اخبار  ›  ویژه  ›  شب یلدای «احسان» تمامی ندارد/    

حادثه‌ای تلخ و اتفاقی غم‌انگیز در پالایشگاه آبادان؛
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ ۰۲:۳۷

شب یلدای «احسان» تمامی ندارد/ آقای «زنگنه» به مردان نامرئی اعتماد نکن، «احسان» تو را صدا می‌زند...


شب یلدای «احسان» تمامی ندارد/ آقای «زنگنه» به مردان نامرئی اعتماد نکن، «احسان» تو را صدا می‌زند...

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، صنعت نفت قلمروی آنها است، همه جا هستند و هیچ کجا نمی‌شود آنها را پیدا کرد، از خارگ، نفت‌شهر، آغاجاری تا تبریز، سرخس، سراجه، از انبارهای دور افتاده نفت تا پالایشگاه‌های خط ساحلی کنگان و عسلویه، از ایستگاه‌های تقویت‌فشار گاز و تلمبه‌خانه‌های نفت تا سکوهای نفت و گاز خلیج فارس، می‌آیند و می‌روند اما نه صدای آنها شنیده می‌شود و نه می‌توان آنها را دید. این مردان نامرئی پای ثابت جلسات پشت درهای بسته هم هستند اما قرار نیست صدایی از آنها شنیده شود، آنها سکوت می‌کنند زیرا با این سکوت و آن رفت و آمدها فقط باید کرسی‌ها و مسئولیت‌ها حفظ و صیانت شوند، آیا این مردان نامرئی را می‌شناسید؟

به آنها گفتیم، قبول، «زنگنه» دشمن همه خوبی‌ها که شده او را دشمن کارکنان هم معرفی می‌کنیم، شما روزه سکوت خود را بشکنید، در جلسات و نشست‌های پشت درهای بسته از مشکلات کارکنان اقماری، نوبت‌کاری و عملیاتی بگوئید، اگر تصور می‌کنید قدرتی ندارید دست کم صدای کارکنانی باشید که در دور افتاده ترین مناطق صنعت نفت مشغول خدمت هستند، اما آنها حاضر نشدند سکوت را بشکنند، آنها به مناطق مختلف عملیاتی صنعت نفت می‌آیند و می‌روند اما فقط مدیران مالی که مسئولیت محاسبه حق ماموریت‌ها را بر عهده دارند از این سفرها خبردار می‌شوند، آیا این می‌دانید این مردان نامرئی چه کسانی هستند؟

مشکل بزرگ امروز سرمایه‌های انسانی صنعت نفت بیش از آنکه اجرای ماده 10 قانون نفت یا بند 10 مصوبه بهبود معیشت کارکنان قراردادی یا ماده 112 قانون برنامه ششم یا بالا و پائین شدن اضافه کارها و مالیات‌های عجیب و غریب پلکانی باشد، حفظ «کرامت» و «منزلت» آنهاست زیرا در این صنعت کسی حاضر به شنیدن مشکلات و مصائب آنها نیست، امروز مشکل بزرگ خانواده صنعت نفت بیش از آنکه معیشت، رفاه، بهبود شرایط کاری باشد شکسته شدن «غروری» است که از آن مردان نامرئی که به‌عنوان مدیران منابع انسانی حق‌سکوت می‌گیرند تا آن مقام عالی وزارت، کسی نمی‌خواهد غمخوار آنها باشد، صنعت نفت خانواده است اما نه آن وزیر می‌خواهد نقش پدرانه در این صنعت داشته باشد و نه آن مدیر منابع انسانی می خواهد نقش گوش و چشم کارکنان در جلسات پشت درهای بسته را بازی کند.

«احسان گله داری» یکی از هزاران سرمایه انسانی صنعت نفت است که هرچند جمعه شب گذشته به دلیل انفجار یک کلیدبرق دچار سوختگی و مصدومیت شدید در واحد آب، برق و بخار پالایشگاه نفت آبادان شده است اما «احسان» و خیلی از کارکنانی که همچون او در دام یک حادثه ناخواسته گرفتار شدند از بی‌توجهی و شکسته شدن غروری درد و رنج می‌کشند که سوزش و درد سوختگی در مقایسه با آن به مراتب قابل تحمل‌‌تر است. «احسان گله‌داری» یکی از کارکنان قرارداد مدت‌موقت شاغل در پالایشگاه آبادان بوده که امروز دچار حادثه و مصدومیتی غم انگیز شده اما زمانی‌که شرح حال و وضعیت کاری او را جویا شدیم به این واقعیت غیرقابل انکار رسیدیم که احسان‌های صنعت نفت قبل از حادثه، مصدوم و مجروح شده‌اند.

«احسان گله داری» در یکی از واحدهای عملیاتی پالایشگاه نفت آبادان مشغول به کار بوده و در این واحد دچار حادثه‌ای غم انگیز می‌شود اما زمانی که متوجه شدیم که او مشمول فوق‌العاده تخصصی که باید تمامی کارکنان واحدهای عملیاتی مشمول آن شوند، نشده است، غم و اندوه این حادثه چند برابر می‌شود.

اشتباه نکنید، «انرژی نیوز» صرفا به دنبال حمایت از یک نیروی قرارداد مدت موقت در یک پالایشگاه نیست، امروز در این صنعت نیروی رسمی، قراردادی، پیمانی، پیمانکاری و کارگر را به یک شکل مشخص «محروم» می‌کنند، زمانی که همان وزیری که از او به عنوان دشمن کارمندان و همه خوبی‌ها یاد می‌کنیم، بخشنامه‌ای را امضا و برای بهبود شرایط کارکنان ابلاغ می‌کند اما آن بخشنامه زمانی‌که از تهران به مناطق دور و نزدیک ابلاغ می‌شود با آن چیزی که اجرا می‌شود زمین تا آسمان متفاوت است، نمی‌شود «زنگنه» را به تنهایی دشمن همه کارکنان نامید و بدون اغراقی تمامی مدیران منابع انسانی که در جلسات سکوت می‌کنند و یا در مناطق عملیاتی هیچگاه به صورت مستقیم پای گلایه‌ها و انتقادات کارکنان نمی‌نشینند به یک اندازه مقصر هستند.

«احسان گله‌داری» جمعه شب و در آستانه شب یلدا مصدوم شد، نیرویی که عملیاتی بود و متخصص اما هیچگاه حق و حقوق فوق‌العاده تخصصی به او تعلق نگرفت، مشکل بزرگ احسان گله داری‌ها این است که آنها هیچ وقت قرار نیست دیده شوند و احتمالا حوادثی تلخی باید به وقوع بپیوندد تا تلنگری برای مردان نامرئی این صنعت باشد و به آنها اثبات شود که نیرویی که در واحد عملیاتی فعالیت داشته، در همین واحد به شدت مصدوم شده استحقاق دریافت یک فوق‌العاده چند هزار تومانی را دارد. امیدواریم درد و مصدومیت احسان گله داری به لطف خداوند متعال و دعای همه نفتی‌های سینه سوخته به‌زودی زود درمان شود اما فراموش نکنید اگر روزی این دردها درمان شوند اما درد شکستن «غرور» هیچگاه درمان نخواهد شد، از یاد نبرید غم و اندوه این «تبعیض« لعنتی هیچگاه ساکت نخواهد شد ...


درد تاریکیست درد خواستن ... رفتن و بیهوده از خود کاستن ... سر نهادن بر سیه دل سینه‌ها ... سینه آلودن به چرک کینه‌ها ... در نوازش، نیش ماران یافتن ... زهر در لبخند یاران یافتن ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,