اخبار  ›  منابع انسانی  ›  وزارت نفت «پیمانی‌ها» را سرکار    

درخواست کارکنان پیمانی شرکت نفت از «کرباسیان»؛
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ ۱۸:۱۴

وزارت نفت «پیمانی‌ها» را سرکار گذاشته است/ مدیرعامل دستور پرداخت مابه تفاوت شایستگی‌ها را صادر کند


وزارت نفت «پیمانی‌ها» را سرکار گذاشته است/ مدیرعامل دستور پرداخت مابه تفاوت شایستگی‌ها را صادر کند

به گزارش خبرنگار «انرژی نیوز»، سفر «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس به خوزستان و بازدید از طرح‌های صنعت نفت از جمله پالایشگاه «بیدبلند خلیج فارس» یک واقعیت غیرقابل کتمان به همراه دارد، نمی‌توان صرفا از روی کرسی‌های نرم و گرم صرفا مدیریت کرد باید مدیران و مسئولان وارد میدان شوند و پای حرف‌های کارکنان صنعت نفت نشست، مشکل امروز جامعه کارکنان رسمی و غیر رسمی بیش از آنکه اجرای نصف و نیمه ماده 10 قانون نفت، مهندسی ماده 112 قانون برنامه ششم و صدها خواسته و انتظار صنفی باشد، حفط کرامت و منزلت است، در صنعت نفت هیچ گوشی برای شنیدن و هیچ چشمی برای دیدن وجود ندارد.

در یک خانواده کوچک چند نفره همه اعضای خانواده له تغذیه، بهداشت و درمان، رفاه، مسکن و ... نیاز دارند اما قطعا باید «مهر و محبت» پدر و مادر هم وجود داشته باشد، خانواده بزرگ صنعت نفت هم بیگانه با این قانون نانوشته نیست اما واقعیت این است که در این صنعت حتی یک مسئول را پیدا نمی‌کنید که در طول 365 روز سال، یک ساعت را برای دیدار و گفتگو با کارکنان اختصاص بدهد، مسئولان و مدیران ستادنشین به هیچ وجه نمی‌خواهند ستادها را برای چند ساعت هم شده برای دیدار کارکنان عملیاتی ترک کنند.

جای خیلی دوری نرویم، بهمن ماه پارسال وزارت نفت مصوبه ای ابلاغ کرده که کارکنان پیمانی واجد شرایط (حسب بخشنامه لینک شده به پست) از هشت درصد شایستگی سالانه برخوردار شوند اما دست آخر به پیمانی ها 5 تا حداکثر 6 درصد شایستگی پرداخت شده است. مشکل به گوش مسئولان منابع انسانی شرکت نفت رسید، آنها از اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات وزارت نفت پیگیری کردند و بعد از گذشت بیش از سه ماه این پیگیری شده به محلی برای اختلاف، جنگ و تسویه حساب‌های مدیریتی بین شرکت ملی نفت و وزارت نفت !

آیا اگر بخشنامه‌ای از سوی وزارت نفت می‌شود و سپس اجرایی خارج از چارچوب بخشنامه قانونی کارکنان را دلسرد می‌کند، مدیران و مسئولان وزارت و شرکت ملی نفت باید به دنبال تسریع در حل مشکل باشند یا تسویه‌حساب، جنگ و جدال؟

دست آخر شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به نقدها و پیگیری کارکنان پیمانی وعده داده بود که اگر مابه تفاوت شایستگی پیمانی‌ها تا سقف هشت درصد پرداخت نشود این پرداخت از محل اختیارات قانونی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران پرداخت خواهد شد و امروز کارکنان پیمانی از دکتر «مسعود کرباسیان» انتظار دارند مشکل این دسته از همکاران که اکثرا در مناطق عملیاتی به عنوان مدافعان تولید مشغول به خدمت هستند را حل کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,