اخبار  ›  منابع انسانی  ›  «کرباسیان» تاخیر اداره کل    

آخرین خبرها از تحولات حوزه منابع انسانی؛
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ ۱۴:۲۵

«کرباسیان» تاخیر اداره کل «فرزین مینو» را جبران می‌کند؟/ وضعیت اجرای ماده 10 تا پیوستن یک فوق‌العاده به تاریخ صنعت نفت/ وزارت نفت دنبال تحمیل طرح‌های پول‌بر به دولت بعد ا


«کرباسیان» تاخیر اداره کل «فرزین مینو» را جبران می‌کند؟/ وضعیت اجرای ماده 10 تا پیوستن یک فوق‌العاده به تاریخ صنعت نفت/ وزارت نفت دنبال تحمیل طرح‌های پول‌بر به دولت بعد ا

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، آخرین تحولات در گروه‌های مختلف کاری کارکنان شاغل در صنعت نفت به شرح ذیل است:

ماده 10 قانون نفت: وزارت نفت مکاتبه‌ای با سازمان اداری و استخدامی برای اخذ اجرای ماده 10 قانون نفت انجام داده است و همزمان سناریوهایی برای اجرای این ماده قانونی در اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت آغاز شده اما تاکنون درصد یا عددی مصوب و نهایی نشده است.

پرداخت شایستگی به پیمانی‌ها: با گذشت یک‌ماه از ارجاع نامه پرداخت شایستگی تا سقف هشت درصد به کارکنان پیمانی مشمول (حسب بخشنامه پارسال شورای اداری صنعت نفت) از سوی شرکت نفت به اداره تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت هنوز این اداره نامه پرداخت شایستگی‌ها را ابلاغ نکرده است. بر این اساس، پیش بینی می‌شود در صورت تاخیر وزارت نفت، شرکت نفت با استفاده از اختیارات مدیرعامل این شرکت برای پرداخت تا سقف هشت درصد شایستگی استفاده کند.

طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاران: هفته جاری نشست هماهنگی وزارت نفت و کار بالاخره با توافق دو طرف بر سر تسریع در اجرای طبقه بندی مشاغل به نتیجه رسید تا گام بلندی برای تصویب و اجرای تخصص‌های شغلی و طبقه بندی مشاغل برداشته شود. همزمان پکیج بیمه تکمیلی کارکنان پیمانکار مشمول با بیمه دانا نهایی شده است.

پرداخت حق‌الزحمه بهره‌وری پیمانکاران: نظرسنجی «انرژی نیوز» از تاخیر پرداخت حق الزحمه بهره وری در شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌های تابعه آن حکایت دارد که ظاهرا با واکنش شرکت ملی نفت ایران هم روبرو شد و باید دید در روزهای آینده این کش و قوس در نهایت منجر به پرداخت حق‌الزحمه با تاخیری حدود دوماهه خواهد شد؟

به‌روزرسانی گروه‌های شغلی مدت موقت‌ها: تاخیرها در پیگیری مطالبات صنفی کارکنان صنعت نفت مشمول حال کارکنان قرارداد مدت موقت هم شده و طرح به روزرسانی گروه‌های شغلی هم از آن دشته اقداماتی بوده که با وجود اقدام نهایی هنوز به سرانجام نرسیده هر چند مسئولان وزارت نفت تاکید می‌کنند این طرح به‌زودی ابلاغ می‌شود.

فوق‌العاده مرزی: برنامه ششم توسعه تمام شد و هنوز چشم کارکنان صنعت نفت به پرداخت فوق‌العاده مرزی یا ماده 112 برنامه ششم توسعه روشن نشده است و به نظر می‌رسد وزارت نفت قصد دارد با تاخیرهای گسترده و طولانی پرداخت این فوق‌العاده را همچون ماده 10، افزایش وام مسکن و بهبود معیشت پیمانکاران به ماه‌ها و هفته‌های پایانی فعالیت دولت دوازدهم موکول کند تا تامین منابع مالی این طرح به دولت آینده تحمیل شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,