اخبار  ›  گاز  ›  اولین توربین ملی در شبکه انتقال    

همزمان با اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا؛
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۲:۴۱

اولین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران راه‌اندازی شد


اولین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران راه‌اندازی شد

مدیر پژوهش و فن‌آوری شرکت ملی گاز از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به دانش فنی اولین توربین ملی گازی خبر داد و گفت: اولین توربین 25 مگاواتی با دانش ایرانی در تاسیسات تقویت فشار دهق راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی «انرژی نیوز» به کیش، «محسن مظلوم فارسی‌باف» در مراسم آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش در جمع خبرنگاران با اشاره به دستیابی ایران به دانش فنی طراحی و ساخت توربین های 25 مگاواتی کاربردی در صنایع گاز کشور، گفت: اولین توربین 25 مگاواتی ساخت داخل با دانش ایرانی در تاسیسات تقویت فشار دهق نصب و راه اندازی شده است.

مدیر پژوهش و فن‌آوری شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه نصب و راه اندازی اولین توربین گازی ایرانی تاکنون بالغ بر 24 هزار ساعت کار بدون نقص داشته است، تصریح کرد: این توربین با حمایت شرکت گاز و مشارکت توربوکمپرسور نفت طراحی و ساخته شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه دومین گام به منظور دستیابی کامل به دانش طراحی و ساخت توربین های گازی در کشور، طراحی و تولید نسل جدید توربین های 27 مگاواتی است، بیان کرد: توربین های جدید برای شرایط خاص عملیاتی در صنعت گاز در دست طراحی و تولید است.

وی همچنین از برنامه ریزی برای طراحی و ساخت پیگ های هوشمند در صنعت گاز خبر داد و یادآور شد: اولین پیگ هوشمند برای خضور لوله 56 اینچی فرآیند برگزاری مناطقه و انتخاب پیمانکار را پشت سر می گذارد و سال آینده رسما ساخت این پیگ با مشارکت شرکت های دانش بنیان ایرانی کلید خواهد خورد.

مظلوم فارسی‌باف همچنین از دستیابی ایران به دانش فنی و ساخت پیگ هوشمند برای خطوط لوله 30 اینچی گاز خبر داد و گفت: بهره برداری آزمایشی از این توربین ها در شبکه انتقال گاز کشور آغاز شده و با پایان مراحل بهره برداری آزمایشی، تولید انبوه با تکنولوژی کاملا بومی و ایرانی از سال 99 آغاز خواهد شد.

مدیر پژوهش و فن آوری شرکت ملی گاز ایران یکی از مهمترین برنامه های در دست اقدام را افزایش مشارکت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با هدف بومی سازی اقلام پرمصرف کالایی در سطح شرکت گاز عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا در قالب چهار گروه اصلی کالایی، بیش از 60 هزار قلم کالای پرمصرف برای تولید و ساخت بومی نشان گذاری شده است.

وی با اشاره به تعریف شناسنامه پژوهش و فن آوری برای هر یک از این کالاهای پرمصرف، خاطرنشان کرد: شرکت گاز به دنبال خودکفایی و بی نیاز کردن صنایع پالایش، انتقال و توزیع گاز از کالاهای وارداتی با مشارکت حداکثری شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در شرایط تحریم های غیرقانونی است.

به گزارش انرژی نیوز، با حمایت وزارت نفت و نیرو، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش 30 دی تا سوم بهمن برگزار می‌شود. در نمایشگاه امسال  بیش از 140 شرکت از کشورهای ایران، چین، ایتالیا، ژاپن، انگلیس، هلند، امارات ، روسیه و کره‌جنوبی مشارکت می‌کنند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,