اخبار  ›  ویژه  ›  پرداخت وام‌های کم بهره «نفت    

صادرات محصولات زنگ حساب «کرباسیان» آغاز شد؛
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ ۰۴:۲۲

پرداخت وام‌های کم بهره «نفت کارت» سراسری شد/ کارکنان 18 شرکت تابعه نفت مشمول دریافت وام شدند


پرداخت وام‌های کم بهره «نفت کارت» سراسری شد/ کارکنان 18 شرکت تابعه نفت مشمول دریافت وام شدند

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، روزی‌که «مسعود کرباسیان» معاون «زنگنه» شد، گفتند «زنگ تفریح در شرکت نفت شروع شد»، می‌گفتند، این قانون نانوشته است، وزیری که سخت‌گیر است باید مدیرعامل شرکت نفتی داشته باشد که سهل گیر باشد، «زنگنه» مدیر سخت است و «کرباسیان» مدیر مسامحه. عمر مدیریت «کرباسیان» هنوز به دوسال نرسیده است که همان‌هایی که «زنگنه» را سخت‌گیر و «کرباسیان» را سهل گیر می‌دانستند، پشت دفتر وزیر صف کشیدند تا برای آنها پیش مدیرعامل سخت گیر شرکت نفت پادرمیانی کند! زنگ تفریحی که درکار نبوده، هیچ، که مدت‌هاست زنگ حساب در شرکت نفت به صدا درآمده است.

پرداخت وام کم بهره از محل رسوب منابع مالی «نفت کارت»ها یکی از مهمترین حساب کشی‌های مدیرعامل شرکت ملی نفت است، وام‌های هفت تا 10 میلیون تومانی که هرچند در مقایسه با جهش افسارگسیخته تورم و گرانی‌ها عدد خیلی بزرگی برای حل مشکلات مالی کارکنان رسمی و غیر رسمی شرکت نفت نیست اما پرداخت این وام یک پیام مهم دارد، مدیرعامل شرکت نفتی که 6 سال پیش در قامت رئیس گمرک قاچاقچیان دانه درشت اقتصاد کشور را یکی پس از دیگری روی پل برده است، آن قدر بدل‌های پیدا و پنهان در آستین دارد که کاسبان خرده پای «نفت کارت» نمی‌توانند حریف قدری برای او باشند.

کاسبان نفت کارتی که تصور می‌کردند با کرایه کانال تلگرامی، سایت و ساخت کلیپ می‌توانند «کرباسیان» را غافلگیر و او را به پای میز مذاکره بازگردانند این روزها به کلیپ سازان و رسانه‌های کرایه‌ای التماس می‌کنند که هرچه دادیم را دوباره پرداخت می‌کنیم اما «کرباسیان» را خشمگین نکنید که به خاک سیاه نشستیم. تعطیلی دکان نفت کارت‌ها شروع ماجراهای مدیرعامل کهنه کار است، او سراغ پیمان‌ها و مناقصه خواران هم رفت، روی رفیق بازی‌ها در «محمودآباد» هم دست گذاشت، دلالان بیمه را هم ضربه فنی کرد و بدماجرا اینجاست که متوجه شده‌ایم که «کرباسیان» تازه خودش را برای با رویایی بزرگتر با دلالان و کاسبان گرم کرده است، مدیرعاملی که می‌گفتند «تزئینی» شرکت نفت است !

تحریم‌های ظالمانه ضرورت امانت داری در حوزه خبرنویسی در صنعت نفت را دوچندان کرده است که اگر این محدودیت‌ها نبود این فرصت فراهم بود که از دستورات مهم دیگر او در حوزه‌های تولید و صادرات نفت و میعانات گازی بیشتر می‌نوشتیم اما همین قدر می‌گوئیم اگر قرار است ماهانه چند نفتکش حامل بنزین راهی ونزوئلا کنیم، جا برای میعانات‌گازی پس از کاهش تکلیفی تولید «ستاره» هم باز کنیم، برای افزایش بیشتر تولید گاز پارس‌جنوبی اشتهای سیری ناپذیری داشته باشیم و دست آخر نه تولید گاز قفل شود و نه ذخیره میعانات از خط قرمزها عبور کند و هم نفتکش‌های آماده برای صادرات داشته باشیم، خیلی بی‌حساب و کتاب نبوده و در زنگ «حساب» کرباسیان فقط از کاسبان حساب‌کشی نمی‌شود.

همزمان با مرور این تغییر و تحولات، «ناصر مولایی» مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت در گفتگو با «انرژی نیوز» از امضای تفاهم نامه همکاری با بانک عامل برای آغاز پرداخت وام‌های کم بهره هفت تا ده میلیون تومانی در شرکت‌ها و مدیریت‌های تابعه شرکت ملی نفت همچون نفت و گاز پارس، نفت مرکزی، ملی حفاری، مدیریت اکتشاف و ... خبر داد و اعلام کرد: با امضای تفاهم نامه و شارژ تابستانی نفت کارت‌ها، پرداخت وام به کارکنان رسمی و غیر رسمی از اواسط تابستان امسال در راستای ضوابطی که تعیین شده، آغاز خواهد شد.

مولایی همچنین از برنامه‌ریزی و مذاکرات دیگری با بانک عامل برای ارائه تسهیلات غیرمالی دیگری به کارکنان از محل رسوب منابع نفت کارت‌ها خبر داد و افزود: پس از نهایی شدن مذاکرات و توافق با بانک عامل، جزئیات بیشتر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش انرژی نیوز، کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانکاری شرکت‌های نفت و گاز پارس، فلات، پایانه‌ها، خزر، ملی حفاری، نفت‌خیز جنوب (5 شرکت تابعه)، نفت مرکزی (سه شرکت تابعه)، متن، اروندان و سازمان پارس مشمول دریافت وام هستند، از امور روابط کار و مددکاری محل خدمت‌تان برای دوره تابستان مطالبه کنید.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,