اخبار  ›  منابع انسانی  ›  جشن تولد «مدیرعامل فلات قاره»    

ماجرای هدیه روز تولد بچه‌های عملیات به «سلمان‌زاده»؛
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۴:۵۰

جشن تولد «مدیرعامل فلات قاره» تاریخ صنعت نفت را تکان داد !/ بمب‌خبری صنعت نفت در قلب خلیج‌فارس منفجر شد


جشن تولد «مدیرعامل فلات قاره» تاریخ صنعت نفت را تکان داد !/ بمب‌خبری صنعت نفت در قلب خلیج‌فارس منفجر شد
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «علیرضا سلمان‌زاده» مدیری که ماه‌ها «اتاق فکر» جنگ رسانه‌ای بر سر نیامدن او به شرکت نفت فلات قاره راه انداخت زمانی‌که سکان هدایت بزرگترین بهره‌بردار فراساحل صنعت نفت در دست گرفت برای موفقیت صرفا به یک تابوشکنی بزرگ دست زد، او نگاه مدیریت «فلات قاره» را بر خلاف «نفت مرکزی»، «مناطق نفت‌خیز جنوب»، «ملی حفاری» و خیلی از شرکت‌های کوچک و بزرگ نفت از «ستاد» به «عملیات» تغییر داد.

«سلمان‌زاده» امروز بر خلاف «احمد محمدی» و «عبدالله موسوی» که خود را نفتی‌های شش دانگ می‌دانند در بین کارکنان عملیاتی محبوب است. «او» نه چوب جادو  و داشت و نه ماشین چاپ اسکناس تا محبوبیت جامعه عملیاتی که در سخت‌ترین مناطق عملیاتی صنعت نفت آن هم در قلب خلیج فارس خدمت می‌کنند را کسب کند. «مدیرعامل جوان» چگونه محبوب عملیاتی‌ها شد؟ نگاه او عملیاتی بود، او تکریم و احترام را پس از استعفای «محمود زیرکچیان‌زاده» دوباره به کارکنان عملیاتی فلات قاره بازگرداند. «سلمان‌زاده» بر خلاف بسیاری از مدیران عامل تابعه شرکت نفت، کفش‌های آهنین پا کرد تا برای عملیاتی های فلات قاره فوق‌العاده دریا بگیرد، تلاش کرد تا گریدهای از دست عملیاتی‌ها را بازگرداند و مهاجرت از فلات قاره به سایر شرکت‌های عملیاتی شرکت نفت معکوس شود.

امروز در شرکت نفت فلات قاره چه خبر است؟ بزرگترین و مهمترین خبر آن است در وزارت نفتی که از بالا تا پائین نگاه انقباضی به منابع انسانی دارند و تا تجمع، اعتراض و تذکری جدی در کار نباشد اقدامی برای بهبود معیشت و وضعیت کاری و رفاهی کارکنان نمی‌کنند کارکنان عملیاتی «فلات قاره» عاشقانه مشفول خدمت هستند و حتی «دشمنان کارکنان» هم دیگر حریف موج‌های این دریای انگیزه نمی‌شوند و این موفقیت زمانی حاصل شد که «سلمان‌زاده» کرامت و منزلت را به کارکنان عملیاتی فلات قاره بازگرداند.

امروز یک روز تاریخی در صنعت 112 ساله نفت ایران است و برای نخستین بار به همت کارکنان عملیاتی و با حمایت مستقیم «مسعود کرباسیان» مدیرعامل شرکت نفت از مدیرعامل فلات قاره، ایران به دانش راه‌اندازی سیستم DCS واحدهای بهره برداری دست یافت و خالی از لطف نیست اگر ادعا کنیم امروز، روز شکستن انحصار چندین ساله برند yokogawa centum در صنعت نفت است.

خبرهای دریافتی حاکی از آن است که در واحد بهره برداری میدان نفتی فروزان پس از 50 هزار نفر ساعت کار فشرده بدون راه انداختن نمایش و شوهای رسانه‌ای و تبلیغاتی رایج در چهار گوشه صنعت نفت، ایران به دانش فنی و لایسنس مراکز کنترل و بهره برداری بدون نیاز به برندهایی همچون یوکوگاوا و لایسنس‌هایی گران قیمت خارجی که به علت تحریم قطع همکاری کرده بودند موفق به راه‌اندازی سیستم‌های کنترلی و بهره‌برداری صنعتی شده است.

نکته جالب تر اینجاست که کارکنان برای رونمایی از این طرح برنامه ریزی کردند تا بیست و سوم تیرماه و درست در روز تولد «سلمان‌زاده» این بمب بزرگ خودکفایی صنعت نفت را منفجر کنند و دست بر قضا این اتفاق افتاد و در کمتر از یکسال این رویای بزرگ نفتی ایران در اوج تحریم ها محقق شد.

وزیر نفت زمانی‌که توئیت می‌زند که ما ایستاده‌ایم و تسلیم نمی‌شویم احتمالا نمی‌داند که این ایستادگی و مقاومت زمانی کامل می‌شود که جامعه کارکنان عملیاتی صنعت نفت با نشاط باشند، امروز روز هنرنمایی عملیاتی‌هاست، هنری که در صنعت نفت ونزوئلا وجود ندارد و قطعا در هیچ کدام از کشورهای عربی همسایه هم دنبال آن نباشید، هنر نزدیک کارکنان عملیاتی صنعت نفت است که صرفا با تکریم و احترام این جامعه محبوب و مظلوم معجزه‌هایی خواهید دید که حتی «توتال» و «شل» را هم انگشت به دهان خواهد کرد اما صد حیف، کسی که خود را به خواب زده را هرگز نمی‌توان بیدار کرد ...


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,