اخبار  ›  منابع انسانی  ›  «ترکمن گاز» ترکمنستان فراخوان    

همزمان با صدور رای داوری گاز «تهران-عشق‌آباد»؛
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۲۲:۰۲

«ترکمن گاز» ترکمنستان فراخوان استخدام بدون شرط منتشر کرد/ «آرچایف»: طرفداران «ترکمن گاز» در ایران را استخدام کنید !


«ترکمن گاز» ترکمنستان فراخوان استخدام بدون شرط منتشر کرد/ «آرچایف»: طرفداران «ترکمن گاز» در ایران را استخدام کنید !

به گزارش خبرنگار «انرژی نیوز»، «مئراد آرچایف»، رئیس شرکت «ترکمن گاز» ترکمنستان صبح امروز که به دفتر کارش در «عشق‌آباد» مراجعه کرده است، شوکه شده و گفته می‌شود حتی به دلیل این شوک عصبی کارش به بیمارستان کشیده است. با گذشت چند ساعت و بهبود نسبی وضعیت روحی و جسمی‌اش از او سوال کردند که علت این شوک عصبی چه بوده است؟ پاسخ جالبی داده است: «باورم نمی‌شد که ترکمن‌گاز این همه در ایران طرفدار داشته باشد، نگاهی به رسانه‌ها و فضای مجازی ایران بیاندازید، ترکمن گاز قهرمان آنها شده و تا توانسته‌اند صنعت گازشان را تحقیر کرده‌اند، آنها را استخدام کنید».

در روزی‌که برخی از رسانه‌ها با فریادهایی انقلابی، رگ گردن‌های متورم شده که در حال ترکیدن است، با شور و اشتیاقی غیرقابل توصیف درحال تحقیر و کوچک کردن صنعت گاز هستند و جشن پیروزی شکست ایران از ترکمنستان در داوری را با استدلال‌های دروغین سر می‌دهند، نمی‌دانند و تحقیقا به آنها یاد ندادند که اگر می‌خواهید از «بیژن زنگنه» انتقام بگیرید خب بگیرید اما چرا صنعت گاز این کشور را تحقیر می‌کنید؟ مشکل بزرگ این جماعت با اندک سواد رسانه‌ای آن است که در سه‌سال گذشته و دقیقا از همان روزی که «حاجی واشنگتن» به دلیل تخلفات متعدد اداری و مالی برکنار شد و دکان پرداخت سکه و تسویه‌حساب صورت‌حساب‌ها بسته شد آنها به اسم انتقام از «زنگنه» کمر به قتل صنعت نفت و گاز ایران بسته‌اند.

روزی‌که خط لوله «دامغان-نکا» با هدف بی‌نیاز کردن و افزایش پایداری شبکه گاز این کشور افتتاح شد واکنش آنها چه بود؟ صنعت گاز جشن گرفت که دیگر دوره قلدربازی و گردن کلفتی ترکمنستان به پایان رسید و آنها در اوج سرما نمی‌توانند شیرهای گاز را بر روی ایران ببندند و این صنعت را در سیاهی زمستان تحقیر کنند، اما این جماعت رانت‌خوار چه تیترهایی زدند که این افتتاح نمایش است! چرا؟ زیرا «زنگنه» بی‌خبر از همه جا با یک انتصاب، مسیر رانت‌خواری آنها را بست.

به خط خبری این مهره سوخته‌های صنعت نفت در سه سال گذشته نگاهی بیاندازید به اسم تسویه حساب با «زنگنه» چه خسارت‌هایی که به صنعت نفت نزدند و سپس تصور می‌کنند با بلند کردن موی صورت، آرایش و پیرایش «ریش» صرفا چون آنها دشمن «زنگنه» هستند پس باید نام آنها در صدر لیست بچه انقلابی‌های ناب بنویسیم اما زهی خیال باطل که با این همه تخریب، تحریف و دروغ پردازی «زنگنه» که خم به ابرو نیاورد و تازه برای سال آخر وزارتش در آرامش کامل در حال برنامه‌ریزی است و این وسط صنعت نفت و گاز ایران، کارکنانی که به دلیل مشکلات مالی روز به روز بیشتر شرمنده زن و بچه می‌شوند باید تاوان انتقام جویی کورکورانه بچه انقلابی را بدهند که از انقلابی و حزب‌الهی بودن فقط «ریش» آن را یدک می‌کشد اما دریغ از یک «ریشه» خشک و خالی.

«زنگنه» بازنده یا برنده باشد مهم نیست، هر چند باید عزت و احترام وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در هر شرایط حفظ شود اما این یک واقعیت غیرقابل انکار است که ادعای ایران در داوری گازی با ترکمنستان در دو بخش کمیت و کیفیت گاز وارداتی تائید شده و ترکمنستان به پرداخت غرامت حدود 140 میلیون دلاری محکوم شده است و تنها محکومیت ایران پرداخت بدهی حدود 2 میلیارد دلاری بوده که مربوط به صورت حساب‌های سال 1388 تا 1395 بوده و اگر ناراحت نمی‌شوید قرار نیست از خزانه این ممکلت دلاری تحت عنوان «غرامت» به ترکمنستان پرداخت شود.

به بازی شما زمانی‌که قرار است برای مدیر سابق فراری و اختلاسگر آن شرکت پتروشیمی رپورتاژآگهی بنویسید و یا وقتی که حساب بانکی‌تان به مدد دو فقره چک کاسبان «نفت کارت» پر شده و ماموریت دارید تا با ساخت کلیپ مدیرعامل شرکت نفت را تزئینی و نمایشی جلوه بدهید یا آن موقعی که تکلیف می‌شود به خاطر خوراک «مینی فاینری» 200 تنی شانتاژ خبری «تنفس خوراک پالایشگاه‌ها» راه بیاندازید عادت کرده‌ایم. به خوبی می‌دانیم که رسانه‌ای که کام اش با دریافت‌های چند صد میلیون تومانی شیرین شده باشد دیگر نمی‌توان او را مهار کرد اما اگر چوب حراج به شرف و آبرویتان زدید دست کم در روزهایی که مدیران «ترکمن گاز» به قهرمانان شما تبدیل شده‌اند کمی خویشتن‌‌داری کنید که ماجرای تخریب «زنگنه»، «کرباسیان»، «تربتی»، «مینو»، پروژه‌های سیراف، خط لوله نکا- دامغان در میان نیست و پای یک آبروریزی بین‌المللی وسط است.

می‌دانید کجای کارتان اشکال دارد؟ بیش از سه سال است که به اسم انتقام جویی از خون «حاجی واشنگتن» زنگنه را می‌زنید اما او خم به ابرو هم نیاورده است که حتی او در واکنش به نقدهای منصفانه و صادقانه هم خود را واکسیناسیون  کرده و دو گوش خود را برای شنیدن واقعیت‌ها هم دوخته است. اگر کارکنان رسمی صنعت نفت پشت درهای وزارت نفت فریاد می‌زنند که ما حق خود را می‌خواهیم، اگر آن معاون جوان وزارت نفت در شورای معاونان خود را بالا و پائین می‌اندازد که این مجوز را برای نشاط کارکنان صادر کنید، اگر آن مدیر ارشدی که می‌گوید ساخت خط لوله پروپیلن توجیه اقتصادی ندارد و هزاران اگر دیگری که «زنگنه» گوشی برای شنیدن آنها ندارد را کالبدشکافی کنید ردپای جوان انقلابی را می‌بینید که از انقلابی بودن فقط «ریش» گذاشتن آن را خوب یاد گرفته است. متاسفانه او هنوز نمی‌داند یک جوان انقلابی واقعی باید تفکر انقلابی داشته باشد و تفکر انقلابی می‌گوید حفظ منافع ملی در هر شرایطی خط قرمز انقلاب است ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,