اخبار  ›  ویژه  ›  «مدرک‌خواران» صنعت نفت کاشف    

حمله به مدیران جوان نفت با منطق قطاری دودی؛
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ ۲۰:۱۶

«مدرک‌خواران» صنعت نفت کاشف «ویژه‌خواری» شدند !/ وزارت علوم: دکتر قلابی‌های نفت را جمع کنید !!


«مدرک‌خواران» صنعت نفت کاشف «ویژه‌خواری» شدند !/ وزارت علوم: دکتر قلابی‌های نفت را جمع کنید !!

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، انتقام‌جویی، بازی با آبرو، اعتبار و حیثیت کارکنان و مدیران صنعت نفت به ساده‌ترین اتفاق تبدیل شده است، پارسال با «علی کادر» پس از 40 سال خدمت در شرکت ملی نفت چه کردند؟ فیش پاداش او پس از 40 سال خدمت رسانه‌ای شد؟ ماجرای «پوز بانکی» دفتر مقام عالی وزارت نفت به کجا رسید؟ «زنگنه» برکنار شد؟ محکومش کردند؟ دادگاهی و زندانی شد؟ هفته‌ها دروغ‌های شاخ‌دار بافتند تا اثبات شود وزیر نفت متخلف است، اما دست آخر «زنگنه» در بین بزرگان کشور معتبر بود، معتبرتر شد.

یک قانون کثیف و البته نانوشته در صنعت نفت رایج شده است، عده‌ای که در نشست‌های رودرو حرفی برای گفتن ندارند با هزینه 500 هزار تومانی به کثیف‌ترین روش از مدیران و کارکنان صنعت نفت که مورد غضب آنها قرار گرفته، انتقام‌جویی می‌کنند و برای این انتقام جویی‌ها در اوج بی‌اخلاقی چند کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی همیشه آماده و مهیا است تا با دریافت مبلغی ناچیز، چوب حراج به آبرو و اعتبار کارکنان و مدیران صنعت نفت بزنند !

در ادامه این بازی کثیف امروز قرعه به نام یازده نفر از مدیران جوان صنعت نفت افتاده است تا با عنوان «ویژه‌خواری» و دریافت دوپایه تشویقی با آبرو و حیثیت آنها آسان‌تر از نوشیدن یک لیوان آب بازی شود. یکی از مدیران جوان این لیست با 22 سال سابقه نوشته است: «از سال 1372 به‌عنوان دانش آموخته برتر دانشگاه نفت و رتبه زیر هزار کنکور مهندسی نرم افزار وارد صنعت نفت شدم، سال‌‌ها در شرکت گاز کار کردم و در نهایت دوسال پیش در فراخوان مرکز توسعه و ارزیابی مدیریت صنعت نفت شرکت کرده، قبول شدم و به‌عنوان مدیرکل اداره منصوب شدم و امروز به خاطر دوپایه حقوق با آبرو و اعتبارم بازی می‌کنند!».

در فرهنگ ایرانی و اسلامی سال‌هاست که «اسیدپاشی» در جامعه محکوم است، ایرانی‌ها هر اعتقاد و تفکر سیاسی و جناحی که داشته باشند و اگر در تمامی مسائل اختلاف نظر داشته باشند اما هیچ وقت برای یک «اسیدپاش» حقی قائل نیستند و او را طرد و محکوم می‌کنند، اتفاقی که این روزها در فضای مجازی علیه آبرو و حیثیت کارکنان و مدیران صنعت نفت می‌افتد دقیقا مشابه همان اسیدپاشی بوده با این تفاوت که در یک حادثه اسیدپاشی احتمالا زیبایی یک چهره نابود می‌شود اما در این اسیدپاشی رسانه‌ای آبرو و اعتبار چندین ساله یک مدیر، مسئول و کارمند قربانی خواهد شد، از او چهره‌ای در صنعت نفت با 500 هزار تومان می‌سازند که حتی متخصص‌ترین جراح پلاستیک جهان هم قادر به بازسازی و ترمیم آن نیست.

آقای مدیر، آقای مسئولی که با پرداخت 500 هزار تومان، خوراک خبری برای آن شبه رسانه‌ها تولید می‌کنید تا به نوعی از فرزین مینو، زهرا گودرزی، حسین فهیمی‌تبار، حامدهایمی ملایری، تالین منصوریان و ... انتقام جویی کنید، امروز حتما باید خیلی راضی و خشنود باشی که انتقام همه شکست‌ها در نشست‌های رودرو را با مثلا بی‌آبرو کردن آنها گرفتید اما زهی خیال باطل که بازنده بزرگ این بازی کثیف همیشه شما هستید فقط کافی است نگاهی به روزها و هفته‌های گذشته بندازید تا ببنید «علی کاردر» اگر امروز در شرکت نفت مورد نقد بوده نه به خاطر انتشار فیش حقوقی پایان 40 سال خدمت او بلکه به خاطر آن بخشنامه عجیب صرفه‌جویی و خیلی از نقدهای دیگر است.

«انرژی نیوز» به نبال سپیدسازی ماجرای پرداخت دوپایه تشویقی 11 نفر از مدیران صنعت نفت کشور نیست، درست یا نادرست بودن این تصمیم را به منطق متخصصان منصف واگذار می‌کنیم، آیا این مدیران لایق این پاداش بودند هم دست کم در تخصصی رسانه‌ها نیست. اما قطعا «زنگنه» آن قدر تجربه دارد که پانزدهمین سال وزارتش زیربار یک اقدام غیر قانونی نرود و شک نکنید او اعتبار و آبروی چندین و چندساله‌اش را به خاطر چند گرید و رتبه تعدادی از کارکنان و مدیران قربانی نخواهد کرد. درباره شورای اداری هم این شورا صرفا یک نشست مشورتی بوده و تصمیات این شورا بیش از آنکه قانونی باشد، مشورتی است، زیرا قانون اول و آخر بخشنامه‌ای بوده که شخص وزیر نفت امضا و ابلاغ می‌کند.

سوال مهم اینجاست، فرض این تصمیم غیرقانونی و یک تخلف آشکار و محرز است، آیا در این کشور یک دستگاه نظارتی و بازرسی قابل اعتماد وجود ندارد که به این تخلف و تصمیم غیرقانونی ورود کند؟ آیا برخی از شبه رسانه‌ها به آن مرحله از بلوغ اجتهاد و قضاوت رسیده‌اند که با دریافت مبالغی به راحتی عده‌ای را در معرض قضاوت دیگران قرار بدهند؟ آیا لیست کردن نام افراد حتی با فرض زیرپا گذاشتن قانون، این حق را می‌دهد که اخلاق را هم بعد از قانون ذبح کنیم؟

اگر قرار باشد که بنای انتقام‌جویی و تسویه حساب در رسانه‌ها و فضای مجازی با پرداخت مبالغی دنبال شود که دیگر باید همه مدیران و کارکنان کارها را تعطیل کنند و علیه یکدیگر جوسازی و افشاگری کنند! چه کسی با حکمفرما شدن این فضا در صنعت نفت راضی است؟ اگر عده‌ای می‌خواهند به این بازی کثیف ادامه دهند چرا با انتشار یک نامه نصف، نیمه و مخدوش «دکتر قلابی» این چنین برآشفته می‌شوند؟ آیا مرگ و بیماری خوب است اما فقط برای همسایه‌ها؟ و البته توصیف و واکنش یکی از این مدیران جوان خطاب به آن شبه رسانه جالب بود: «نیش عقرب نه از ره کین است که اقتضای طبیعتش این است ... ».

در پایان، حکایت این روزهای «فرزین مینو» معاون جوان منابع انسانی وزارت نفت هم شده مصداق همان قطار دودی معروف و تا خبرهای خوشی برای نشاط و رضایت‌مندی کارکنان صنعت نفت در شرایط تحریم ظالمانه اعلام می‌شود و موتور منابع انسانی برای پمپاژ اخبار خوب در خانواده صنعت نفت روشن می‌شود، شبه رسانه‌هایی نام او را سر لیست اخبار دروغ خود می‌کنند اما اگر امروز «علی کاردر» و «حمیدرضا عراقی» معتبر هستند «مینو» هم باید بداند با دروغ بافی شبه رسانه‌های معاند و مزدور بی‌اعتبار در خانواده نفت ایران نخواهد شد ...



بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,