اخبار  ›  پتروشیمی  ›  تولید کمیاب‌ترین محصول    

همزمان با تحقق دومین جهش توسعه پتروشیمی؛
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۴:۰۶

تولید کمیاب‌ترین محصول پتروشیمی جهان در ایران


تولید کمیاب‌ترین محصول پتروشیمی جهان در ایران

در سال «جهش تولید» برنامه‌ریزی برای بهره برداری از 12 طرح پتروشیمی انجام گرفته که پیش بینی می‌شود با حمایت و پیگیری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و بهره‌برداری پتروشیمی «هگمتانه»، یکی از کمیاب‌ترین محصولات پتروشیمیایی جهان در ایران تولید شود.

 

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در شرایط فعلی با بهره برداری از مجتمع های پتروشیمی آبادان، غدیر، بندرامام و اروند، ظرفیت تولید محصول پی.وی.سی (پلی‌وینیل کلراید) صنعت پتروشیمی به حدود 745 هزار تن در سال می‌رسد.

 

از افتتاح جدیدترین طرح تولید پی.وی.سی کشور یعنی پتروشیمی اروند حدود 9 سال می گذرد و با بهره برداری از این مجتمع پتروشیمی در کنار افزایش ظرفیت تولید پی.وی.سی، سبد تولید این محصول پتروشیمیایی کشور با گریدهای جدید سوسپانسیون و امولسیون پی.وی.سی متنوع تر شد.

 

با گذشت حدود یک دهه از افتتاح و بهره برداری آخرین طرح پی.وی.سی ایران، شمارش معکوس برای راه اندازی و بهره برداری تجاری پتروشیمی هگمتانه با ظرفیت تولید 48  هزار تن محصول پی.وی.سی آغاز شده و این طرح با حمایت ها و پیگیری های شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پیش بینی می شود نیمه دوم امسال در مدار بهره برداری قرار بگیرد.

 

با راه اندازی این طرح پتروشیمیایی، پیش بینی می شود یکی از کمیاب ترین محصولات پتروشیمی در همدان تولید شود و برای نخستین بار امکان تولید پودر و گرانول پی.وی.سی با گرید پزشکی فراهم شود که عملا ایران به جمع صادرکنندگان این محصول کمیاب پتروشیمی جهان می‌پیوندد.

 

پودر و گرانول پی.وی.سی با گرید پزشکی یکی از بی نظیرترین محصولات پتروشیمی جهان است و فقط چند کشور محدود فناوری تولید این محصول راهبردی پتروشیمیایی را در اختیار دارند و عملا ایران از واردات یک محصول ارزشمند و کاربردی در صنایع بهداشتی و پزشکی بی نیاز خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,