مجوز احداث اولین طرح تبدیل   | انرژی نیوز

اخبار  ›  پتروشیمی  ›  مجوز احداث اولین طرح تبدیل    

۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۸:۳۴

مجوز احداث اولین طرح تبدیل آلودگی هوا به پتروشیمی صادر شد


مجوز احداث اولین طرح تبدیل آلودگی هوا به پتروشیمی صادر شد

مجوز احداث اولین طرح تبدیل آلودگی هوا و گازهای زائد به محصولات پتروشیمی با ظرفیت تولید یک میلیون و 188 هزار تن اوره و آمونیاک صادر شد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، معاونت برنامه ریزی وزارت نفت مجوز احداث اولین طرح تبدیل آلودگی هوا و گازهای زائد به محصولات پتروشیمی با ظرفیت تولید یک میلیون و 188 هزار تن اوره و آمونیاک را صادر کرد.

بر این اساس قرار است این طرح جدید پتروشیمی با سرمایه گذاری حدود 420 میلیون یورویی در عسلویه و با هدف جمع آوری گازهای زائد دی اکسید کربن در عسلویه و با مشارکت دو هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و پارسیان طراحی و ساخته شود.

پیش بینی می شود با ساخت و بهره برداری از این طرح جدید پتروشیمی به نام پتروشیمی «همت» حدود 120 هزار تن از گازهای زائد و آلاینده در عسلویه به محصولات پتروشیمی همچون اوره و آمونیاک تبدیل شوند که در این صورت در کنار صرفه اقتصادی دارای دستاوردهای متعدد زیست محیطی است.

«علی محمد بساق زاده» مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیشتر با اعلام اینکه پیشتر گازهای زائد دی اکسید کربن در ماهشهردر بعضی واحدها همچون پتروشیمی رازی و مارون وجود داشت که این گازها جمع آوری شد، گفته بود: پس از جمع‌آوری این مواد با ارسال به د پتروشیمی فن آوران ظرفیت تولید این مجتمع را حدود  30 درصد افزایش یافت و یا در مورد هیدروژن‌ها که در واحدهای الفین‌ها و آروماتیک‌ها مازاد تولید وجود دارد، جمع آوری و در واحد آمونیاک رازی مصرف و تولید این واحد را بین 30 تا 40 درصد افزایش یافت.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به وجود گازهای مازاد و زائدی همچون دی اکسید کربن، هیدروژن و نیتروژن در عسلویه، تصریح کرده بود: با بررسی هایی که انجام شده، با جمع آوری هیدروژن و نیتروژن مازاد (که یا سوخته و یا به اتمسفر می رود)، می‌توانیم حدود 7200 تن در روز آمونیاک و 9400 تن اوره تولید کنیم.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,