اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  نقدها درباره تاخیر اجرای طرح    

مدیر منابع انسانی شرکت نفت در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ ۲۱:۴۱

نقدها درباره تاخیر اجرای طرح بهبود معیشت پیمانکاران را به جان می‌خریم/ «انرژی نیوز»: طرح بهبود معیشت پیمانکاران بالاخره کی به نتیجه می‌رسد؟+ پاسخ مسئول


نقدها درباره تاخیر اجرای طرح بهبود معیشت پیمانکاران را به جان می‌خریم/ «انرژی نیوز»: طرح بهبود معیشت پیمانکاران بالاخره کی به نتیجه می‌رسد؟+ پاسخ مسئول

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، همزمان با گذشت دو روز از آغاز تابستان، کارکنان پیمانکار و به دنبال آن رسانه‌های مستقل در فضای مجازی با انتشار گفتگوهای مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت، از تاخیر در اجرای طرح بهبود معیشت کارکنان پیمانکار صنعت نفت گلایه می‌کنند.

نکته جالب ماجرا اینجاست رسانه‌ سازمانی که چندهفته قبل در تصمیمی کاملا احساسی و هیجانی اقدام به انتشار گفته‌های مدیر منابع انسانی شرکت نفت درباره بهبود وضعیت کارکنان پیمانکار را کرده امروز نه توانی برای صیانت از مدیران شرکت نفت را به‌واسطه گفتگویی بی‌موقعی که با او ترتیب داده‌اند را دارد و نه می‎‌تواند پاسخی برای مطالبه‌گری کارکنان خسته پیمانکار صنعت نفت داشته باشد.

همزمان با مرور این طنز تلخ، «انرژی نیوز» از حدود یک‌ماه قبل تاکنون به صورت پیوسته موضوع بهبود معیشت حدود 106 هزار نفر از کارکنان مستمر و غیر پروژه پیمانکار صنعت نفت را در دستور کار قرار داده که نکته اول آن است این طرح برای نخستین بار قرار است اجرا شود و تاکنون هیچ تجربه مدیریتی، زیرساختی و بانک جامع اطلاعاتی برای این طرح بزرگ وجود نداشته که بدون کوچکترین اغراقی این طرح مدیون تلاش‌های شخص «فرزین مینو» بوده و این معاون جوان وزارت نفت با وجود همه گلوگاه‌هایی که برای او ایجاد کردند موفق شد موافقت و حمایت مجموعه «وزارت نفت» را برای بهبود معیشت کارکنان پیمانکار جلب کند.

نکته دوم، اجرای طرح آغاز شده است، بانک جامع اطلاعات کارکنان تشکیل شده است و خالی از لطف نیست که همکاران پیمانکار بدانند که با راه‌اندازی این بانک دکان بزرگی تعطیل شد و دیگر دلالان نیروی انسانی برای کارکنانی که وجود خارجی ندارند نمی‌توانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند و جلوی بسیاری از زد و بندها گرفته شد.

نکته مهم دیگر آن است که تاکنون راست آزمایی لیست همکاران، استانداردسازی مشاغل، فوق العاده‌ها، لیست مزد و طبقه‌بندی مشاغل انجام شده است اما اجرای این طرح هم به تشریفاتی قانونی نیاز دارد تا مورد ایراد و اشکال دستگاه‌های نظارتی هم قرار نگیرد.

«ناصر مولایی» امروز در گفتگو با «انرژی نیوز» در واکنش به انتشار کلیپی از او در فضای مجازی و راه افتادن موجی از نقدها درباره وعده‌های او، گفت: نقدها درباره تاخیر اجرای طرح بهبود معیشت پیمانکاران را به جان می‌خریم.

مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت با اعلام اینکه هم اکنون لیست مشاغل استاندارد شده حدود 47 هزار نیروی پیمانکار به همراه 15 فوق‌العاده شغلی، عمومی و عملیاتی آنها برای معاونت منابع انسانی وزارت نفت ارسال شده است، تصریح کرد: این لیست‌ها باید توسط معاونت وزارت نفت تایید و برای اجرا ابلاغ شود.

وی در پاسخ به این پرسش «انرژی نیوز» که کارکنان پیمانکار چه زمانی ترمیم حقوق را احساس می‌کنند و کی پرداخت‌ها به این دسته از همکاران در شرایط فعلی اقتصادی کشور انجام می‌شود؟ پاسخ داد: پس از تایید وزارت نفت، باید آن را به شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه شرکت نفت ابلاغ و مدیران منابع انسانی به امور پیمان‌ها ابلاغ کنند تا با تنظیم الحاق جدید به پیمان موجود و انجام تشریفات اداری و حقوقی قانونی افزایش حقوق و مزایای کارکنان پیمانکار اعمال شود.

توضیح «انرژی نیوز»: کارکنان پیمانکار صنعت نفت صبر پیشه کنند و نقدهای غیرمنصفانه جز اینکه انگیزه مدیران منابع انسانی صنعت نفت را کم می‌کند عایدی دیگری ندارد و توصیه‌ای هم به رسانه‌های رسمی شرکت نفت داریم، آن قدر که رسانه‌های مستقل خویشتن داری می‌کنند جا دارد این دسته از همکاران هم از اتخاذ تصمیمات هیجانی و احساسی خودداری کنند. امروز این تذکر دوستانه را جدی بگیرید تا شاهد تکرار تجربه تلخ همکار سخنگوی سابق نفتی نباشیم.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,