اخبار  ›  ویژه  ›  حق پیگیری از «رسانه‌ها» به    

واکنش جالب «ملی حفاری» به خبر «قطع ید»؛
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ ۰۲:۲۰

حق پیگیری از «رسانه‌ها» به مراجع ذیصلاح محفوظ است !!/ «انرژی نیوز»: آقای «مدیرعامل» رحم کنید، پیگیری نکنید، سری بعد سکوت می‌کنیم


حق پیگیری از «رسانه‌ها» به مراجع ذیصلاح محفوظ است !!/ «انرژی نیوز»: آقای «مدیرعامل» رحم کنید، پیگیری نکنید، سری بعد سکوت می‌کنیم

به گزارش خبرنگار «انرژی نیوز»، با گذشت بیش از 80 ساعت از وقوع حادثه تلخ در دکل 56 فتح شرکت ملی حفاری که در نهایت منجر به قطع شدن دست سکوبان جوان این دکل حفاری شد، روابط عمومی شرکت ملی حفاری پس از مواجهه با انتشار این خبر ناگوار در فضای مجازی آن هم در ساعت 22 جمعه شب اطلاع رسانی و شفاف‌سازی را با انتشار بیانیه‌ای آغاز کرد.

نکته جالب این اطلاعیه آن است که روابط عمومی شرکت ملی حفاری از همکاران رسانه‌ای خواسته «مطالب خود را از مبادی موثق و معتبر پیگیری و منتشر نمایند و از انعکاس اخبار بر پایه اظهار نظرهای غیرکارشناسی و به دور از واقعیت که موجب نگرانی خانواده‌ها و تبعات اجتماعی می‌شود، اجتناب ورزند».

روابط عمومی شرکت ملی حفاری با گذشت بیش از 80 ساعت از وقوع حادثه آن هم پس از واکنش رسانه‌ها به این حادثه تلخ اقدام به انتشار اطلاعیه آن هم در ساعات پایانی جمعه شب (حدود ساعت 22) می‌کند و از رسانه‌ها می خواهد اخبار را مبادی موثق و معتبر پیگیری کنند، منظورتان از این مبادی معتبر و موثق کیست؟ «روابط عمومی ملی حفاری ایران»؟ شما که با گذشت بیش از سه روز اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی نکرید حتما انتظار داشتید 80 ساعت رسانه‌ها سکوت کنند و منتظر باشند تا ساعت 22 جمعه شب اطلاعیه منتشر کنید؟

چه کسی زمینه‌ساز نگرانی خانواده ها بوده است؟ رسانه‌هایی که اقدام به انتشار اخبار کردند یا روابط عمومی که با گذشت بیش از 80 ساعت تازه متوجه می‌شود که باید پس از سه‌روز گذشته اطلاع رسانی می‌کرده اما اطلاع رسانی نکرده است !؟

اگر از تاخیر 80 ساعته روابط عمومی «ملی حفاری» در شفاف سازی درباره یک حادثه تلخ عبور کنیم متاسفانه در اطلاعیه‌ای هم که منتشر شد کوچکترین اشاره‌ای به «عذرخواهی» و یا دلجویی از خانواده صنعت حفاری نشده است. حادثه‌ای به وقوع پیوسته، جوانی قطع ید شده و روابط عمومی «ملی حفاری» حتی از یک واژه «تاسف» خشک و خالی هم در واکنش به این حادثه تلخ استفاده نکرده است؟ به راستی آقای «روابط عمومی» یک عذرخواهی ساده و دلجویی پیش پا افتاده و خشک و خالی چقدر هزینه داشته که آن را برای رضای دل همکاران‌تان دریغ کردید؟

در پایان این اطلاعیه «ملی حفاری» خطاب به برخی رسانه‌ها نوشته شده است: «این حق برای شرکت ملی حفاری ایران محفوظ است که مراتب را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری کند»

پرسش‌مان از مدیرعامل «ملی حفاری» است، آقای مدیرعامل، این مراجع ذیصلاح دقیقا کجاست که رسانه‌هایی را که از قطع مظلومانه دست یک جوان می‌نویسند را مورد «پیگیری» قرار می‌دهد و مسئولانی که به دلیل غفلت در اجرای صحیح ضوابط HSE یا آموزش مستمر کارکنان زمینه‌ساز این حادثه تلخ شده‌اند را مورد «پیگیری» قرار نمی‌دهد؟ آیا با گذشت بیش از چهار روز از وقوع حادثه بازهم شک دارید که عامل این حادثه حتی اگر «خطای انسانی» باشد بازهم این نشانه ضعف آموزش است؟

رسانه‌ها را متهم کردید به انتشار اخباری با انگیزه خاص، سوء نیت‌، تخریب، ایجاد بدبینی در افکار عمومی و البته رسانه‌ها باید خیلی شادمان باشند که انگ و برچسب ضد انقلاب، دین و شریعت به آنها زده نشده است که چون روابط عمومی «ملی حفاری» پس از 80 ساعت تازه یادش آمده که باید اطلاع رسانی کند و بیش از سه روز تمام روزه سکوت گرفته اما این رسانه‌ها بودند که صرفا به مسئولیت‌شان عمل کردند تا جزئیات یک حادثه تلخ را منتشر کنند؟ حتما اگر رسانه‌ها هم همچون «روابط عمومی» محترم روزه سکوت می‌گرفتند دین خود را به صنعت نفت، ملی حفاری و مسئولان زحمتکش ادا کرده بودند؟

آقای «مدیرعامل»، «انرژی نیوز» برای «پیگیری» از سوی هر مرجع ذیصلاحی که «ملی حفاری» تعیین می‌کند آماده است اما فراموش نکنید این رسانه یکی از معدود رسانه‌های تخصصی صنعت نفت بوده که دنبال «سیاسی‌کاری» نیست و صرفا با یک مکاتبه ساده با شرکت ملی نفت و وزارت نفت می‌توانید صحت و سقم این ادعا  را استعلام بگیرید اما فراموش نکنید سلامت و جان کارکنان خط قرمز این رسانه است و برای حفظ و صیانت از سلامت کارکنان با هیچ مسئول و مدیری تعارف نداریم.

«رسانه‌ها» را در هر مرجع ذیصلاحی که تشخیص می‌دهید تحت «پیگیری» قرار بدهید اما اگر امروز مطمئن باشیم برای مصون ماندن از قلم گزنده نقد همین رسانه‌ها برای یک بار هم که شده برای اجرای سفت و سخت ضوابط HSE و آموزش‌های مستمر کارکنان را در دستور کار قرار خواهید داد تا در روزها و هفته‌های آینده هیچگاه شاهد حادثه تلخی مشابه دکل 56 فتح نباشیم، آماده‌ایم. جای دوری نمی‌رود برای دقایقی هم که شده به «کریم سخیری» فکر کنیم که باید عمری را با دستی بریده زندگی کند. آقا «سید» باور کنید داغ شهادت مظلومانه «فرزاد ارزانی و محمد سلیمی» هنوز در دل صنعت نفت تازه، تازه است ...

«انرژی نیوز» در پایان از خانواده و کارکنان صنعت نفت به ویژه حفارمردان «ملی حفاری» بابت حادثه دلخراش دکل 56 فتح عذرخواهی می‌کند و چه بسا اگر زودتر به عنوان یک رسانه تخصصی نسبت به اجرای دقیق ضوابط HSE و آموزش‌های مستمر هشدار داده بودیم امروز «کریم سخیری» صنعت حفاری قطع ید نشده بود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,