اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  دوره آشوب تابستانی گاز در «جنوب»    

برگ برنده جدید مدیرعامل شرکت گاز رو شد؛
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۲۳:۰۴

دوره آشوب تابستانی گاز در «جنوب» تمام شد/ رکوردشکنی گازی در فصل تعمیرات پالایشگاه‌ها !


دوره آشوب تابستانی گاز در «جنوب» تمام شد/ رکوردشکنی گازی در فصل تعمیرات پالایشگاه‌ها !

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «گاز هست اما کم است !»، یکی از بزرگترین دغدغه‌های مدیران پتروشیمی‌ها در تابستان، تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها، خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز بود، تعمیراتی که به دلیل نبود مدیریت هوشمندانه تامین و توزیع افزایش ظرفیت تولید گاز را در سایه قرار می‌داد و به‌عبارت ساده تر اگر از مدیران پتروشیمی چند سال قبل سوال می‌کردید که مشکلات تامین گاز زمستان حادتر است یا تابستان؟ قطعا رای به تابستان می‌‌دادند.

همزمان با شروع فصل گرما و فروکش کردن متوسط مصرف گاز خانگی، تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها به ویژه در عسلویه و کنگان آغاز شده که این موضوع منجر به افزایش ریسک تامین گاز پتروشیمی‌ها شده اما در دوسال گذشته ورق به طور کامل برگشت و با اعمال مدیریتی دقیق برای تامین و توزیع، هم روزانه بالغ بر 300 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل داده شده و هم سوخت و خوراک پتروشیمی‌ها تامین شده است.

به عبارت دیگر در دوره مدیریت «حسن تربتی» در شرکت گاز او به دلیل شناختی که از شبکه انتقال، تامین و توزیع گاز به مدد سال‌ها فعالیت در دیسپچینگ گاز داشته است برای همیشه به مشکل «گاز هست اما کم است» در تابستان پایان داده است.

«محسد عسگری» سخنگوی شرکت گاز امروز متوسط تولید گاز پالایشگاه‌های کشور را 674 میلیون مترمکعب در روز عنوان کرده که حدود 24 میلیون مترمکعب بیشتر از پارسال است.

این افزایش تولید گاز پالایشگاه‌ها درحالی اتفاق افتاده که هم اکنون تعداد زیادی از تاسیسات تولید گاز در بالادستی، فازهای پالایشگاهی پارس جنوبی، پالایشگاه هاشمی‌نژاد، پارسیان و ... تعمیرات اساسی واحدها را آغاز کرده با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار ندارند اما به دلیل همان مدیریت تامین و توزیع دقیق و هوشمندانه هم گاز نیروگاه‌ها تامین شده و هم پتروشیمی‌ها بدون سوخت و خوراک نمانده‌اند.

«حسن تربتی» شعبه دیگری در صنعت نفت ندارد، مدیری که در دیسپچینگ آموزش داد که چگونه می‌توان با دست خالی شبکه گاز را مدیریت کرد، در مهندسی و توسعه گاز، رکوردار ساخت شبکه خطوط لوله فشار قوی گاز شد و حالا در قامت مدیریت شرکت ملی گاز هم مانع حبس حتی یک مترمکعب گاز در جنوب شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,