سازی گاز پالایشگاه نیمه اول سال آینده در مدار بهره برداری قرار بگیرد.
 
این عضو کنسرسیوم طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با اعلام اینکه در حال حاضر سه سکوی دریایی این فاز مشترک هر یک با ظرفیت تولید روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز (معادل 14.5 میلیون مترمکعب) در خلیج فارس نصب و راه اندازی شده است، تصریح کرد: امسال با دستور وزیر نفت به منظور افزایش ظرفیت تولید گاز شیرین کشور برای زمستان سال جاری، ساخت یک خط لوله 32 اینچی به طول تقریبی 5.5 کیلومتر برای انتقال گاز ترش سکوی 14 بی به سکوی فاز 12 پارس جنوبی در دستور کار قرار گرفت.
 
مدیرعامل شرکت پایندان با بیان اینکه در مدت زمان حدود پنج ماه ساخت این خط لوله به پایان رسیده و هم اکنون روزانه 14.5 میلیون مترمکعب گاز تولیدی سکوی 14 بی به فاز 12 پارس جنوبی انتقال داده می شود، اظهار داشت: با ساخت این سکو علاوه بر افزایش تولید گاز، بخشی از افت تولید گاز چاه های فاز 12 پارس جنوبی هم جبران شده است.
 
وی در ادامه با اشاره به دومین دستور کلیدی وزیر نفت برای تسریع در ساخت پالایشگاه ساحلی فاز 14 پارس جنوبی، توضیح داد: در این راستا، خرید بخشی از کالا و مهندسی پالایشگاه به پایبندان واگذار شده که پیش بینی می شود با این اقدام با رفع برخی از موانع اجرایی زمینه تسریع در بهره برداری اولین ردیف شیرین سازی گاز فراهم شود.
 
موسوی با اشاره به پیشینه فعالیت شرکت پایندان در واحدهای پالایشی طرح توسعه فازهای 13، 15، 16، 22 تا 24 پارس جنوبی، تاکید کرد: علاوه بر این تاکنون بالغ بر 70 درصد ساخت اسکلت و استراکچرهای فولادی فازهای مختلف پارس جنوبی توسط این مجموعه و با استفاده صد درصدی از توان مهندسان و متخصصان داخلی انجام گرفته است.
 
این عضو انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران همچنین با اشاره به سابقه بیش از 50 ساله شرکت پایندان در طراحی و ساخت خطوط لوله و تاسیسات نفت و گاز در کشور، گفت: تاکنون بیش از 6000 کیلومتر خط لوله انتقال نفت و گاز در اقطار 26 تا 56 اینچ در کشور طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی شده و تاکنون پروژه مشابه دیگری در کشورهای عراق، ارمنستان و پاکستان انجام شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,