اخبار  ›  ویژه  ›  حقوق کارکنان صنعت نفت جای    

مالیات‌ها افزایش حقوق سال 99 را خنثی کرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۷:۵۴

حقوق کارکنان صنعت نفت جای افزایش، کاهش یافت !/ فیش حقوق خرداد، رسمی‌ها، قراردادی‌ها و پیمانکاران را یکجا غافلگیر کرد !!


حقوق کارکنان صنعت نفت جای افزایش، کاهش یافت !/ فیش حقوق خرداد، رسمی‌ها، قراردادی‌ها و پیمانکاران را یکجا غافلگیر کرد !!

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، همزمان با افزایش افسارگسیخته قیمت ارز در بازار، امروز چشم کارکنان صنعت نفت به فیش‌های حقوق و اعمال اضافات عمومی سال 99 روشن شد تا صنعتی که باید دلاری حقوق و دستمزد پرداخت کند در پرداخت ریال هم درجا بزند !

بر این اساس، پس از مهندسی تمام عیار اضافات عمومی کارکنان رسمی بدواستخدام و خنثی شدن آیتم تفاوت تطبیق با دست کاری آیتم‌ها و فرمول‌‌ها، کارکنان قراردادی صنعت نفت هم امروز با مشاهده فیش‌ها غافلگیر شدند.

یکی از مخاطبان «انرژی نیوز» به نمایندگی از کارکنان قرارداد مدت موقت شاغل در مناطق عملیاتی صنعت نفت، نوشته است: «در راستای بخشنامه وزارت نفت 15 درصد افزایش سالانه و هشت درصد علی الحساب شایستگی به حقوق‌ها افزوده شد اما با وجود این افزایش هیچ گونه افزایشی در بن کالایی، پایه سنوات، حق جذب و آیتم‌هایی عملیاتی، بدی آب و هوا ... اعمال نشده است !»

همزمان کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی با ارسال نظرات مشابهی از ادامه کسر مالیات‌های سنگین از فیش حقوق خرداد خبر می‌دهند به طوری که با اعمال مابه تفاوت اضافات عمومی فروردین و اردیبهشت در این فیش عملا میزان افزایش مالیات‌ها سر به فلک کشیده است !

از سوی دیگر، با گذشت حدود سه ماه از ابلاغ دستورالعمل بهبود معیشت کارکنان پیمانکار مستمر و غیر پروژه‌ای صنعت نفت درحالی هنوز مراحل و تشریفات اداری و اجرایی این بخشنامه در دست اجرا بوده که عدد کسر مالیات‌ها از افزایش حقوق سال 99 سبقت گرفته است.

بدون کوچکترین اغراقی، امسال هیچ گونه افزایش حقوقی مشمول کارکنان صنعت نفت نشده و یا این افزایش آن قدر پائین بوده که در مقایسه نرخ تورم و گرانی‌ها تاثیرش را از دست داده و البته کسر مالیات‌ها از فیش حقوق‌ها بیش از گذشته معیشت کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت را در سایه قرار داده است.

«انرژی نیوز»: مخاطبان «انرژی نیوز» مستندات کسر مالیات از حقوق خرداد امسال را با مقایسه با مدت مشابه پارسال ارسال کنند تا دست کم میزان کسر مالیات‌های فضایی و نجومی از کارکنان صنعت نفت مشخص شود بلکه کسر این عددهای عجیب و غریب مسئولان وزارت نفت را برای سماندهی کسر مالیات از نفتی‌ها به تکاپو بندازد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,