اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  سوختن گاز در میادین مشترک با    

میخ آخر بر تابوت مشعل‌های گاز غرب ایران؛
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۰۵:۴۵

سوختن گاز در میادین مشترک با عراق متوقف می شود


سوختن گاز در میادین مشترک با عراق متوقف می شود

طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران باسرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۲۵ میلیون یورو با هدف بهره‌برداری حداکثری از میدان‌های مشترک، جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه به میزان ۸۲ میلیون فوت مکعب در روز به یک شرکت ایرانی واگذار و مراحل اجرایی آن آغاز شد.

 

به گزارش انرژی نیوز، رامین حاتمی درباره واگذاری این طرح اظهار داشت: طرح احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران به‌عنوان آخرین حلقه از زنجیره تأمین خوراک کارخانه گاز و گازمایع  3100 به‌منظورجمع‌آوری و ارسال گازهای همراه نفت واحد بهره‌برداری دهلران و دانان اجرا می‌شود و به عبارتی یکی از منابع تأمین‌کننده عمده خوراک این کارخانه وصنایع پایین‌دستی آن خواهد بود.

 

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۲۵میلیون یورویی برای اجرای این طرح در قالب پیمان‌های(EPCF)  خبر داد و تصریح کرد: کلیه مراحل تأمین مالی، تهیه کالا، نصب و راه‌اندازی این طرح توسط یک شرکت ایرانی و در مدت‌زمان 23 ماه انجام می‌گردد.

 

وی، در خصوص اهداف کلان این طرح افزود: اجرای طرح مذکور با تمام محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های خصمانه، با تکیه ‌بر توان و ظرفیت‌های شرکت‌های داخلی در راستای تکمیل زنجیره ارزش و استفاده بهینه و صیانت از منابع در جهت تحقق جهش تولید، جلوگیری از سوختن گازهای مشعل و حفاظت از محیط‌زیست و همچنین اشتغال‌زایی در زمان اجرای طرح و ایجاد اشتغال پایدار پس از بهره‌برداری آن انجام می‌پذیرد.

 

این مقام مسئول، افزود، از مهم‌ترین محصولات نهایی حاصل از اجرای این طرح گاز سبک جهت تزریق در مخزن نفتی چشمه خوش و شبکه سراسری گاز کشور و نیز میعانات گازی برای تأمین خوراک پتروشیمی دهلران است.

 

رئیس هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اجرای این طرح توسط شرکت‌های توانمند داخلی را از نقاط قوت آن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه فرم قرارداد جدید در اجرای این طرح برای نخستین بار در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حال انجام است، انتظار می‌رود روند اجرای پروژه با سرعت بیشتری دنبال شود و همین امر از اتلاف زمان و هزینه در انجام پروژه‌های بزرگ و ملی در این حجم جلوگیری خواهد کرد.

 

حاتمی در ادامه یادآور شد، با احداث این ایستگاه و خط لوله انتقال گاز، امکان ارسال گازهای تولیدی میدان آذر به میزان ۷۱ میلیون فوت مکعب در روز فراهم خواهد شد و درمجموع گازهای همراه تولیدی واحد بهره‌برداری دهلران، دانان و آذر بیش از نیمی از خوراک کارخانه ان جی ال 3100 را تأمین می‌کند.

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,