اخبار  ›  منابع انسانی  ›  انتظار قرارداد موقت‌ها برای    

آخرین خبرها از حوزه منابع انسانی؛
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ ۲۰:۰۷

انتظار قرارداد موقت‌ها برای ابلاغ افزایش 3 آیتم تا لج بازی بر سر شایستگی پیمانی‌ها/ کمای افزایش «وام مسکن» رسمی‌ها تا آماده سازی لیست شایستگی شرکت‌ها


انتظار قرارداد موقت‌ها برای ابلاغ افزایش 3 آیتم تا لج بازی بر سر شایستگی پیمانی‌ها/ کمای افزایش «وام مسکن» رسمی‌ها تا آماده سازی لیست شایستگی شرکت‌ها

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، آخرین تحولات مرتبط با کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت به شرح ذیل است:

«شایستگی‌ها»: دستورالعمل و ضوابط شایستگی‌ها برای سال 99 هفته هاست که ابلاغ شده و هم اکنون شرکت‌ها در حال تدوین و ارسال لیست کارکنان هستند که با تکمیل این فرآیند، دستور پرداخت هماهنگ و یکپارچه آن صادر خواهد شد.

«نفت کارت»: افزایش نفت کارت‌ها برای سال جاری با توجه به کاهش موقت آن برای کارکنان رسمی دور از ذهن به نظر می‌رسد اما بنا بر اعلام شرکت نفت، هفته پیش روی نفت کارت دوره پائیز شارژ خواهد شد.

«مدت موقت‌ها»: محاسبات و به روزرسانی فوق‌العاده ترمیم تخصصی، کمک رفاهی و ایاب و ذهاب کارکنان قرارداد موقت به پایان رسیده و در انتظار تصویب و ابلاغ است، وزارت نفت وعده پایان شهریور را داده بود اما به نظر می‌رسد برای تصویب باید تا پایان مهر منتظر ماند.

«شایستگی پیمانی‌ها»: پرداخت مابه تفاوت شایستگی تا سقف هشت درصد به کارکنان پیمانی «مشمول» فعلا در سایه پاسکاری و وقت کشی اداره تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت قرار گرفته است و باید دید بالاخره برخی از آقایان کی قرار است به این «لج بازی» عجیب و بچه‌گانه پایان دهند؟

«طبقه‌بندی مشاغل»: ضوابط اجرایی به طور کامل ابلاغ شده و وزارت نفت در مکاتبات گسترده‌ای خواستار استفاده از ظرفیت‌های بند «جیم» دستورالعمل ابلاغی اسفند پارسال وزیر نفت شده است، هفته پیش روی اطلاع‌رسانی کامل تری انجام خواهد شد.

«تبدیل وضعیت»: ثبت نام در سامانه جذب یا تبدیل وضعیت وزارت نفت کماکان ادامه دارد و پیش بینی می‌شود با نهایی شدن مراحل ارزیابی گروه باقی مانده از کارکنان پیمانی (تبدیل وضعیت به رسمی)، ارزیابی کارکنان قرارداد موقت و پیمانکاری که اطلاعات آنها صحت‌سنجی شده در ادامه سال با شتاب بیشتری برای تبدیل وضعیت به «قرارداد معین» انجام شود.

«اضافات بازنشستگان صنعت نفت»: حدود 40 روز از ارائه پیشنهادهای اضافات سال 99 بازنشستگان صنعت نفت از هیات رئیسه به هیات امنا گذشته و باید در روزهای باقیمانده مهرماه تکلیف اضافات بازنشسته‌ها هم تعیین شود. اگر پیشنهاد هیات‌رئیسه به کرسی بنشیند اضافات بازنشسته‌های نفت در سال پایان دولت افزایشی قابل توجه را تجربه خواهد کرد.

«وام مسکن»: مهمترین موضوع بلاتکلیف مانده در حوزه منابع انسانی بدون شک افزایش وام مسکن کارکنان رسمی است و با توجه به جهش خیره‌کننده قیمت مسکن در تهران و سایر کلانشهرها باید دید بالاخره سناریوهای افزایش 6 تا 7 برابری وام مسکن به نتیجه خواهد رسید؟

«اصلاح حقوق بدواستخدام‌ها»: کارکنان رسمی بدواستخدام اعتقاد دارند اداره کل تدوین وزارت نفت به استناد بند دو ماده ۱۸ آیین نامه استخدامی کارکنان صنعت نفت، تفسیری جدید از اصلاح حقوق «بدواستخدام» داشته که در بند ۲ ماده ۱۸ وجود ندارد بلکه در فصل دوم قوانین و مقررات نفت هم اشاره‌ای به این موضوع نشده است. آنها کماکان منتظر تحقق وعده‌های اصلاح این تفسیر سلیقه‌ای برای ترمیم و اصلاح حقوق بدواستخدام ها هستند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,