اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  شرایط سن کارکنان قرارداد موقت    

خبر مهم برای کارکنان قرارداد مدت موقت؛
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ ۲۰:۱۸

شرایط سن کارکنان قرارداد موقت برای ثبت‌نام در سامانه جذب وزارت نفت تغییر می‌کند؟+ نظر یک مسئول


شرایط سن کارکنان قرارداد موقت برای ثبت‌نام در سامانه جذب وزارت نفت تغییر می‌کند؟+ نظر یک مسئول
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، همزمان با ابلاغ دستورعمل «تسهیل شرایط ثبت‌نام کارکنان قرارداد مدت موقت در سامانه اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی» از سوی وزیر نفت، سوالات و ابهامات متعددی از سوی کارکنان قرارداد مدت موقت مطرح شده یکی از موضوعات شرایط سنی تعیین شده برای داوطلبان است.

نکته اول، سامانه ثبت نام هفته پیش روی قرار است به روزرسانی شود و یا از طریق این سامانه به روزشده و یا یک سامانه جدید ویژه کارکنان قرارداد موقت ثبت نام انجام می‌شود.علاوه بر این، گفته شده که دفترچه ویژه‌ای برای کارکنان قرارداد موقت تعریف و منتشر خواهد شد.

نکته دوم، با اجرای این طرح قرار نیست تمامی کارکنان قرارداد مدت موقتی که مشمول بوده و در سامانه ثبت نام می‌کنند به قرارداد مدت معین تبدیل وضعیت شوند و از آنجایی که کارمند قرارداد مدت معین نیاز به سمت سازمانی دارد در قالب سمت‌‌های سازمانی خالی این تبدیل وضعیت انجام می‌شود.

یکی از موضوعاتی که از سوی کارکنان مدن موقت مطرح می‌شود، بحث شرایط سنی تعریف شده است. در سامانه فعلی ثبت نام داوطلبان سن تعیین شده برای مقطع کارشناسی 30 و ارشد 34 سال بوده که خدمت مقدس سربازی و دست کم پنج سال سابقه کاری با پیش شرط ارائه گواهی بیمه به سن داوطلبان افزوده خواهد شد. در نهایت سقف سن برای داوطلبان مقطع کارشناسی 35 و ارشد 40 سال تعیین شده است.

یک مقام مسئول در گفتگو با «انرژی نیوز» درباره درخواست‌های متعدد کارکنان برای بالا بردن سن ثبت نام این دسته همکاران، گفت: اکثر کارکنان با تجربه و متخصص قرارداد مدت موقت قطعا با سوابق کاری بیش از 5 سال بوده و پس از بازگشت وزیر نفت از نشست اوپک برای ارائه پیشنهاد تغییر سن داوطلبان با او گفتگو و در نهایت شرایط اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر، برخی از کارکنان مدت موقت دارای مدرک تحصیلی «دکتری» سوال کردند که چگونه می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند؟ که به گفته یک مقام مسئول آنها با مدرک تحصیلی ارشد مجاز به ثبت نام خواهند بود.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,