اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  برنامه بهبود معیشت 104 هزار نیروی    

آخرین تصمیمات وزارت نفت برای کارکنان قراردادی و پیمانکاری؛
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ ۱۲:۱۶

برنامه بهبود معیشت 104 هزار نیروی پیمانکار صنعت‌نفت جدی‌تر شد/ اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاران از آذر/ 4 برنامه مهم برای بهبود معیشت کارکنان قراردادموقت


برنامه بهبود معیشت 104 هزار نیروی پیمانکار صنعت‌نفت جدی‌تر شد/ اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پیمانکاران از آذر/ 4 برنامه مهم برای بهبود معیشت کارکنان قراردادموقت

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، نشست ویژه بررسی آخرین وضعیت طرح بهبود معیشت کارکنان پیمانکاری صنعت نفت با حضور «عامر کعبی» نماینده مردم آبادان در مجلس، مدیران کل آموزش و تدوین روش‌ها و مقررات مالی وزارت نفت، مدیر منابع انسانی و رئیس تدوین و مقررات پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پالایش، رئیس کارگروه ساماندهی نیروهای ارکان ثالث وزارت نفت و مدیرعامل پالایشگاه آبادان در آبادان برگزار شد.

در این نشست که به دنبال نشست مشترک اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، معاون منابع انسانی وزارت نفت و مسئولان وزارت کار (مردادماه 1398) برگزار شده بود، مدیران کل منابع انسانی وزارت نفت از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و بهبود معیشت کارکنان پیمانکار صنعت نفت تا آذرماه امسال خبر داده‌اند.

این درحالی است که معاونت پارلمانی وزارت نفت بیست شهریورماه امسال در پاسخ به «مختار» نماینده آبادان، از تدوین شناسنامه شغلی، جدول مزد، استانداردسازی تیپ پیمان‌ها، قراردادها و مشاغل پیمانکاری به‌عنوان محورهای طرح ساماندهی وضعیت قراردادهای پیمانکاری با رعایت عدالت در پرداخت خبر داده بود.

در همین حال، «عامر کعبی» در این نشست با بیان اینکه طرح بهبود معیشت و طبقه‌بندی مشاغل حدود 104 هزار نیروی پیمانکار شاغل در صنعت نفت کلید خورده است، گفت: امیدواریم با پیگیری‌های سه ساله انجام گرفته و هماهنگی وزارت نفت و کار این طرح تا پایان آذرماه اجرایی شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس با اشاره به رها شدن کارکنان متخصص شاغل در صنعت نفت پس از خصوصی‌سازی، تصریح کرد: در طول چندسال گذشته نظارتی بر وضعیت حقوق، دستمزد، امور رفاهی و زیستی کارکنان ارکان ثالث و پیمانکاری در صنعت نفت یا وجود نداشته و یا بسیار ضعیف بوده است.

وی با اعلام اینکه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل می‌تواند تا حدودی وضعیت حقوق و دستمزد کارکنان متخصص صنعت نفت در لباس ارکان ثالث را سامان‌دهی کند، بیان کرد: گام اول اجرای سراسری طرح طبقه‌بندی مشاغل پارسال در بین کارکنان شاغل شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر برداشته شد و قرار است این طرح تا آذر ماه امسال در کل نفت به طور کامل اجرایی شود.

به گفته این نماینده مجلس این طرح بزرگترین گام برای یکپارچه‌سازی و ساماندهی معیشت مجموعه کارکنان قراردادی و نیروهای ارکان ثالث صنعت نفت به‌ویژه نیروهای پیمانکاری در پالایشگاه نفت آبادان خواهد بود.


4 برنامه مهم برای بهبود معشت کارکنان قرارداد موقت

علاوه بر این به گفته نمایندگان کارکنان قرارداد مدت موقت حاضر در این نشست، مقرر شده است که جمعه کاری که تا کنون برای کارکنان قراردادی لحاظ نشده اصلاح و اعمال شود، ثبت تعدیل مدرک کارکنان قراردادی در سیستم جامع، افزایش کمک معیشت و هزینه ایاب و ذهاب و افزایش رقم پرداخت پاداش بهره‌وری در قالب تدوین یک فرمول جدید و متناسب با نرخ تورم سالانه از مهمترین برنامه‌های پیشنهادی در این نشست بوده که مورد تائید مسئولان منابع انسانی وزارت نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی قرار گرفته است.

توضیح انرژی نیوز: اطلاعات مندرج در این خبر توسط نمایندگان کارکنان پیمانکار و قراردادی حاضر در نشست در قالب فایل صوتی و گزارش مکتوب برای «انرژی نیوز» ارسال شده و خبرنگار «انرژی نیوز» در این نشست حضور نداشته است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,