اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  آقای «تربتی» و «دینی» منتظر    

گزارش «انرژی نیوز» از وضعیت بد پیمانکاران شرکت‌های گاز؛
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ ۲۱:۰۹

آقای «تربتی» و «دینی» منتظر خودکشی‌ها در شرکت گاز باشید/ وقتی مدیریت گازرسانی می‌خواهد نقش «مدیر بد منابع انسانی» را بازی کند !


آقای «تربتی» و «دینی» منتظر خودکشی‌ها در شرکت گاز باشید/ وقتی مدیریت گازرسانی می‌خواهد نقش «مدیر بد منابع انسانی» را بازی کند !
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با اعتماد به نفس کامل اعلام می‌کنیم نه تنها هیچ رسانه‌ای که حتی مسئولی را در صنعت نفت پیدا نمی‌کنید که همچون «انرژی نیوز» از مشکلات خاص کارکنان صنعت نفت با خبر باشد، از وضعیت مشکلات خاص کاری، رفاهی و معیشتی انبارهای نفت، پایانه‌ها، پالایشگاه‌های نفت و گاز تا تک به تک تاسیسات بالادستی نفت و گاز از عسلویه، شرق تا غرب کارون، نفت‌شهر، سرخس، گنبدلی، آذر، سکوها، جزایر تا یک به یک تاسیسات تقویت فشار گاز، گازهای استانی، مناطق، نواحی و ادارات پخش و گاز و ... بگیرید، مخاطبان به «انرژی نیوز» اعتماد دارند و مشکلات ریز و درشت را برای پیگیری ارسال می‌کنند.

مشکلاتی که از توزیع گوشت الاغ در رستوران کارکنان بگیرید تا نبود الکل، ماسک، عدم ضدعفونی سطوح تا پیگیری برای جلوگیری از توزیع آب چاه برای شرب کارکنان تا حمله شبانه مار، عقرب، نبود پزشک، سرویس ایمن رفت و آمد تا کیفیت غذا، خوابگاه‌ها و ... سعی می‌شود تا حد امکان از مسیر گفتگو با مسئولان حل و فصل شود تا انتشار آن در رسانه و قهرمان‌سازی مجازی. اما چه کنیم که این رسانه قدرت اجرایی برای حل همه مشکلات ندارد.

برای مخاطبان «انرژی نیوز» شاید باورش سخت باشد که روسا و مدیران آن قدری که از «انرژی نیوز» نقد و گلایه دارند از رسانه‌هایی که آتش تخریب بر روی صنعت نفت می‌گشایند ندارند زیرا هدف تخریب این رسانه‌ها مشخص است که علیه کیست در وزارت نفت؟ اما نقدهای «انرژی نیوز» با انگیزه کاملا غیر سیاسی و با هدف بهبود شرایط کاری کارکنان صنعت نفت انجام می‌گیرد و هر روز فعالیت این رسانه فقط تعداد مسئولان منتقد و دشمن به قلم و رویکردمان را بیشتر می‌کند.

از ظهر دیروز «انرژی نیوز» در جریان حادثه خودکشی یکی از کارکنان صنعت نفت در غرب کارون بود، تصاویر و حتی فیلم این حادثه دلخراش پیش از آنکه جامعه رسانه‌ای کشور از آن باخبر باشد برای «انرژی نیوز» ارسال شد و در گام نخست و کوتاه‌ترین زمان، بزرگان و مدیران ارشد صنعت نفت از وقوع این حادثه باخبر شدند تا پیگیری‌های جدی را در دستور کار قرار بدهند.

با این مقدمه کوتاه، با صراحت باید اعلام کنیم که کارکنان پیمانکار به ویژه همکاران امدادگر، کنتورخوان، وصول مطالبات، گازبانان و کارگران و پیمانکاران مستمر و غیرمستمر شاغل در شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز به ویژه گازهای استانی هم پتانسیل انجام اقداماتی مشابه حادثه سرچاه نوزده میدان نفتی یادآوران را دارند.

«حسن تربتی» مدیرعامل شرکت گاز بر خلاف وزیر نفت در قبال کارکنان و سرمایه انسانی نگاه انقباضی ندارد و او در تمامی نشست‌هایی که با مدیران شرکت گاز روی آن تاکید و اصرار می‌کند که حفظ کرامت و منزلت کارکنان اولویت اول صنعت گاز بوده اما صد حیف که هیچگاه یک دست صدا ندارد.

درحال حاضر مشکل بزرگ کارکنان پیمانکار صنعت گاز بر خلاف اکثر شرکت‌های اصلی وزارت نفت به ویژه برای کارکنان شاغل در ادارات، نواحی و گازهای استانی وجود یک شکاف عمیق ساختاری بین مدیریت منابع انسانی و گازرسانی شرکت گاز بوده و صراحتا باید عرض کنیم که مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی صرفا گوش به فرمان مدیریت گازرسانی یا بهتر بگوئیم ماشین تکذیب مشکلات کارکنان نگون بخت هستند تا مدیریت منابع انسانی شرکت گاز !

از ابتدای سال‌جاری تاکنون بارها و بارها نسبت به مشکلات کارکنان بعضا پیمانکار و قراردادی شرکت‌های گاز استانی اقداماتی انجام شده اما به نظر می رسد مدیریت گازرسانی شرکت گاز نه تنها گوشی برای شنیدن این مشکلات ندارد که حتی در مواردی دستور برخورد با نقدهای صنفی کارکنان را صادر کرده است !

کارکنان پیمانکار گاز اصفهان که صرفا به «صفر» شدن اضافه کارها انتقاد کردند چرا باید با برخوردهای تند و تهدیدآمیز اخراج از کار روبرو شوند؟ مگر نه آنکه آنها با رئیس حراست شرکت گاز مکاتبه کرده بودند نه یک جریان ضد انقلاب؟ چه کسی گفته که گاز کردستان، تهران، آذربایجان شرقی و... حق اخراج کنتورخوانان با سابقه کار بیش از ده سال خدمت را به دلیل عدم انتشار قبوض کاغذی گاز و یا شرایط کرونا را دارد؟ چه کسی به شرکت‌های گاز استانی و پالایشگاه‌های گاز این حق را تعیین کرده که اقدام به تحریف بخشنامه پرداخت حق‌الزحمه بهره وری وزارت نفت کنند و جای شش ماه صرفا سه ماه حق‌الزحمه را به کارکنان واجد شرایط پرداخت کنند؟ و ...

مشکلات کارکنان شرکت گاز و شرکت‌های تابعه آن قدر ریشه‌دار و عمیق بوده که می توان ده‌ها مصداق بارز قانون شکنی مسلم را در وصف این همکاران مظلوم، کم بضاعت و تحت فشار اما آزاده و سربلند تشریح و تبیین کرد و پیشنهاد جدی به مدیرعامل خوشنام، خوش اخلاق و با اخلاق شرکت ملی گاز داریم که هرچه سریع تر با اصلاح مشکلات ساختاری بین مدیریت منابع انسانی و گازرسانی این شرکت، با محدود کردن مدیریت گازرسانی در امور منابع انسانی دست مدیریت منابع انسانی برای حل مشکلات باز گذاشته شود.

صحبتی هم با برخی از ژنرال‌ها و مدیران شرکت‌های تابعه شرکت گاز داریم اگر به رهنمودهای مقام معظم رهبری اعتقاد دارید؟ اگر به انسانیت و حفظ آبروی پدران کم بضاعت اما شریف ایمان دارید؟ نظارت کنید، بی‌تفاوت نباشید، اجازه اخراج شبانه کارکنان بی‌گناه را ندهید؟ اجازه شرمندگی پدرانی که جرم آنها صرفا این بوده که چندین و چند سال خدمت‌گذار مردم در پوشش کارمند پیمانکار شرکت گاز بودند را ندهید؟ التماس انصاف ...

«انرژی نیوز» به دنبال انتشار اسناد و مدارکی بود که آنها برای مسئولان ارشد شرکت گاز برای پیگیری و استحضار ارسال شده است.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,