اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  خبر مهم درباره تبدیل وضعیت    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ۲۱:۴۱

خبر مهم درباره تبدیل وضعیت قرارداد مدت موقت‌ها تا افزایش 500 هزار تا یک‌میلیون تومانی حقوق پیمانکاران


خبر مهم درباره تبدیل وضعیت قرارداد مدت موقت‌ها تا افزایش 500 هزار تا یک‌میلیون تومانی حقوق پیمانکاران

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، نتایج آخرین پیگیری ها از مهمترین مطالبات روی میز کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت به شرح ذیل است:

«پاداش تراز»: این پاداش در قالب «حق‌الزحمه جبران خدمات» با حقوق بهمن به کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانکاری پالایش و پخش در قالب یک پایه حقوق و دریافتی مستمر (مینای 30 روز) پرداخت می‌شود/ بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت گاز هم پاداش مشابهی اسفندماه تصویب و در نهایت فروردین 99 پرداخت شود.

«پاداش تراز شرکت نفتی‌ها»: در شرکت‌های تابعه شرکت نفت، پرداخت پاداش تراز مورد موافقت مدیران عامل شرکت‌ها قرار گرفته و شرکت نفت هم تاکید کرده پاداش را در هیات مدیره‌ها تصویب کنید و برای تائید و اخذ مجوز به هیات مدیره شرکت نفت ارسال کنید اما این وسط برخی کماکان بر سر پرداخت پاداش سنگ اندازی می‌کنند تا امروز پرداخت پاداش تراز منتفی نشده اما شانس آن با سنگ اندازی مالی‌ها کاهش یافته اما می‌توان امیدوار بود که فروردین 99 پرداخت شود در این راستا صرفا باید پاداش در هیات مدیره شرکت‌ها تصویب و برای اخذ مجوز به هیات مدیره شرکت نفت ارسال شود. (انرژی نیوز را تحت فشار قرار می‌دهند که چرا رسانه‌ای می‌کنید اما اعتقاد داریم با مصوبه مجمع شرکت نفت دریافت این پاداش حق همه است)

«وام خرید مسکن»: افزایش وام مسکن کارکنان صنعت نفت قطعی است و درصد افزایش هم در صورت تصویب قابل توجه خواهد بود پیش بینی می‌شود این وام روزهای پایانی اسفند تصویب و ابلاغ شود.

«پرداخت فوق‌العاده مرزی»: ماده 112 قانون برنامه ششم در شورای اداری صنعت نفت تصویب شده، وزیر نفت اشکالی درباره مناطق مشمول گرفته که این مشکل به‌زودی مرتفع و توسط وزیر تصویب و ابلاغ می‌شود.

«بهبود معیشت پیمانکاران»: کلیات و جزئیات طرح تصویب شده، پرداخت چهار فوق‌العاده جدید قطعی بوده و میزان افزایش بین 500 هزار تا یک میلیون تومان (بدون احتساب کسر مالیات) است، صرفا هماهنگی با وزارت کار مانده است. ابتدا قرار بود طرح پایان آذر و سپس وزیر نفت در گفتگو با «انرژی نیوز» از ابلاغ آن در بهمن خبرداد و حالا از پایان اسفند به‌عنوان زمان ابلاغ خبر می‌رسد، اجرای طرح قطعی بوده و تاخیر در زمان ابلاغ به منزله منتفی شدن آن نیست.

«آزمون استخدامی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس»: جزئیات تازه از برگزاری این آزمون هفته‌ پیش‌روی اعلام می‌شود.

«استخدام وزارت نفت»: احتمالا فرصت ثبت‌نام  سامانه فارغ‌تحصیلان دوباره تمدید خواهد شد و درباره ویرایش مجدد اطلاعات هفته پیش روی خبرهای مهمی اعلام خواهد شد.

«فوق‌العاده دریا پایانه‌های نفتی»: قرار است طرحی که به دفتر مدیرعامل شرکت نفت ارسال شده به دفتر وزیر نفت و در نهایت معاونت منابع انسانی وزارت نفت برای بررسی و تصویب ارائه شود، ابلاغ آن دیر یا زود دارد اما قطعا به نتیجه خواهد رسید.

«تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد موقت»: نشنیده بگیرید اما در سال پایانی دولت (1399) کارکنان قرارداد مدت موقتی که دارای گواهینامه زبان انگلیسی و مدرک «ای.سی.دی.ال» مشابه سامانه جذب فارغ‌تحصیلان وزارت نفت باشند در مرکز توسعه مدیریت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند در صورتی‌که در این ارزیابی موفق بشوند قرارداد آنها به مدت معین تبدیل وضعیت می‌شود اما مراحل ارزیابی بسیار سخت و دشوار پیش بینی شده است.

«انرژی نیوز»» همواره سعی می‌کنیم رسانه صداهای خاموش باشیم، اولویت اول ما کاهش مشکلات صنفی و حفظ روحیه نشاط و امید در خانواده صنعت نفت ایران در شرایط تحریم‌های ظالمانه است، اما این ماموریت همواره منافع عده‌ای را به خطر می‌اندازد و همین بهانه‌ای برای خاموش کردن «انرژی نیوز» و صداهای خاموش است، به ما اعتماد کنید ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,