اخبار  ›  پتروشیمی  ›  «جم» شاگرد ممتاز تولید پتروشیمی    

آسمان پتروشیمی جم آفتابی شد؛
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۲۱:۴۴

«جم» شاگرد ممتاز تولید پتروشیمی ایران شد/ NPC: منتظر ثبت رکور‌های جدید در سال «جهش تولید» هستیم


«جم» شاگرد ممتاز تولید پتروشیمی ایران شد/ NPC: منتظر ثبت رکور‌های جدید در سال «جهش تولید» هستیم

به گزارش خبرنگار «شاپا» (شبکه اطلاع‌رسانی پتروشیمی ایران)، پتروشیمی «جم» با در اختیار داشتن متنوع‌ترین سبد تولید محصولات پلیمری و پتروشیمی پارسال موفق به ثبت رکوردهای جدید تولید شده است، دستاوردی که با واکنش جالب شرکت ملی صنایع پتروشیمی روبرو شده است.

معاون وزیر نفت با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل پتروشیمی «جم» ثبت رکوردهای تولید این کلکسیون محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران در عسلویه را تبریک گفته و خواستار تداوم روند افزایش تولید محصولات در سال جدید شده است. اما در پتروشیمی «جم» پارسال چه اتفاقی افتاده است که با واکنش رسمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی روبرو شده است؟

پتروشیمی «جم» با وجود مشکلات گاه و بیگاه فنی واحد «الفین» به عنوان مجتمع مادر و تامین کننده خوراک زنجیره ها موفق به تولید معادل ظرفیت اسمی «اتیلن» شده و تولید اتیلن جم پارسال به بیش از یک میلیون و 160 هزار تن رسیده و همزمان با افزایش تولید اتیلن زمینه رکوردشکنی در سایر محصولات زنجیره اتیلن ها هم فراهم شده است.

بر این اساس، پارسال برای نخستین بار در تاریخ تاسیس پتروشیمی جم بیش از 322 هزار تن «پلی‌اتیلن سبک خطی» تولید شده که حدود 22 هزار تن بالاتر از ظرفیت اسمی این مجتمع پتروشیمیایی است و البته این پایان ماجرا نبوده زیرا در کنار افزایش ظرفیت تولید پارسال گریدهای متنوعی از پلی‌اتیلن سبک خطی در جم شامل فیلم عریض، نوارهای آبیاری و روتومولدینگ تولید و عرضه شده که می‌تواند چالش‌های کسری خوراک در صنایع پائین دستی و تکمیلی کشور را به حداقل کاهش دهد.

پتروشیمی جم پارسال درحالی موفق به تولید بالغ بر دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصولات بین مجتمعی و نهایی شده است که باید انتظار داشت با تعمیرات و رفع گلوگاه‌های تولید واحد الفین در سال جاری از یک سو و بهره‌برداری از طرح «رابر» شاهد رکوردشکنی‌های  این مجتمع ارزشوند پتروشیمی ایران در سال «جهش تولید» باشیم.

درباره پتروشیمی «جم» به زودی بیشتر می نویسم، مجتمع پتروشیمی که اگر حال تولید آن خوب باشد، حال نیمی از تولید پتروشیمی‌های کشور را خوب خواهد کرد ...

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,