اخبار  ›  ویژه  ›  «فرزین مینو» مرغ طوفان صنعت نفت/    

بازی دوسر باخت معاون نگون‌بخت «زنگنه»؛
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۰۳:۲۳

«فرزین مینو» مرغ طوفان صنعت نفت/ اینجا خبری از «لبخند» نیست، همه «خنجر» در دست دارند


«فرزین مینو» مرغ طوفان صنعت نفت/ اینجا خبری از «لبخند» نیست، همه «خنجر» در دست دارند

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، منابع انسانی یک بازی دو سرباخت است، می‌خواهید «انرژی نیوز» باشید یا معاون یا مشاور منابع انسانی وزیر نفت، تفاوتی نمی‌کند تا سایه سنگین آن «آقا بالاسر» باشد، همین آش است و همین کاسه، تعداد منتقدان و مخالفان بسیار، خبری از لبخند نیست و همه خنجر به دست از شما استقبال می‌کنند، مدیران، معاونان و مسئولان از یک سو سایه شما را با تیر می‌زنند و ادعا می‌کنند شما انتظارات کارکنان را خیلی بالا بردید و زمانی‌که با کارکنان روبرو می‌شوید شما دروغگوی «زنگنه نیوز» هستید.

ای کاش همه مصائب و مشکلات پیگیری مطالبات صنفی کارکنان صنعت نفت با رد و بدل شدن چند جمله تلخ و تعدادی کنایه درشت مخاطبان و مدیران به پایان می‌رسید، آرزو می‌کردیم همه شوربختی‌‌ها نوشتن مطلب علیه‌تان در چند گروه واتس آپی و تلگرامی منتسب به کارکنان رسمی و غیر رسمی بود که تلخ‌ترین نوشته‌ها و کنایه‌ها هم شیرین و گواراتر از پنجه در پنجه شدن با «آقا بالاسری» است که به لبخند اعتقاد ندارد و همه را مستقیم با خنجر مجازات می‌کند .

«محسن دلاویز» مشاور منابع انسانی وزیر نفت یکی از بزرگترین قربانیان این فرآیند پیچیده است. امروز دلاویز کجاست؟ در حال حاضر برای حل مشکلات کارکنان صنعت نفت چه می‌کند؟ آیا در طول 6 سال گذشته مشاوری فعال تر و دلسوزتر از «دلاویز» برای حل مشکلات کارکنان رسمی و غیر رسمی سراغ داشتید؟ چرا مدت‌هاست او در برابر مشکلات انباشته منابع انسانی صنعت نفت سکوت کرده است؟ «رضا خلیلی»، «سیدپیروز موسوی»، «مسعود کرباسیان»، «رامین حاتمی»، «حسن تربتی» و تعدادی دیگر از بزرگان صنعت چرا سکوت کرده‌اند؟  پاسخ ساده است، زور خنجرها بیشتر است، پس باید لبخند زد تا این نیز بگذرد.

بارها گفتیم قهرمان شدن در صنعت نفت ساده‌ترین اتفاق است. با کمی درشت گویی با چاشنی نقدهای تند و آتشین علیه وزیر، دستیاران و مشاوران او به راحتی آب خوردن می‌توان قهرمان کارکنان صنعت شد اما این قهرمانی مجازی مشکلات این کارکنان نگون بخت را حل نمی‌کند که بدتر هم خواهد شد و چه بسا در 6 سال گذشته آن قدر با این ادبیات نقد و تخریب کردند که خیلی‌ها امروز به مدد همین تخریب‌های تهی مظلوم و عزیز وزیر نفت هم شده‌اند.

بدون تعارف امروز تمامی مدیران و معاونان ارشد صنعت نفت در حوزه حل مشکلات کارکنان به ویژه همکاران عملیاتی و متخصص روزه سکوت گرفته‌اند و اگر می‌بینید برخی از نمایندگان فعلی و سابق مجلس هم نقدهایی جسته و گریخته مطرح می‌کنند صرفا سخنرانی شب انتخابات است و بس.

در شرایط فعلی «فرزین مینو» معاون جوان منابع انسانی وزارت نفت تنها مدیری بوده که برای حل و فصل بسیاری از مشکلات ریز و درشت کارکنان صنعت نفت ایستادگی کرده، می‌جنگد و همین قدر بدانید که اگر پای آبرو و اعتبار وزارت نفت در میان نبود او را به دلیل جنگیدن بی‌وقفه برای حل مشکلات کارکنان تاکنون چندباره برکنار کرده بودند. چه کسانی سد راه او هستند؟ پاسخ به این پرسش «انرژی نیوز» را هم می‌تواند به قهرمان مجازی صنعت نفت تبدیل کند.

در پایان فقط همین قدر بدانید اگر درصد افزایش مزایای پرداختی کارکنان قرارداد مدت‌موقت برای سال 98 رضایت‌بخش نیست، اگر تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی متوقف مانده است، اگر خبری از تصویب‌خواهی و ابلاغ فوق‌العاده مرزی «بند 112 قانون برنامه ششم» نیست، اگر تصویب‌خواهی طرح بهبود معیشت کارکنان پیمانکاری خیلی طولانی شده و دست آخر قرار است مثل اضافات رسمی‌ها و مزایای قراردادی‌ها مهندسی شود، اگر نمی‌گذارند که سقف اول حقوق رسمی‌ها کمی بالا برود، اگر پا را در یک کفش کرده که باید اقماری حذف و طرح اسکان اجرایی شود و خیلی از این اما و اگرهای دیگر ... معاون جوان منابع انسانی در نشست‌ها و جلسات پشت درهای بسته برای وصول مطالبات به حق و قانونی نفتی‌ها نه تنها سکوت نمی‌کند که بر خلاف بسیاری از مدیران و مسئولان منابع انسانی حاضر در این نشست‌ها، فریاد می‌زند. یک دست هیچ وقت صدا ندارد اما امیدواریم «فرزین مینو» مرغ طوفان این روزهای صنعت نفت بماند ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,