اخبار  ›  منابع انسانی  ›  اختلاف وزارت نفت و کار بر سر    

بن‌بست تازه بر سر بهبود معیشت پیمانکاران؛
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ ۲۳:۳۰

اختلاف وزارت نفت و کار بر سر فوق‌العاده‌های شغلی بالا گرفت/ نماینده «آبادان»: کارکنان صبور باشند، اختلاف دو وزارت‌خانه را حل می‌کنم


اختلاف وزارت نفت و کار بر سر فوق‌العاده‌های شغلی بالا گرفت/ نماینده «آبادان»: کارکنان صبور باشند، اختلاف دو وزارت‌خانه را حل می‌کنم

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با گذشت حدود چهارماه از ابلاغ مصوبه بهبود معیشت کارکنان پیمانکار مستمر و غیرپروژه‌ای صنعت نفت، تاکنون خبری از بیمه تکمیلی و ترمیم حقوق کارکنان پیمانکار صنعت نفت نشده و مسئولان وزارت نفت هم پاسخگوی سوالات و ابهامات جامعه کارگری صنعت نفت نیستند و چه بسا اگر در این ایام اطلاع‌رسانی خشک و خالی هم انجام شود و مشکلات صادقانه و شفاف بیان شود، بسیاری از نگرانی‌ها حل و فصل خواهد شد.

در این راستا، «جلیل مختار» نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی پس از انجام گفتگوهایی با وزارت نفت و کار از وجود اختلافات ریشه‌ای بین دو وزارت خانه بر سر فوق‌العاده‌های شغلی پیمانکاران خبر داده است.

آخرین خبرهای حاکی از آن است که کلیات طرح و ابلاغ کتابچه جامع مشاغل پیمانکاری وزارت نفت با همکاری وزارت کار ابلاغ شده است. بازنگری و تطبیق مشاغل کارگران بر اساس نوع تخصصی شغلی، سابقه و مدرک تحصیلی بررسی، صحت‌سنجی و احراز شده و لیست مشاغل در سامانه ثبت شده است.

با این وجود به استناد گزارش دریافتی از نماینده مردم آبادان، در بحث بررسی تعیین گروه‌های مزدی بیست گانه و فوق‌العاده‌های شغلی مصوب طرح طبقه‌بندی مشاغل از اسفندماه پارسال بین وزارت نفت و وزارت کار اختلاف به وجود آمد و اجرای طرح به تاخیر افتاد و پیگیری‌ها برای توافق بر سر جزئیات طرح تاکنون حاصل نشده است.

در این راستا، هفته‌جاری با پیگیری «جلیل مختار» نماینده آبادان، نشست مشترکی با حضور «حاتم شاکرمی» معاون وزیر کار و «حسین فهیمی‌تبار» سرپرست اداره کل منابع انسانی وزارت نفت برگزار شده است. در این نشست آخرین تحولات و مشکلات اجرای طرح بررسی و مقرر شد تا دوهفته آینده جلسه ای در تهران با حضور معاونین وزرای نفت، کار و نمایندگان آبادان برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگران، ارکان ثالث و حل مشکلات اجرایی آن برگزار شود.

علاوه بر این به استناد گزارش دریافتی، جداول مزدی و فوق العاده‌های شغلی توسط مشاور این طرح آماده شده اما اصلی‌ترین موضوع تشکیل کمیته ساماندهی و طبقه بندی مشاغل در سطح وزارت نفت و وزارت کار است. در پایان این گزارش تاکید شده است: اجرای طرح طبقه‌بندی زمان بر شده و طولانی شدن مدت زمان اجرای آن از جهت وسعت و حجم کار قابل پیش‌بینی بوده اما این طرح به زودی با هدف بهبود وضعیت معیشت کارکنان پیمانکاری اجرایی خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,