اخبار  ›  ویژه  ›  «مسعود کرباسیان» و «بیژن زنگنه»    

دشمن «رضا خلیلی» در شرکت نفت کی بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ ۲۲:۳۵

«مسعود کرباسیان» و «بیژن زنگنه» یا معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران؟


«مسعود کرباسیان» و «بیژن زنگنه» یا معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «از دو نقشه یک بار نمی‌شود، استفاده کرد !»، آن روزی‌که فیش حقوق چندین میلیون تومانی «علی کاردر» مدیرعامل بازنشسته شرکت ملی نفت ایران رسانه‌ای شد، مدیرعاملی که تنها جرم او معاونت «بیژن زنگنه» در وزارت نفت بود را در فضای مجازی دست به دست کردیم باید می‌دانستیم که حتی در بی‌اخلاقی نمی‌توان از یک نقشه دوبار استفاده کرد. تصور می‌کردیم با انتشار فیش حقوقی یک مدیر و یک کارمند با سابقه و بازنشسته شرکت ملی نفت می‌توانیم انتقام خوبی از او بگیریم، اما فراموش کردیم «علی کاردر» در کنار همه نقدهایی که به او وارد بود اما یکی از مدیران سالم و پاکدست صنعت نفت هم است.

با گذشت بیش از یکسال از رسانه‌ای شدن فیش حقوقی کارمند 38 ساله شرکت نفت در رسانه‌ها دست آخر مشخص نشد چه کسی فیش حقوق این مدیر با سابقه و سالم صنعت نفت را رسانه‌ای کرد؟ هدف از این انتقام جویی ناجوانمردانه چه بود؟ هنوز این تسویه‌حساب را فراموش نکرده بودیم که این بار نامه افزایش گرید و رتبه مادام العمر 11 مدیر جوان صنعت نفت در رسانه‌ها دست به دست شد، این روزها همه قاضی شده‌اند، همه این حق را دارند به راحتی درباره همه چیز اظهارنظرکنند، حکم صادر کنند و آبرو و حیثیت دیگران را در فضای مجازی ذبح کنند. این حق را چه کسی به ما داده است؟ بی‌عدالتی شده، تبعیض بیداد می‌کند یا قانون را وارونه اجرا می‌کنند؟ آیا در سایه همه تبعیض‌ها، قانون شکنی‌ها و بی‌عدالتی‌ها، این اجازه را داریم که «اخلاق» را هم به چهارمین قربانی تبدیل کنیم؟

وزیر نفت دست گل به آب داده است؟ پرداخت پاداش مادام العمر به 11 مدیر جوان صنعت نفت اقدامی خلاف عدالت، عرف و انسانیت بوده است، ما هم با شما موافق هستیم، اما یک نکته مهم از قلم افتاده است، آیا می‌دانید هدف از انتشار نامه و لیست مدیران در فضای مجازی چه بوده است؟ یک انتقام‌جویی تکراری ! کسی دلش برای کارکنان صنعت نفت نسوخته است، نیتی هم برای برپایی عدالت و دشمنی با تبعیض در صنعت نفت وجود ندارد، این معرکه راه افتاد زیرا «فرزین مینو» معاون منابع انسانی وزارت نفت به یک پرونده اداری ورود کرده بود. «مینو» درست یا نادرست به این پرونده اداری ورود کرد و حالا باید هزینه‌های انتقام جویی آن را هم پرداخت کند و البته 10 مدیر دیگر هم قربانی شدند زیرا «مینو باید چشم‌اش را می‌بست اما نبست !»

همزمان با انتشار نامه پرداخت پاداش مادام العمر به 11 مدیر صنعت نفت که هرچند آن را نا عادلانه و تبعیض آمیز اما قانونی می‌دانیم، هفته جاری دکتر «رضا خلیلی» معاون عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران هم جابه جا شد. پس از این جابه جایی سوال بزرگ این است که علت این جابه جایی چه بوده است؟ آیا «مسعود کرباسیان» و «بیژن زنگنه» با مدیر «اخلاق مدار» صنعت نفت دشمنی داشته‌اند؟ انگیزه این تغییر مدیریتی چه بوده است؟

«کرباسیان» در حکم «رضا خلیلی» از معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت نفت نوشته «در راستای تغییرات ساختاری و چابک‌ساز شرکت نفت» دست به این جابه جایی زده است. برای درک بیشتر این جابه جایی بد نیست نگاهی به روزهای پایانی مدیریت «علی کاردر» در شرکت ملی نفت داشته باشیم. «کاردر» هم در روزهای پایانی خدمت تمامی اختیارات «رضا خلیلی» را در معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت نفت گرفت و نکته جالب اینجاست که «مسعود کرباسیان» سوم آذر 1397 در اولین اقدام مدیریتی خود تمامی اختیارات‌اش در معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت نفت را به «خلیلی» بازگرداند.

با این تفسیر سوالات بیشتر می‌شود، «کرباسیان» دشمن «خلیلی» بوده پس چرا اختیارات گرفته شده او را بازگرداند. «بیژن زنگنه» دشمن «خلیلی» بوده پس چرا دو سال قبل اجازه بازگشت اختیاراتش را به «کرباسیان» داده بود ! آقای «خلیلی» شما در معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران چه کردید؟ وکلای جدید شما که پارسال درباره فعالیت‌های اقتصادی برادر شما دروغ‌نویسی می‌کردند اما امروز به حامی شماره یک شما در فضای مجازی تبدیل شده‌اند، به آنها بگوئید که در چهار سال حضور در این مسند مدیریتی چه کردید؟ چرا «مسعود کرباسیان» در کمتر از دوسال همان مسیری را رفت که پیشتر «علی کاردر» رفته بود؟ این کارنامه کاری را تشریح کنید تا از آن زحمات و خدماتی که برای بازسازی رستوران مرکزی شرکت نفت کشیدید تا نوسازی و بازسازی مجتمع‌های رفاهی باخبر شوند، بگوئید که این دشمنی‌ها عطف ماسبق هم داشته و پیشتر از یک «ماموریت جزیی درجا» که چه کوه‌هایی که نساختند؟ آقای دکتر روزه سکوت را بشکنید تا پاسخ محکمی به همه دشمنی‌ها و عداوت‌ها باشد.

در فضای مجازی ادعا می‌کنند که «رضا خلیلی» اصولگراست و به زودی بازمی‌گردد تا نمازهای قضای خود را در شرکت ملی نفت ایران اقامه کند. این ادعا را شفاف سازی کنید زیرا تا دیروز گمان می‌کردیم که دکتر «خلیلی» یک مدیر ولایت‌مدار بوده که جز رهبری و ولایت به هیچ گرایش و شاخه سیاسی چه اصولگرایی و چه اصلاح طلبی اعتقادی ندارد. معاون سابق عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت می‌داند که نسبت او به «اصولگرایی» آن هم یک سال مانده به پایان دولت «تدبیر و امید»، ظلم دیگری است که در حق این مدیر با سخاوت و «اخلاق‌مدار» صنعت نفت روا می‌کنند. جناب دکتر «خلیلی» بی صبرانه برای اقامه نمازهای قضای شما در قامت نه یک مدیر اصولگرا که قطعا یک مدیر ولایت‌مدار لحظه‌شماری می‌کنیم ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,