اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  رونمایی از ارائه تسهیلات جدید به    

از آخرین تحولات منابع انسانی چه خبر؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۱۲:۱۷

رونمایی از ارائه تسهیلات جدید به شرکت نفتی‌ها تا دست و پنجه وام مسکن با «کرونا»/ معدل کارکنان پیمانکار برای ثبت‌نام در سامانه کم می‌شود؟


رونمایی از ارائه تسهیلات جدید به شرکت نفتی‌ها تا دست و پنجه وام مسکن با «کرونا»/ معدل کارکنان پیمانکار برای ثبت‌نام در سامانه کم می‌شود؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، آخرین پیگیری‌های «انرژی نیوز» از برخی از مطالبات صنفی کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت به شرح ذیل است:

اضافات عمومی 99:

پرونده اضافات عمومی سال 99 برای کارکنان رسمی و پیمانی بسته شده و صرفا آخرین رایزنی‌ها بر سر میزان افزایش کارکنان قراردادی باقی‌مانده است. با توجه به تاخیر در ابلاغ اضافت عمومی و بسته‌شدن سامانه حقوق و دستمزد کارکنان بعید به نظر می‌رسد که با حقوق اردیبهشت شاهد اعمال اضافات 99 و پرداخت بک پی آن باشیم.

افزایش حقوق قرارداد موقت‌ها:

سناریوهایی برای افزایش حقوق کارکنان قرارداد موقت برای سال 99 تعریف شده که باید هفته آینده سناریوهای 15 درصد و بیشتر برای این همکاران تصویب خواهد شد، یا خیر؟

بهره‌وری نیمه دوم 98:

وزارت نفت احتمالا با پرداخت «بهره‌وری نیمه دوم 98» با حقوق اردیبهشت، اضافات را نگه داشته تا با حقوق خرداد پرداخت کند و تامین منابع پرداخت همزمان اضافات و بهره‌وری در یک‌ماه سخت به نظر می‌رسد.

افزایش وام مسکن:

مذاکرات افزایش وام مسکن کارکنان رسمی تا پیش از شیوع کرونا با پیشرفت خوبی همراه بود و به یک باره شیوع «کرونا» و ابتلای دو کارشناس ارشد تیم مذاکره کننده بانک مسکن و سپس فوت مدیرعامل این بانک به دلیل «کرونا» مذاکرات را به طور کامل تعلیق کرده است. بانک مسکنی‌ها هنوز با پیشنهاد وزارت نفت برای ازسرگیری مذاکرات موافقت نکرده و خواستار توقف آن تا شکست کامل کرونا شده‌اند !

ارائه تسهیلات جدید به شرکت نفتی‌ها:

پس از ابتکار «کرباسیان» برای پرداخت وام کم بهره «سه درصد» 7 تا 10 میلیون تومانی به کارکنان شرکت نفت، به زودی چشم شرکت نفتی‌ها به دریافت تسهیلات بیمه‌ای و جذاب از محل رسوب منابع مالی «نفت کارت»ها روشن می‌شود.

کاهش معدل پیمانکاران برای ثبت در سامانه:

پیشنهاد کاهش نیم تا یک نمره‌ای معدل کارکنان واجد شرایط پیمانکاری صنعت نفت در سامانه «تبدیل وضعیت» وزارت نفت روی میز رفته و پس از تصویب و ابلاغ اضافات 99 درباره آن تصمیم گیری می‌شود، کارکنان پیمانکار در صورتی که شرایط را داشته باشند می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند که قطعا با کاهش معدل شانس تعدادی بیشتری از  این گروه همکاران برای ثبت نام بیشتر هم خواهد شد.

فوق‌العاده مرزی:

فوق‌العاده مرزی یا ماده 112 قانون برنامه ششم پارسال در شورای اداری تصویب شده اما وزیر اشکالی به یکی از بندهای این مصوبه وارد کرده که هنوز مرتفع نشده است. برنامه ششم توسعه رو به پایان بوده اما فعلا خبری از اجرای مواد قانونی آن در صنعت نفت نیست.

بهبود معیشت پیمانکاران:

ساز و کار اجرای بخشنامه ترمیم حقوق کارکنان پیمانکار «مستمر و غیر پروژه ای» وزارت نفت آغاز شده و پس از تکمیل بانک جامع اطلاعات، طبقه بندی مشاغل کارکنان پیمانکار مطابق با لیست مزد جدید و سپس پرداخت ها شروع می شود. این اقدام در صنعت نفت بی سابقه بوده و دلیل تاخیر در اجرای آن هم فرآیندی بوده که برای نخستین بار در صنعت نفت اجرایی می‌شود. کارکنان پیمانکار نگران نباشند، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز نه ... .

کمک معیشت بازنشستگان نفت:

پس از پرداخت کمک معیشت 500 هزار تومانی، دومین کمک معیشت 600 هزار تومانی هم با مستمری و مقرری اردیبهشت پرداخت خواهد شد.

دورکاری تمدید می‌شود؟

مصوبه دورکاری وزارت نفت تا پایان اردیبهشت ماه امسال اعتبار دارد و احتمالا برای کارکنان با بیماری خاص همچون دیابت و ... این مصوبه تمدید خواهد شد اما هنوز تصمیم قطعی و رسمی گرفته نشده است.

آزمون استخدامی پتروشیمی‌ها در عسلویه:

تعیین یک عدد، انتشار فراخوان و دفترچه آزمون استخدامی پتروشیمی «هنگام و آپادانا» را به تاخیر انداخته است. خبرهای خوشی در دل این فراخوان وجود دارد که پیش بینی می‌شود هفته جاری فراخوان آن اعلام عمومی شود. (خبر خوش با هدف جلوگیری مصادره توسط برخی گروه‌ها تاکنون توسط «انرژی نیوز» منتشر نشده است).بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,