اخبار  ›  پالایش  ›  «فرهاد احمدی» پالایشگاه‌سازی    

تفاوت نگاه دو مدیر برای توسعه صنعت پالایش؛
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۱۸:۲۰

«فرهاد احمدی» پالایشگاه‌سازی که لوله‌ساز از کار درآمد/ «صادق‌آبادی»: پالایشگاه‌سازی که خط لوله هم ساخت


«فرهاد احمدی» پالایشگاه‌سازی که لوله‌ساز از کار درآمد/ «صادق‌آبادی»: پالایشگاه‌سازی که خط لوله هم ساخت

به گزارش خبرنگار  اخبار پالایش نفت، «شاهرخ خسروانی» قائم مقام سابق پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی روایت جالبی از فرآیند ساخت پالایشگاه «ستاره خلیج فارس» نقل کرده و گفته است: مسئولان وقت «پالایش و پخش» در دولت نهم و دهم برای ساخت این مگا پروژه ابتدا سراغ ساخت خط لوله انتقال خوراک میعانات گازی «عسلویه-بندرعباس» رفتند و زمانی‌که خواستند پالایشگاه را بسازند، تحریم‌ها شروع شد و البته پولی هم برای ساخت پالایشگاه در بساط نبود.

همزمان با مرور این نقل قول جالب، شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت امروز با انتشار گزارش کوتاهی از ساخت خط لوله جدید انتقال سوخت در جنوب خبر داد و اعلام کرد: همزمان با بهره‌برداری سه فاز کامل و راه اندازی فاز چهارم «ستاره خلیج فارس» و افزایش ظرفیت تولید بنزین و گازوئیل، مجوز احداث خط لوله ۲۶ اینچ فرآورده «بندرعباس- سیرجان-رفسنجان» تلمبه‌خانه‌ها و پایانه‌های مسیر با ظرفیت انتقال ۳۰۰ هزار بشکه در روز ابلاغ شده است.

شرکت مهندسی و ساختمان نفت همچنین از شتاب در ساخت خط لوله «بندرعباس – مهرآران» به‌عنوان بخشی از این طرح خبر داده و یادآور شده است: منابع مالی ساخت خط لوله «بندرعباس- سیرجان-رفسنجان» به طور کامل تامین شده و ساخت مرحله به مرحله این طرح با وجود محدودیت های کرونا آغاز شده است.

ساخت خط لوله «بندرعباس- سیرجان-رفسنجان» درحالی کلید خورده که در یکسال گذشته تاکنون حدود یک‌هزار کیلومتر که مهمترین و استراتژیک‌ترین آنها خط لوله «نائین-کاشان-ری» به‌عنوان خط نجات «ستاره خلیج فارس» به بهره برداری رسید تا خطر حبس سوخت در جنوب منتفی شود.

«زنگنه» دشمن پالایشگاه‌سازی است و تکلیف وزارت نفت هم با خیانت‌های آشکارش دیگر بر صغیر و کبیر روشن است اما صحبتی با «فرهاد احمدی» مدیرعامل مدیرعامل اسبق شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت داریم، آقای رئیس در دوره شما به استناد گفته‌های «شاهرخ خسروانی» اولویتی برای «لوله‌سازی» و «پالایشگاه‌سازی» وجود نداشته است. دست کم این روزها اگر قصد دارید در سال آخر این دولت نقد کنید تا انشا الله سال اول آن دولت فرجی شود، نقد کنید اما فقط کمی انصاف را هم چاشنی انتقادات کنیم چون «زنگنه» و «صادق‌آبادی» و خیلی از مدیران این دولت در آن دولت نیستند اما نقدهای غیرمنصفانه فقط اجر جهاد کارکنان صنعت نفت در اوج تحریم را کم ارزش می‌کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,