اخبار  ›  پتروشیمی  ›  ساخت اولین پتروشیمی ویژه    

خبر ویژه «انرژی نیوز»؛
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ ۱۸:۳۰

ساخت اولین پتروشیمی ویژه «زندانیان» کلید خورد/ «بیکاری» از هاب پتروششیمی ایران مهاجرت می‌کند؟


ساخت اولین پتروشیمی ویژه «زندانیان» کلید خورد/ «بیکاری» از هاب پتروششیمی ایران مهاجرت می‌کند؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، ماجرا از چه خبر است؟ آیا ساخت اولین مجتمع متمرکز ارائه خدمات عمومی، فرهنگی و شهری صنعت پتروشیمی ویژه زندانیان در کشور صرفا یک شوخی در فضای مجازی است؟ خبرهای جالبی از بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور به گوش می‌رسد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی و به‌منظور اشتغال پایدار مردم بومی در ماهشهر به عنوان قدیمی‌ترین هاب پتروشیمی ایران، مطالعات اجرایی یک طرح رویایی را آغاز کرده، طرحی‌که با مشارکت جمعیت حمایت از زندانیان در صورت راه‌اندازی می‌تواند نرخ بیکاری را در ماهشهر به صفر برساند.

ماجرا از این قرار است که سال‌ها پیش جمعیت حمایت از زندانیان در ماهشهر اقدام به راه‌اندازی یک گاوداری کرده بود که برخی از محصولات لبنی و گوشتی این گاوداری به شرکت‌های پتروشیمی و صنایع بزرگ مستقر در ماهشهر عرضه می‌شد و با این اقدام هم بخشی از نیازهای منطقه تامین می‌شد و هم زمینه اشتغال افرادی که تحت پوشش جمعیت حمایت از زندانیان بودند، فراهم شده بود اما به دلیل عدم حمایت پتروشیمی‌ها و سایر صنایع این گاوداری تعطیل و افراد شاغل هم بیکار شدند.

با گذشت چند سال حالا شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با مشارکت شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر آستین همت را بالا زدند و قرار است با اجرای طرحی که به‌زودی شیوه‌نامه آن تصویب، ابلاغ و اجرایی می‌شود تمامی خدمات عمومی، فرهنگی، شهری و ... مورد نیاز پتروشیمی با راه‌اندازی کارگاه‌ها و بنگاه‌هایی که توسط بومی‌ها، یا افرادی که تحت پوشش جمعیت حمایت زندانیان و زنان سرپرست خانوار تامین شود این خدمات می‌خواهد تولید آب معدنی، خرما، خشکبار و فرآورده‌های غذایی دریایی باشد تا محصولات لبنی و خدماتی همچون خشکشویی، تعمیرات خودرو و ... همگی در قطعه زمینی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به‌صورت متمرکز مستقر و در قالب قراردادهای بلندمدت به صورت تضمینی محصولات یا خدمات آنها خریداری خواهد شد.

یک مقام مسئول در گفتگو با «انرژی نیوز» با تاکید بر اینکه این طرح با مشارکت گسترده مردم بومی، زنان سرپرست خانوار و جمعیت حمایت از زندانیان و با حمایت شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها راه‌اندازی خواهد شد، گفت: به زودی شیوه‌نامه این طرح جدید مسئولیت‌های اجتماعی تصویب و ابلاغ خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,