اخبار  ›  ویژه  ›  منتقد مشترک «زنگنه» و «انرژی    

از مدل جدید تحقق مطالبات صنفی رونمایی شد؛
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ ۰۷:۲۱

منتقد مشترک «زنگنه» و «انرژی نیوز» کیست؟ «او» را بیشتر بشناسید؟/ «او» قهرمان صنعت نفت در «فضای مجازی» است


منتقد مشترک «زنگنه» و «انرژی نیوز» کیست؟ «او» را بیشتر بشناسید؟/ «او» قهرمان صنعت نفت در «فضای مجازی» است

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «زنگنه نیوز»، «لجن»، «کثافت»، «دروغ»، «مزدور» و ... این منطق منتقدانه «آقایی» در فضای مجازی خطاب به «انرژی نیوز» است. چرا باید با این ادبیات مورد توهین و توحش قرار بگیریم؟ پاسخ ساده است، زیرا وزارت نفت تا به امروز زیربار اجرای ماده 10 قانون نفت نرفته و از آنجایی که این «آقا» نمک گیر مسئولان شرکت نفت فلات قاره هم شده‌ تا به مسئولان حمله نکند پس باید برای «انرژی نیوز» خط و نشان بکشد و روزهایی هم زبان به هتاکی و فحاشی باز کند تا بقیه حساب کار دست‌شان بیاید. به چه قیمتی؟ آیا با فحاشی به «انرژی نیوز» مسیر اجرای ماده 10 و تحقق خیلی از مطالبات صنفی هموار می‌شود؟

«انرژی نیوز» که یک رسانه دست و پا شکسته است، آیا کارکنان قرارداد مدت موقت صنعت نفت که در دوسال گذشته موفق به تحقق بخشی از مطالبات صنفی خود از وزارت نفت آن هم به صورت نصف و نیمه شده‌اند، سرگروه و نماینده‌ای داشته‌اند که برای تحقق خواسته‌های صنفی در فضای مجازی علیه وزیر نفت، معاونان، مدیران  و رسانه‌ها دهان به هتاکی و بی‌احترامی باز کرده است؟ آیا اگر این قشر زحمتکش با استفاده از ابزار گفتگو و چانه‌زنی موفق به تحقق بخشی از خواسته‌های صنفی خود شده‌اند، پس باید آنها را با ادبیاتی خارج از چارچوب ادب و احترام مورد خطاب و سرزنش قرار بدهیم؟ این حق را چه کسی به «او» داده است؟

فرض کنید «زنگنه، دشمن شماره یک تمام کارکنان صنعت نفت است»، آیا حتی با این پیش فرض برای تحقق خواسته‌هایم می‌توانیم از مرزهای ادب و احترام به راحتی عبور کنیم؟ بارها گفته‌ایم، به عملکرد وزیر نفت در 7 سال گذشته در حوزه منابع انسانی نقدهای جدی و اساسی وارد است اما خالی از لطف هم نیست در خلوت هم که شده این واقعیت‌های غیرقابل انکار را با خود مرور کنیم در دوره همین وزیر، این دشمن همه خوبی‌های عالم، ایران از واردات بنزین، گازوئیل و گاز خودکفا شد، در همین سال‌ها از قطر در برداشت روزانه گاز سبقت گرفته‌ایم و طرح‌های نیمه تمام و زمین‌گیری همچون پالایشگاه خلیج فارس، بیدبلند دو، فازهای مختلف پارس جنوبی و ... یکی پس از دیگری به بهره‌برداری رسیده‌اند و کارنامه‌ای که در تشریح آن می‌توان هزاران مصداق معتبر رو کرد.

این یک واقعیت غیرقابل انکار است که در اجرای ماده 10 قانون نفت کم کاری شده است، نمی‌توانیم این حقیقت را کتمان کرد که حقوق و مزایای کارکنان بدواستخدام حتی پائین‌تر از خط فقری بوده که دولت تعریف کرده است، اشکالات و انتقادات گسترده به تعدیل مدرک وارد است، نظارت صحیح و درستی از سوی مسئولان منابع انسانی شرکت‌ها برای اجرای همان دستورعمل‌های نصف و نیمه وجود ندارد و مصادیق مختلفی که می‌توان درباره مشکلات کارکنان صنعت نفت ارائه کرد اما کدام همکار صنعت نفت را سراغ دارید که برای تحقق خواسته‌های به حق و کاملا قانونی‌اش تمایل داشته باشد مرزهای ادب و احترام را در صنعت نفت جابه جا کند؟ کدام همکار ستادی و عملیاتی را می‌شناسید که بخواهد میان برادران رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکار خود در صنعت نفت سنگ تفرقه بیاندازد؟ آیا روزی که شادوران «فرزاد ارزانی و محمد سلیمی» برای نجات جان دیگران، جان خود را در دکل 95 فتح نثار کردند کارکنان را از نظر قرارداد کاری با یکدیگر تفکیک می‌کردند یا نه بی محابا به دل آتش زدند تا بقیه زنده بمانند؟

سوالات و پرسش‌ها بسیار است اما چه رسمی باشیم یا قراردادی و پیمانکار همه اتفاق نظر داریم که در صنعت نفت «بی‌احترامی» ممنوع است، اینجا صنعت نفت است، صنعتی که در شرایط «کرونا» از همکاران عملیاتی آن به‌عنوان مدافعان تولید یاد می‌کنیم، اینجا صنعتی است که زمانی یک بالگرد سقوط می‌کند کارکنان پیمانکار و قراردادی در سوگ دوست و همکار رسمی خود بیش از همه اشک می‌ریزند و فریاد می‌زنند. نفت صرفا یک صنعت نیست یک خانواده است که خط قرمز بزرگ و کوچک آن صیانت از واژه «احترام» است.

بد نیست چند سطری هم در وصف حال و روز این روزهای «انرژی نیوز» بدانید، خالی از لطف نیست، آقایی که این رسانه را «لجن»، «کثافت»، «دروغ»، «مزدور» و ... می‌‌نامد، بداند که بزرگترین منتقد این رسانه یا به اعتقاد شما «کثیف» مدیران صنعت نفت بوده که بارها می‌گویند شما سطح انتظار کارکنان را خیلی بالا برده‌اید، جای دوری نمی‌رود بدانید بسیاری از مدیران و مسئولان که با آنها سابقه دوستی چند ساله داریم به دلیل انعکاس مطالبه مشکلات کارکنان از خانه سازمانی، اتوبوس و مینی بوس اسقاطی، غذای فاقد کیفیت، تحریف بخشنامه‌ها و دستورعمل‌ها، کاهش اضافه کاری‌ها و ... مدت‌هاست رشته رفاقت خود را پاره کرده‌اند.

تفاوت بزرگ «انرژی نیوز» با شما، «آقایی» که در بی‌احترامی، بی‌ادبی و هتاکی علیه این رسانه در فضای مجازی اصلا کم فروشی نمی‌کنید این است که شما آسان‌ترین مسیر را برای عدم تحقق مطالبات انتخاب کرده‌اید، با ادبیاتی نه چندان مودبانه، وزیر، دستیار ویژه او، معاونان، مشاوران و مدیران را مورد بازخواست قرار می‌دهید، اما بر خلاف سیاست شما «انرژی نیوز» با فحاشی، اتهام، افترا، هتاکی به «زنگنه»، «کرباسیان»،«مینو»، «ختلان»، «ناصر مولایی» و ... به دنبال قهرمان شدن در فضای مجازی نیست، افتخار «قهرمانی» صنعت نفت در فضای مجازی قطعا زیبنده کردار و رفتار شماست.

خوب است، همکاران یک بار هم شده که سوال کنند نتیجه این همه بی‌ادبی، بی‌احترامی و استفاده از واژه‌های زشت و نا زیبا علیه مدیران، مسئولان و سایر همکاران چه شده است؟ کدام خواسته صنفی با این سیاست به نتیجه رسیده است؟ چه کسی را به اقدام «سخت و پشیمان کننده» در فضای مجازی تهدید می‌کنید؟ آیا همان قدری که در فضای مجازی جسارت و شجاعت از خود نشان می‌دهی در فضای واقعی و حقیقی در رویایی با مدیران و مسئولان هم حرفی برای گفتن داری؟

شما «قهرمان» مجازی صنعت نفت باش و «انرژی نیوز»، این رسانه «کثیف»، «مزدور»، «لجن»، «دروغ»، هم راضی است که در آن لجنی که «شما» از آن یاد می‌کنید دست و پا بزند اما خداوندی باشد که در آشکار و نهان نسبت به عملکرد، نیت و کارنامه او قضاوت کند و نمره بدهد ...

اگر فریاد بزنی به صدایت گوش می‌دهند، اگر آرام بگویی به حرفت گوش می‌‌دهند، ... قدرت کلمات‌ات را بالا ببر ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,