اخبار  ›  منابع انسانی  ›  مصوبات «هیات رئیسه» فقط برای    

پاسخ صندوق بازنشستگی صنعت نفت به اطلاعیه‌های بعد از یک «ملاقات»؛
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ ۱۹:۱۶

مصوبات «هیات رئیسه» فقط برای ترمیم حقوق بازنشستگان معتبر است/ بازنشستگان مراقب جاعلان فضای مجازی باشند


مصوبات «هیات رئیسه» فقط برای ترمیم حقوق بازنشستگان معتبر است/ بازنشستگان مراقب جاعلان فضای مجازی باشند

به گزارش انرژی نیوز، روابط‌عمومی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، با هدف تنویر افکارعمومی، در خصوص برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی با انتشار توضیحاتی، اعلام کرد: «هرگونه تصمیم صندوق‌ها صرفاً از مسیر واحدهای تخصصی و سازمانی، در چهارچوب مصوبه‌های هیأت رئیسه‌ی صندوق‌ها به عنوان تنها مرجع تصمیم‌گیرنده در مورد حق و حقوق بازنشستگان که منصوب هیئت امنای با حکم وزیر محترم نفت هستند، تأیید و اجرا می‌شود».
 
بر این اساس، در پی انتشار مطالبی خلاف واقع در فضای مجازی، مبنی بر اتخاذ تصمیماتی در مورد خدمات رفاهی آن هم در یک ملاقات!، به اطلاع می‌رساند که جنجال‌آفرینی و خبرسازی جعلی را دور از شأن بازنشستگان و سازمان می‌داند؛ بنابراین با ابراز تأسف برای برخی افراد که رویکرد نمایشی برگزیده‌اند تصریح می‌شود موارد مطرح‌شده در گروه‌های گفتگویی فضای مجازی، جنبه‌ی تبلیغاتی داشته و هرگونه تصمیم صندوق‌ها صرفاً از مسیر واحدهای تخصصی و سازمانی، در چهارچوب مصوبه‌های هیأت رئیسه‌ی صندوق‌ها به عنوان تنها مرجع تصمیم‌گیرنده در مورد حق و حقوق بازنشستگان که منصوب هیئت امنای محترم با حکم وزیر محترم نفت هستند، تأیید و اجرا می‌شود. و اخبار آن نیز در تارنمایی رسمی صندوق‌ها منتشر می ‌شود لذا از نظر این سازمان، روایت‌های غیرموثق فضای مجازی، فاقد اعتبار هستند.
 
شفافیت در تصریح ۲خبر زیر که پیش‌تر منتشر شده است، در خصوص کارت ورزش و تعدیل مستمری، نمونه‌های خوبی برای درک رویه‌ی این سازمان در اجرای برنامه‌ها و بیان آن به شمار می‌آیند.
 
 ۱. با مصوبه‌ی هیأت رئیسه‌ی محترم صندوق‌ها، از ابتدای سال مالی ۱۳۹۹و به منظور رعایت محدودیت‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹، پرداخت اعتباری مبالغ ورزش و گردشگری، به طور موقت، به پرداخت سرانه‌ی نقدی ماهانه، تبدیل شد و مقرر شد هر ماه ۲۳۰.۰۰۰تومان سرانه‌ی نقدی پرداخت شود. از این رو، سرانه‌ی ماه‌های خرداد، تیر و مرداد، به مبلغ ۶۹۰.۰۰۰تومان، در یکم شهریورماه، به جیب نقدی کارت رفاهی واریز شد. همچنین امروز (پنجشنبه) مبلغ مربوط به ماه شهریور نیز پرداخت شده است. در خصوص اعتبار پیشین نیز همان‌گونه که قبلاً به صورت شفاف اعلام شده بود، شارژهای گذشته از نوع اعتباری بوده‌اند و قابلیت تبدیل‌شدن به پول نقد را ندارند. همچنین، آخرین مرحله‌ی شارژ اعتباری که یکم آذرماه ۱۳۹۸، به مبلغ ۶۰۰.۰۰۰تومان انجام گرفت، تا پایان امسال دارای اعتبار مصرف است و به شیوه‌ی گذشته قابل استفاده و بهره‌برداری می‌باشد.
 
۲. با مصوبه‌ی هیأت رئیسه، در نامه‌ای به تاریخ ۲۷مرداد ماه، صندوق‌ها پیشنهادهای خود را در خصوص تعدیل مستمری به هیأت محترم امنا تقدیم کرده‌اند و پس تصویب آن هیأت، نتیجه‌ی نهایی اعلام خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,