اخبار  ›  منابع انسانی  ›  تعدیل سابقه برای بدواستخدام را    

وعده‌های شیرین‌تر از عسل در غروب «شانزده شهریور»؛
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۸:۲۰

تعدیل سابقه برای بدواستخدام را بر می‌داریم/ جدول 21 پایه‌ایی روزرسانی می‌شود/ درهای وزارت نفت بر روی «رسمی‌ها» باز شد/ پرداخت شایستگی 10/2 مادام العمر شد


تعدیل سابقه برای بدواستخدام را بر می‌داریم/ جدول 21 پایه‌ایی روزرسانی می‌شود/ درهای وزارت نفت بر روی «رسمی‌ها» باز شد/ پرداخت شایستگی 10/2 مادام العمر شد

به گزارش انرژی نیوز، به اطلاع عموم پرسنل شریف صنعت نفت به ویژه همکاران خدوم رسمی می رساند، حسب جلسات برگزار شده به منظور پیگیری مطالبات صنفی کارکنان رسمی صنعت نفت، امروز یکشنبه مورخ 16 شهریورماه 1399 جلسه ای با حضور معاون منابع انسانی وزیر و جمعی از مدیران ارشد وزارت نفت و همچنین چهار نفر از پرسنل رسمی صنعت نفت برگزار شد که اهم مطالب مطرح شده، به شرح زیر است:
 
یک- باتوجه به سوالات و ابهامات مطرح قبلی درخصوص تاخیر در اجرای قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب مجلس مورخ 19/2/91 و چرایی عدم اجرای آن، برای کارکنان حاضر در جلسه مسجل شد که قانون مذکور هم اکنون اجرایی شده است.
 
دو- پرسش شد که آیا با توجه به ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و آیین نامه نظامهای اداری و استخدامی صنعت نفت فصل یک، ماده 2، بند 9 و اصلاح قانون نفت مصوب 22/3/90 ماده یک بندهای 4،5 و 6 و همچنین قانون نفت مصوب 9/7/66 و آیین نامه نظامهای اداری و استخدامی ماده 2 بند 16 و جدول 21 پایه ایی (کف، متوسط و سقف) و جدول بدواستخدام، شامل تمامی کارکنان استخدام رسمی، پیمانی شاغل در مناطق و واحدهای عملیاتی می شود؟ که در توضیح عنوان شد با توجه به تعاریف عملیات بالادستی و پایین دستی در قانون نفت مصوب سال 1366 و نبود مجوز و حکم استخدام رسمی برای ستاد وزارت نفت، در واقع وزارت نفت هیچ نیروی ستادی ندارد و بنابراین قوانین مذکور شامل همه کارکنان رسمی صنعت نفت می شود.
 
سه- همچنین مطرح شد که با توجه به آیین نامه ها و جداول بدواستخدام، ماده 10 تنها برای کارکنان استخدام رسمی بعد از سال 93 در جهت اهداف پیش بینی شده در قانون و آیین نامه های مذکور از جمله رقابت پذیری و نرخ نیروی انسانی متخصص در بازار کار تعیین شده و جدول 21 پایه ایی تنها حکم تنظیم پایه شغلی همه کارکنان در دامنه کف و سقف دارد.
 
چهار-همچنین تاکید شد به منظور هماهنگی نظام پرداخت حقوق و دستمزد استخدامهای قبل از سال 1393 با مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور، مبلغ 500 هزار تومان به حقوق پایه این عده از کارکنان اضافه شده که با توجه به محدودیت قانونی مبنی بر عدم ایجاد بارمالی مضاعف در بودجه سال جاری، با تمهید اندیشیده شده، مقرر شده است با تخصیص بخشی از منابع مالی پاداش بهره وری نیمه دوم 99 و همچنین نفت کارت دوره پاییز و زمستان 99 کارکنان مشمول، منابع مالی افزایش 500 هزار تومانی پایه حقوق ایشان از مورخ 1/6/99 تامین و پرداخت گردد. لازم به تاکید است پاداش بهره وری نیمه دوم 99 در سال 1400 پرداخت خواهد شد و رایزنی لازم جهت به حداقل رساندن مبلغ کسورات نفت کارت و پاداش بهره وری نیز در حال انجام است.
 
پنج- لازم به توضیح است با توجه به اینکه ابتدا قرار بوده است تامین مالی پرداخت افزایش 500 هزار تومانی پایه حقوق پرسنل استخدامی قبل از سال 93 از محل صرفه جویی در پرداخت اضافه کاری کارکنان تامین شود؛ با توجه به در نظر گرفتن منافع کارکنان، این موضوع رد شده و با تدابیر اندیشیده شده این فرایند از طریق تخصیص پاداش بهره وری نیمه دوم 99 و نفت کارت دوره پاییز و زمستان 99 تامین شد.
 
شش- با توجه به بروزرسانی جدول بدواستخدام، جدول 21 پایه ایی نیز در حال به روز رسانی است که براساس آن پایه حقوقی تمامی کارکنان صنعت نفت با جدول 21 پایه ایی به روزشده، تطبیق خواهد یافت. بنابراین چنانچه فردی بعد از افزایش 500 هزار تومانی پایه حقوقی قبل از سال 93 به کف حقوقی جدول به روز شده نرسیده باشد، پایه حقوقی وی مجددا اصلاح خواهد شد.
هفت- تصریح شد که جدول بدو استخدام وجدول 21 پایه ای از سال 1399 یکسان شده است و به روز رسانی جدول بدواستخدام تنها شامل اضافات عمومی می شود.
 
هشت- همچنین درخصوص پرداخت معوقات (back pey) استخدامی های 1393 به بعد ماده 10، عنوان شد که با توجه به محدودیت های موجود، تدابیر لازم جهت رفع آن در حال انجام است.
 
نه- بررسی مدعیات ناشی از صدور حکم دیوان در خصوص اخذ بودجه ماده 10 از سوی وزارت نفت و براساس توضیحات ارائه شده، مسجل شد که اساسا بودجه ایی تحت این عنوان به وزارت نفت تخصیص نیافته و بنابراین از این حکم برداشت اشتباه صورت گرفته است.
 
ده- درخصوص میانگین ارزشیابی کارکنان رسمی صنعت نفت، با تلاش صورت گرفته از سوی معاونت منابع انسانی ضریب این ارزشیابی از 8 درصد به 10.2 درصد و به صورت مادام العمر افزایش یافته است که در نوع خود بی نظیر است.
 
یازده- درخصوص در نظر گرفتن سوابق استخدامی های بعد از سال 93 عنوان شد که پایه حقوقی آنها براساس سوابق بازنگری شده که به طور قطع به نفع این عده از کارکنان خواهد بود.
 
دوازده- معاونت منابع انسانی وزارت نفت ضمن استقبال از تعامل با کارکنان صنعت نفت یادآور شد تاکنون بیش از یکصد جلسه درخصوص رفع مسائل مطرح کارکنان برگزار شده است و پرسنل رسمی حاضر در جلسه نیز تمامی مطالبات و پرسشهای خود را مطرح وپاسخهای لازم را دریافت نمودند. شایان ذکر است ایشان امعان نمودند که باب گفت‌و‌گو باز است و کلیه کارکنان در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به دفتر ایشان سوالات خود را مطرح نمایند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,