اخبار  ›  منابع انسانی  ›  «بیژن زنگنه» برای کارکنان صنعت    

«مینو» معاون منابع انسانی وزارت نفت در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ ۰۰:۳۱

«بیژن زنگنه» برای کارکنان صنعت نفت سنگ تمام گذاشت/ خاطره شیرین «پنجم شهریور 99» برای کارکنان رسمی به یادگار می‌ماند


«بیژن زنگنه» برای کارکنان صنعت نفت سنگ تمام گذاشت/ خاطره شیرین «پنجم شهریور 99» برای کارکنان رسمی به یادگار می‌ماند

دکتر «فرزین مینو» معاون منابع انسانی وزارت نفت امروز در گفتگو با «انرژی نیوز» توضیحاتی درباره جزئیات ترمیم و افزایش حقوق کارکنان رسمی صنعت نفت ارائه کرد و گفت:

قاطعانه می‌گویم، «بیژن زنگنه» وزیر نفت برای ترمیم حقوق رسمی‌‌ها سنگ تمام گذاشت و جنگید تا بتواند وضعیت معیشت همکاران رسمی من در صنعت نفت ترمیم شود.

کاهش بخشی از نفت کارت و حق‌الزحمه بهره وری سال 99 کاملا موقتی بوده و از سال 1400 پرداخت همه تسهیلات در قالب بهره‌وری و نفت کارت‌ها به حالت عادی برمی‌گردد و کاهشی در کار نیست اما آثار افزایش 500 هزار تومانی پایه حقوق‌ها (بیس) به قوت خود باقی خواهد ماند.

کارکنان رسمی که پس از اول فروردین 1393 در صنعت نفت استخدام شده اند مشمول کاهش بخشی از نفت کارت و حق الزحمه بهره وری نخواهند شد و این کاهش فقط برای کارکنان استخدامی قبل از یک فروردین 1393 بوده که موقتی است و سال 1400 عادی می شود.

برای امسال وزارت نفت صرفا یک حق الزحمه بهره وری (نیمه اول 99) را پرداخت می‌کند که مشمول کاهش می‌شود اما بهره‌وری نیمه دوم سال 99 که سال 1400 پرداخت خواهد شد مشمول کاهش نشده و به حالت عادی پرداخت می‌شود ضمن آنکه نفت کارتی که برای بهار و تابستان پرداخت شده مشمول این کاهش نمی‌شود و صرفا دو نفت کارت پائیز و زمستان مشمول کاهش موقتی خواهد شد.

نفت کارت کارکنان قرارداد معین، حق الزحمه کارکنان قرارداد معین، موقت و پیمانکاری و کارکنان رسمی استخدامی از اول فروردین ماه 1393 به بعد هیچ گونه کاهشی نداشته است و همچون روال گذشته پرداخت خواهد شد.

«مینو» همچنین تاکید کرد: وزیر نفت خیلی سعی کرد که همین کاهش موقتی که همراه شده بود با افزایش 500 هزار تومانی پایه حقوق‌ها هم اتفاق نیافتد اما قانون دست او را بسته بود و با بخشنامه سازمان برنامه و بودجه امکان این کاهش وجود نداشت اما همکاران رسمی صنعت نفت مطمئن باشند امروز نه اما سال‌های سال از «پنجم شهریور 99» به نیکی یاد خواهند کرد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,