اخبار  ›  منابع انسانی  ›  «زنگنه» بالاخره اولین بخشنامه    

آخرین خبرها از تحولات حوزه منابع انسانی؛
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ۰۹:۲۷

«زنگنه» بالاخره اولین بخشنامه را برای رسمی ها امضا می‌کند؟/ «دبه» وزارت کار برای طبقه‌بندی مشاغل نفتی‌ها تا افزایش وام شرکت نفتی‌ها


«زنگنه» بالاخره اولین بخشنامه را برای رسمی ها امضا می‌کند؟/ «دبه» وزارت کار برای طبقه‌بندی مشاغل نفتی‌ها تا افزایش وام شرکت نفتی‌ها

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، آخرین تحولات در گروه‌های مختلف کاری کارکنان شاغل در صنعت نفت به شرح ذیل است:

شایستگی 99: درصدهایی در فضای مجازی درباره متوسط و سقف شایستگی 99 مطرح می شود اما این درصدها تا زمانی که در شورای عالی حقوق و دستمزد تصویب نشود فاقد اعتبار است. درباره زمان تصویب و ابلاغ شایستگی امسال هم باید روی نیمه دوم امسال حساب باز کرد.

ماده 10 قانون نفت: با توجه به توافق وزارت نفت و کارکنان، اطلاع‌رسانی درباره اجرای ماده 10 قانون نفت با هماهنگی دو طرف انجام خواهد شد و با احترام به این توافق اطلاع‌رسانی درباره ماده 10 توسط «انرژی نیوز» انجام نمی‌شود و صرفا به این جمله بسنده می‌کنیم که اقدامات نسبتا رضایت‌بخشی در اداره تدوین و هماهنگی مقررات وزارت نفت آغاز شده است.

طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاران مستمر: اقدامات زمان بر طبقه بندی و بهبود معیشت پیمانکاران انجام شده اما فعلا وزارت کار به بهانه «کرونا» برای ادامه مذاکرات «دبه» کرده است که جزئیات کامل دلایل تاخیر در اجرای این طرح به‌زودی اطلاع رسانی می‌شود. اما قطعا اجرای طرح منتفی نبوده اما تاخیرهایی فعلا از سوی وزارت کار تحمیل شده است.

بیمه تکمیلی پیمانکاران: نشست نهایی با بیمه «دانا» هفته‌جاری برای افزایش امتیازها به کارکنان پیمانکاری و قرارداد موقت  برگزار می‌شود که پس از برگزاری نشست آخرین توافق‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وام کم بهره شرکت نفت: سقف پرداخت وام کم بهره از محل رسوب نفت کارت برای کارکنان شرکت نفت در دوره پائیز به 15 میلیون تومان افزایش یافته و برای موارد خاص و اضطراری با موافقت روابط کار و مددکاری تا 20 میلیون تومان هم قابل پرداخت است.

وام کم‌بهره شرکت گاز: تفاهم نامه با بانک رسالت بالاخره امضا شد و باید انتظار داشت از دوره پائیز پرداخت وام دو درصدی به کارکنان رسمی و غیر رسمی (کف 30 و سقف 60 میلیون تومان) آغاز شود.

وام مسکن: افزایش وام مسکن به 300 تا 350 میلیون تومان با وجود انجام توافق‌هایی نهایی با صندوق بازنشستگی نفت به دلایلی عجیب و غریب متوقف شده است !

فوق‌العاده مرزی: گفته می‌شود پس از کش و قوس‌های عجیب و غریب قرار است این فوق‌العاده به‌زودی از سوی وزیر نفت ابلاغ شود و باید دید آیا وزیر نفت بالاخره حاضر می‌شود یک فوق‌العاده هم برای خوشنودی رسمی‌ها امضا کند یا خیر؟

حق‌الزحمه نیمه دوم بهره‌وری پیمانکاران: با وجود مکاتبات گسترده و اولتیماتوم‌های نمایشی هنوز بخش قابل توجهی از کارکنان پیمانکار حق‌الزحمه سه ماهه چهارم یا شش ماهه دوم سال 98 را دریافت نکردند.

تبدیل وضعیت پیمانی‌ها: با مساعدت وزیر نفت، گروه حدود 230 نفره متشکل از پیمانی‌های گروه الف دانشگاه صنعت نفت از انجام ارزیابی معاف شده و صرفا این همکاران برای تبدیل وضعیت باید مراحل طب صنعتی را پست سر بگذارند.

تبدیل وضعیت قراردادی‌ها: ارسال پیامک و دعوت به ارزیابی کارکنان قرارداد موقت از سوی مرکز توسعه مدیریت آغاز شده که به‌زودی آخرین خبرها از مراحل ارزیابی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، پیمانکاران و قرارداد موقت ها اطلاع رسانی می‌شود.

استخدام پتروشیمی‌ها: گفته می‌شود پتروشیمی مهاباد قرار است به‌زودی برای برگزاری آزمون جدید استخدامی فراخوان بدهد ضمن آنکه ازمون استخدامی پتروشیمی بندرامام هم مقرر شده نیمه‌دوم امسال برگزار شود.

دورکاری: شرایط دورکاری کارکنان رسمی و غیر رسمی همچون مصوبه اسفند پارسال ادامه دارد و توقف دورکاری از سوی وزارت نفت تکذیب شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,