ساخت NGL2300 به پتروشیمی امیرکبیر   | انرژی نیوز

اخبار  ›  پتروشیمی  ›  ساخت NGL2300 به پتروشیمی امیرکبیر    

از سوی شرکت ملی نفت؛
۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۸:۳۵

ساخت NGL2300 به پتروشیمی امیرکبیر واگذار شد


ساخت NGL2300 به پتروشیمی امیرکبیر واگذار شد

یک مقام مسئول با اشاره به متنوع سازی سبد خوراک واحد اتیلن پتروشیمی امیرکبیر از دریافت مجوز ساخت NGL2300 از سوی شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، «علیرضا نوبختی» در تشریح مهمترین راهکارهای متنوع سازی تامین خوراک پتروشیمی امیرکبیر، گفت: بعد از خصوصی‌سازی، شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر به دلایلی از ارائه مقادیر خوراک طراحی شده به پتروشیمی امیرکبیر امتناع کردند.

رئیس کارخانه الفین شرکت پتروشیمی امیر‌کبیر با بیان اینکه از آن زمان استراتژی‌های مهمی برای تامین و جایگزینی خوراک در شرکت طراحی و پیاده‌سازی شد، تصریح کرد: ایجاد تغییراتی در کوره‌های کراگینگ برای استفاده از محصول پروپان پتروشیمی بندرامام در سال 92 از جمله استراتژی‌های پتروشیمی امیرکبیر برای تامین خوراک خود بود.

این مقام مسئول، افزود: یکی از برنامه های بزرگ تامین خوراک الفین عقد قرارداد با پتروشیمی بندرامام برای تامین خوراک اتان کوره‌های گازی است.

وی با یادآوری اینکه اخیرا پتروشیمی امیرکبیر موفق به اخذ امتیاز احداث و بهره‌برداری  NGL2300از شرکت ملی نفت شده است، بیان کرد: در صورت راه‌اندازی این پروژه واحد الفین از ظرفیت فعلی 70 درصد به 100 درصد افزایش می‌یابد که طبعا تاثیر مستقیمی بر اشتغال‌زایی و افزایش سودآوری خواهد داشت.

نوبختی اضافه کرد: یکی دیگر از استراتژی‌های پتروشیم امیرکبیر برای رفع مشکلات تامین خوراک احداث مخزن ذخیره اتان بوده که زمینه ذخیره اتان دریافتی در مواقع ضروری را فراهم می‌کند، چرا که این محصول دارای نوساناتی است و نوسان آن آسیب‌هایی به کوره‌ها وارد می‌کند.

به گزارش انرژی نیوز، اتیلن تولیدی پتروشیمی امیرکبیر خوراک 6 واحد پایین دستی پلی‌اتیلن‌های سبک، سبک خطی و سنگین و واحد پلی‌پروپیلن نوید زرشیمی و واحد BDو واحد بوتنیک پتروشیمی امیرکبیر را تامین می‌کند. علاوه بر این بنزین پیرولیز، POF(سوخت کوره) و هیدروژن هم سه محصول دیگر پتروشیمی امیرکبیر است که به ترتیب نام به شرکت‌های پتروشیمی بوعلی‌سینا، کربن و پتروشیمی رازی عرضه می‌شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,