اخبار  ›  ویژه  ›  «زنگنه»: فرمانده صحنه تربیت    

نفت صنعت بدون فرمانده در برابر «کرونا» !!
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۲۲:۳۲

«زنگنه»: فرمانده صحنه تربیت می‌کنیم، در مقابل جان انسان‌ها مسئولیم/ «انرژی نیوز»: فرمانده بازی «عمو زنجیرباف» مدیریت کرونا کیست؟


«زنگنه»: فرمانده صحنه تربیت می‌کنیم، در مقابل جان انسان‌ها مسئولیم/ «انرژی نیوز»: فرمانده بازی «عمو زنجیرباف» مدیریت کرونا کیست؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، وزیر نفت امروز گفته است: «چهارسال قبل زمانی‌که به صحنه حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی رسیدم افراد مسئول زیادی را دیدم که همگی بی سیم به دست بودند اما برای مدیریت حادثه حتی یک فرمانده واحد در صحنه وجود نداشت» مدیریت امروز «کرونا» در صنعت نفت دقیقا مشابه مدیریت اولیه حادثه پتروشیمی بوعلی است با این تفاوت که در قتل عام تمام عیار کرونا در صنعت نفت نه صدای انفجاری شنیده می‌شود، نه خبری از شعله‌های چند صد متری آتش است و نه ذوب شدن مخزن و برج‌های فولادی !

اگر بخواهیم از مدیریت «کرونا» در صنعت نفت بیشتر بگوئیم یعنی مدیران و مسئولانی که «همه جا هستند، هیچ کجا نمی‌توان آنها را پیدا کرد، همه کاره‌هایی که هیچ کاره هستند !» و این وسط از ژنرال‌ها و مدیران ارشد بگیرید تا مسئولان جز صنعت نفت همگی به یک توافق نانوشته دست یافته‌اند که اگر کاری برای مدیریت «کرونا» نمی‌کنند خیلی مهم نیست اما مهم آن است که کاری کنند که دامن آنها در کشته شدن کارکنان نگون بخت به خاطر ابتلا به ویروس چینی پاک و سپید باقی بماند.

بیشتر و شفاف تر بگوئیم، شرکت ملی حفاری می‌گوید وضعیت ما سفید است اما چند روز نگذشته که آمار فوت کارکنان جوان و متخصص این صنعت یکی پس از دیگری رسانه‌ای می‌شود. آن معاونت وزارت نفت در آخرین ساعت کاری روز چهارشنبه بخشنامه‌ای که از سوی استانداری برای دورکاری، مرخصی و شیفت بندی کارکنان را تحمیل شده را به مخفیانه و محرمانه ترین روش ابلاغ می کند، بخشنامه ای که باید اطلاع رسانی شود اما مخفیانه ابلاغ می شود.  همه سعی می‌کنند یک کاری کرده باشند که در دوره زیر سوال رفتن سند و مدرک برای روسپیدی داشته باشند اما در این بازی عمو زنجیرباف مدیران و مسئولان این کارکنان نگون‌بخت هستند که قربانی می‌شوند.

مشکل بزرگ امروز مدیریت «کرونا» آن است که از شخص وزیر تا مدیرکل HSE ، معاونت منابع انسانی تا رئیس کارگروه مدیریت بحران هیج کسی حاضر نیست فرماندهی مبارزه با این ویروس چینی را در نفت بر عهده بگیرد و در نبود یک فرماندهی واحد هم در تحریف، رفتارهای سلیقه‌ای، سیاست‌های شخصی و رفیق بازی مدیریت «کرونا» هم که خدا را شکر مدیران و مسئولان صنعت نفت به خودکفایی کامل رسیده‌اند.

در پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی فریاد می‌زنیم، ایها الناس اگر کارکنان پیمانکاری به کرونا مبتلا بشوند هیچ ضمانتی وجود ندارد که کارکنان قراردادی، رسمی، روسا و مدیران هم به این ویروس چینی مبتلا نشوند و اگر تشخیص دادید روش «14-14» را برای کارکنان در شرایط کرونایی اعمال کنید، کارکنان پیمانکار را هم مشمول این طرح بکنید اما کو گوش شنوا؟ کجاست آن فرمانده واحدی که یک تذکر خشک و خالی به خاطر این تبعیض‌ها بدهد؟ کدام مسئول را پیدا می‌کنید که اصلا برایش مهم باشد که چرا برای مدیریت و پیشگیری «کرونا» تبعیض اعمال شده است؟ همه روی تولید دست می‌گذارند اما نمی‌دانند با این وضعیت شیوع کرونا در مناطق عملیاتی نفت و گاز اگر تحریم تولید را متوقف نکرد دیر یا زود با استمرار شرایط موجود، «کرونا» پروژه «تحریم» را تکمیل خواهد کرد.

وزیر نفت امروز جمله جالب دیگری را هم به کار برده است «ما در مقابل جان انسان‌ها مسئولیم»، اگر وزیرنفت امروز مسئولیت جان کارکنان صنعت نفت را بر عهده گرفته است باید فرمانده مدیریت «کرونا» را هم تعیین کند. این فرمانده کیست؟ مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، معاونت منابع انسانی وزارت نفت، معاون تولید شرکت ملی نفت ایران ... ؟ برای مبارزه با این ویروس که چراغ خاموش فقط جان شیرین نفتی‌ها را می‌گیرد باید یک فرمانده واحد در سراسر صنعت نفت چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی، چه بالادستی و چه پائین دستی باید وجود داشته باشد تا با اعمال یک مدیریت یکچارچه، پاسخگو و ناظر زمینه کاهش آمار فوت کارکنان صنعت نفت به دلیل ابتلا به کرونا را به حداقل کاهش دهیم.

آقایان، مدیران محترم، مسئولان دلسوز، کرونا اضافه کاری نیست که با کم و زیاد کردن آن به صورت سلیقه‌ای سفره رزق و روزی کارکنان را پر رونق و کم رونق کنیم. دست کم گرفتن کرونا یعنی مرگ، یعنی از دست دادن همکارانی که تا دیروز مخلصانه و صادقانه در سنگر صنعت نفت خدمت می‌کردند و متاسفانه بسیاری از آنها امروز نقاب در چهره خاک کشیدند ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,