اخبار  ›  نفت  ›  برنامه‌ای برای واگذاری سهام یا    

یک مقام ارشد وزارت نفت در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ ۱۷:۵۵

برنامه‌ای برای واگذاری سهام یا خصوصی‌سازی «ملی حفاری» وجود ندارد/ «ملی حفاری» باید از «اتاق تاریک» وارد «اتاق شیشه‌ای» شود


برنامه‌ای برای واگذاری سهام یا خصوصی‌سازی «ملی حفاری» وجود ندارد/ «ملی حفاری» باید از «اتاق تاریک» وارد «اتاق شیشه‌ای» شود

یک مقام ارشد وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار «انرژی نیوز» با اعلام اینکه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران هیچ برنامه‌ای برای واگذاری سهام در بورس یا خصوصی‌سازی شرکت ملی حفاری ایران ندارند، گفت: در حال حاضر تجدید ارزیابی جدید اموال و دارایی در شرکت ملی حفاری انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون ارزش دارایی‌های شرکت ملی حفاری شامل دکل‌های حفاری، تجهیزات و ماشین آلات ارائه خدمات حفاری و ... بر مبنای دلار ارزان قیمت ارزیابی شده است، تصریح کرد: برای واگذاری سهام یا خصوصی‌سازی ملی حفاری باید تجدید ارزیابی جدید دارایی اموال و دارایی انجام شود که تاکنون انجام نشده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه اما یک واقعیت را درباره شرکت ملی حفاری ایران نمی‌توان کتمان کرد، بیان کرد: دیر یا زود باید سهام شرکت ملی حفاری در بورس عرضه شود زیرا بورس منجر به شفافیت، حسابرسی، اعلام سود و زیان و سایر فعالیت‌های این شرکت حفاری خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه تا چه زمانی شرکت ملی نفت می‌تواند چند هزار میلیارد تومان به شرکت ملی حفاری تزریق مالی کند تا بدهی‌های این شرکت تسویه شود؟ ادامه داد: شرکت ملی نفت تاکی باید تمامی پروژه‌ها را به شرکت ملی حفاری واگذار کند؟ آیا سایر شرکت‌های خصوصی که هم اکنون حدود 50 دستگاه دکل حفاری در اختیار دارند می‌توانند این شرایط را تحمل کنند؟

این مقام مسئول با بیان اینکه باید فعالیت‌های اقتصادی شرکت ملی حفاری شفاف و حسابرسی شود و هیچ کجا جز بورس نمی‌تواند این شفافیت را در این شرکت بزرگ حفاری ایران ایجاد کند، تاکید کرد: واگذاری سهام، خصوصی‌سازی و یا تعدیل و کاهش نیروهای رسمی، قراردادی و پیمانکاران مستمر و غیر پروژه‌ای شرکت ملی حفاری را قویا تکذیب می‌کنیم.

وی با بیان اینکه عرضه سهام «ملی حفاری»  شفافیت در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و عملیاتی این شرکت می شود، گفت: این شفاف سازی به سود کارکنان و مدیران این مجموعه بوده زیرا با شفاف سازی قطعا سود و زیان شرکت مشخص می‌شود و دیگر بهانه‌ای برای مخفی نگاه داشتن مسائل مالی و اقتصادی باقی نمی‌ماند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه صراحتا تاکید می‌کنیم عواملی خارج از شرکت «ملی حفاری»هستند که نمی‌خواهند این شرکت از اتاق تاریک خارج شود و دوست دارند فعالیت های این شرکت در اتاق تاریک، بدون نظارت و شفافیت انجام شود، خاطرنشان کرد: با راه انداختن شانتاژهای رسانه‌ای به دنبال به حاشیه کشاندن فعالیت‌های این شرکت هستند اما دیر یا زود باید فعالیت‌های «ملی حفاری» شفاف شود، حسابرسی و درآمدهای این شرکت در بورس اعلام شود تا حتی از یک کارگر ساده تا مدیران ارشد بتواند از فعالیت مالی شفاف این شرکت آگاه و با خبر باشند و قطعا در اتاق «شیشه‌ای» جای اتاق «تاریک» هر تصمیمی و اقدامی به وضوح قابل مشاهده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,