اخبار  ›  نفت  ›  چاه‌های «بهزاد محمدی» در «آذر»    

دو روی سکه «معاون زنگنه» از اویک تا NPC؛
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ ۰۳:۰۴

چاه‌های «بهزاد محمدی» در «آذر» به نفت رسید/ رویاهای «جهش» در پتروشیمی رنگ باخت؟


چاه‌های «بهزاد محمدی» در «آذر» به نفت رسید/ رویاهای «جهش» در پتروشیمی رنگ باخت؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، شرکت ملی نفت امروز اعلام کرد: آزمایش تولید ۲۱ از ۲۸ روز برای تولید روزانه 65 هزار بشکه نفت از «آذر» آغاز می‌شود.

خبر، خبر خوبی است اما خالی از لطف نیست که بدانیم، توسعه «آذر» یکی از پیچیده‌ترین فرآیندهای توسعه بالادستی نه تنها در تاریخ صنعت نفت ایران بلکه جهان است، اما در دوره مدیریت «بهزاد محمدی» در اویک تابوی توسعه پیچیده و عجیب و غریب «آذر» با حفاری چاه‌های چند کیلومتری همزمان با تزریق اسید برای شکستن سنگ‌های چند کیلومتری در دل زمین شکسته شد.

با حفاری اولین، دومین و سومین چاه موفق «آذر» در دوره «بهزاد محمدی» مسیر توسعه این میدان پیچیده مشترک نفتی هموار شد و اگر حفاری چاه اول 1000 روز زمان برد تا به مخزن و نفت رسید امروز حفاری همین چاه‌ها 100 روزه به نفت می‌رسد، زیرا مسیر توسعه «آذر» چه برای حفاری چاه‌ها، چه ساخت واحد فرآورش مرکزی و چه توسعه و تکمیل زنجیره ارزش آن در قالب «ان.جی.ال 3100» و الفین دهلران هموار شده است.

«بهزاد محمدی» که امروز در شرکت ملی صنایع پتروشیمی می بینیم کوچکترین شباهتی به «بهزاد محمدی» که برای توسعه آذر سنگ‌های چند کیلومتری را شکست تا به طلای سیاه برسد یا مدیری که خالق «اویکو» شد تا «جی اس» کره جنوبی برای راه اندازی پالایشگاه‌های پارس جنوبی برای صنعت نفت در شرایط تحریم، شرط و شروط نگذارد، ندارد. چه بر سر «بهزاد محمدی» در NPC آمده است؟

آقای «محمدی» آن روزی که سنگ‌های چند کیلومتری را شکست دادید تا به نفت «آذر» برسید یا «اویکو» را راه انداختید تا فرآیند پیش راه اندازی و راه اندازی پالایشگاه‌های پارس جنوبی ایرانی شود، یا آن روزی‌که فاز 9 و 10 پارس جنوبی از دل تحریم‌های ناشناخته هسته‌ای به تولید رساندید، «مدیریت» نکردید، قدرت «رهبری» پروژه داشتید. مشکل بزرگ امروز معاون زنگنه در برج «شیخ بهایی» آن است که برای توسعه و جهش پتروشیمی باید «رهبری» کند اما «مدیریت» می‌کند. امان از مشاوران فنی نا لایقی که رهبران موفق صنعت نفت را «مدیر» می‌کنند.

«انرژی نیوز»، آقای «محمدی» صنعت پتروشیمی به یک رهبر تمام عیار توسعه و جهش توسعه نیاز دارد، اگر حنای مشاوران رنگی داشت تاکنون خودشان مدیرعامل NPC شده بودند آنها را کنار بگذارید و با قدرت رهبری «پروژه» که برای آن ساخته شده‌اید، صنعت پتروشیمی را به جهش واقعی‌اش نزدیک کنید.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,