اخبار  ›  منابع انسانی  ›  جزئیات دو افزایش حقوق برای    

نود و نه؛ سال رویایی کارکنان پیمانکار صنعت نفت ایران است؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ۲۰:۳۱

جزئیات دو افزایش حقوق برای پیمانکاران در سال جدید/ توصیه مهم «مینو»: تحریف و تفسیر بخشنامه بهبود معیشت پیمانکاران ممنوع است


جزئیات دو افزایش حقوق برای پیمانکاران در سال جدید/ توصیه مهم «مینو»: تحریف و تفسیر بخشنامه بهبود معیشت پیمانکاران ممنوع است

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، وزارت نفت هفته گذشته دستورعمل ضوابط جدید پرداخت حقوق و دستمزد و بسته حمایتی بیمه تکمیلی برای کارکنان مشاغل پیمانکاری (پیمان‌های مستمر و غیرپروژه‌ای) را ابلاغ کرد.

بر اساس این دستورعمل جدید دو اتفاق مهم از فروردین 99 در انتظار کارکنان پیمانکار «مستمر و غیرپروژه‌ای» صنعت نفت است، در مرحله اول قرار است بسته به پیچیدگی مشاغل و تعریف چهار آیتم جدید متوسط حقوق ها بین 500 هزار تا یک میلیون تومان در ماه (وزارت نفت متوسط افزایش‌ها را 800 هزار تومان اعلام کرده است) افزایش یابد که این افزایش جدا از افزایش حقوق و مزایایی بوده که سالانه در شورای عالی کار تصویب و ابلاغ می‌شود.

در این راستا، وضعیت تخصص شغلی، دوری از تمدن شهری، حضور در مناطق عملیاتی با احتساب تخصصی شغلی و ... در افزایش حقوق و دریافتی حدود 106 هزار نیروی پیمانکار مستمر و غیر پروژه‌ای تاثیرگذار بوده و عملا با احتساب افزایش حقوق و دستمزدی که در شورای عالی کار تصویب می‌شود کارکنان پیمانکار صنعت نفت می‌توانند انتظار داشته باشند که سال 99 با دو افزایش حقوق و مزایا روبرو خواهند شد.

علاوه بر این، با ابلاغیه وزارت نفت، شرکت ها باید تا پایان فروردین 99 لیست کارکنان مشمول دریافت خدمات بیمه تکمیلی را با احتساب شرایط پرداخت حق بیمه 80 درصد توسط وزارت نفت و 20 درصد کارکنان را به معاونت منابع انسانی وزارت نفت ارسال کنند.

نکته مهم دیگر آن است که با توصیه مکتوب «فرزین مینو» معاون منابع انسانی وزارت نفت هرگونه تحریف و تفسیر بخشنامه بهبود معیشت کارکنان پیمانکار صنعت نفت ممنوع شده و قرار است کارگروهی مسئول نظارت بر اجرای درست این دستورعمل باشد.

استانداردسازی مشاغل  تخصصی، تعریف بانک جامع اطلاعات کارکنان و تعریف 795 شغل تخصصی هم سه اقدام موثر و ماندگار معاونت منابع انسانی وزارت نفت بوده که قطعا این اقدامات در راستای استمرار بهبود وضعیت کارکنان پیمانکاری در سال‌های آینده هم اثربخش خواهد بود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,