اخبار  ›  گاز  ›  جزئیات کشف میدان یک تریلیون    

«انرژی نیوز» منتشر کرد؛
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۳:۴۸

جزئیات کشف میدان یک تریلیون مترمکعبی گاز در ایران/ میدان جدید اکتشافی احتمالا در فارس کشف شده است


جزئیات کشف میدان یک تریلیون مترمکعبی گاز در ایران/ میدان جدید اکتشافی احتمالا در فارس کشف شده است

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران امروز از کشف یک میدان جدید گازی در عمق حدود چهارهزار متری زمین خبر داده که ذخایر گاز این میدان توانایی تامین گاز 16 سال استان تهران را دارند.

بر اساس، آخرین گزارش تراز هیدروکربوری کشور متوسط مصرف سالانه گاز استان تهران (سال 1395) حدود 23 میلیارد مترمکعب شامل مصارف گاز خانگی، تجاری، صنایع، نیروگاه‌ها و پالایشگاه نفت بوده که شانزده برابر شدن این مصرف معادل 370 میلیارد مترمکعب است.

با یک حساب و کتاب ساده در صورتی‌که ضریب بازیافت این میدان جدید گازی را 30 درصد تعیین شود ذخیره گاز اثبات شده میدان بین یک تا 1.2 تریلیون (1200 میلیارد) مترمکعب و ذخیره گاز قابل برداشت حدود 370 تا 400 میلیارد مترمکعب برآورد می‌شود.

علاوه بر این شرکت ملی نفت ایران هفته دولت با گزارش عملکردی از کشف یک میدان جدید گازی در جنوب کشور خبر داده بود و در بخشی از این گزارش آمده بود: «حفاری اولین چاه اکتشافی در جنوب فارس به گاز رسید و چاه اکتشافی «دنگ» منجر به اعلام کشف ذخایر هیدروکربوری در جنوب فارس شده است.»

گفته شده که «مسعود کرباسیان» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به‌زودی جزئیات کشف این میدان جدید گازی ایران را اعلام خواهد کرد.

نکته پایانی اگر بخواهیم مقایسه‌ای درباره کشف جدید گازی شرکت ملی نفت داشته باشم، تا امروز حجم ذخایر گاز طبیعی درجای پارس جنوبی حدود 14 هزار میلیارد متر مکعب اعلام شده که میدان جدید اکتشافی برای یک دوره 25 ساله تقریبا معادل یک فاز پارس جنوبی توان تولید گاز خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران هفته آینده جزئیات کشف میدان جدید گازی در جنوب فارس را اعلام می‌کند. جزئیات این کشف گازی در حاشیه امضای قرارداد لرزه‌نگاری پانیذ و باشت اعلام خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,