اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  دستورات مهم وزیر نفت از افزایش    

«مینو»، «زنگنه» را محبوب کارکنان صنعت نفت می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۱۸:۰۱

دستورات مهم وزیر نفت از افزایش وام مسکن نفتی‌ها تا پرداخت هدیه 500 هزار تومانی به پیمانکاران/ دو خبر مهم از آزمون استخدامی وزارت نفت و پتروشیمی‌ها/ تدوین فرمول جدید برای


دستورات مهم وزیر نفت از افزایش وام مسکن نفتی‌ها تا پرداخت هدیه 500 هزار تومانی به پیمانکاران/ دو خبر مهم از آزمون استخدامی وزارت نفت و پتروشیمی‌ها/ تدوین فرمول جدید برای

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «فرزین مینو» معاون منابع انسانی وزارت نفت در طول هفته‌های گذشته تاکنون پای خود را در یک کفش کرده تا علاوه بر مقبولیت، وزیر نفت را در جمع کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت «محبوب» هم بکند.

بر این اساس، پس از تصویب و پرداخت شایستگی‌ها با وجود مخالفت‌های شدید در بدنه دولت، افزایش نرخ نفت‌کارت‌ها، باز کردن قفل استخدام در قالب سامانه جذب و تصویب فوق‌العاده مشاغل تخصصی دریایی، حالا او به اهداف بزرگتری در سال پایانی دولت فکر می‌کند.

هدیه 500 هزار تومانی به پیمانکاران: طرح بهبود معیشت کارکنان پیمانکاری «مستمر و غیر پروژه‌ای» آماده اجرا شده و تقریبا تمامی کلیات و جزئیات این طرح تصویب شده و صرفا مانده تائید وزارت کار و بارگذاری آن در سامانه این وزارت‌خانه تا عملا طرح اصلاح حقوق و طبقه‌بندی مشاغل کارکنان پیمانکار به شرکت‌های تامین نیرو ابلاغ شود. با اجرای این طرح بنا بر اعلام معاون منابع انسانی وزارت نفت و اخیرا مدیر منابع انسانی صنایع پتروشیمی دست‌کم 500 تا 600 هزار تومان کف حقوق این دسته از همکاران افزایش می‌یابد و این نرخ برای کارکنان با مشاغل تخصصی در مناطق عملیاتی بیشتر خواهد شد.

افزایش وام مسکن: با دستور وزیر نفت، میزان وام مسکن کارکنان قرار است پس از چندسال تثبیت با افزایش همراه شود و این افزایش به صورت ویژه در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته اما تاکنون درصدی از میزان افزایش منتشر نشده است.

فرمول جدید بازنشستگی با 30 سال سابقه: پس از ابلاغ بخشنامه‌ای از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر بازنشستگی با 30 سال سابقه برای مشاغل غیرتخصصی و 35 سال سابقه برای مشاغل تخصصی در دولت، اجرای این بخشنامه جدید از سوی وزیر به معاون منابع انسانی او ابلاغ شده و مقرر شده با هماهنگی صندوق بازنشستگی نفت فرمولی که نه کارکنان، نه وزارت نفت به عنوان کارفرما و نه صندوق بازنشستگی متضرر نشوند تصویب و ابلاغ شود.

فوق‌العاده مرزی یا ماده 112 قانون برنامه ششم: تصویب و ابلاغ این مصوبه هم پس از حدود یک‌سال تاخیر در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است، مسئولان توصیه می کنند فعلا جزئیاتی از آن منتشر نشود تا تصویب و ابلاغ شود.

استخدام در وزارت نفت و پتروشیمی بندرامام: ثبت‌نام در سامانه جذب وزارت نفت کماکان ادامه دارد و ارزیابی متقاضایان هم از حدود یک‌ماه قبل آغاز شده است و همزمان گفته می‌شود قرار است آزمون استخدامی متمرکز صنعت پتروشیمی ماهشهر به آزمون استخدامی پتروشیمی بندرامام تغییر کند. اختلاف در هیات‌مدیره هلدینگ بر سر تعداد جذب از مسیر آزمون مهمترین تاخیر در برگزاری این آزمون استخدامی است.

افزایش حقوق کارکنان بدواستخدام: اصلام و ترمیم حقوق کارکنان بدو استخدام هم به‌صورت جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است و مسئولان این وزارت خانه تاکید می‌کنند تا قبل از تصویب و ابلاغ جزئیاتی از اجرای این طرح جدید رسانه‌ای نشود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,