اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  ماده 112 به سرنوشت ماده «10» قانون    

ماجرای محرومیت نفتی‌ها از یک فوق‌العاده مهم؛
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۲۱:۴۱

ماده 112 به سرنوشت ماده «10» قانون نفت مبتلا شد؟/ وزارت نفت: در مرحله مطالعه و تصویب‌خواهی است


ماده 112 به سرنوشت ماده «10» قانون نفت مبتلا شد؟/ وزارت نفت: در مرحله مطالعه و تصویب‌خواهی است

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با گذشت بیش از 6 ماه از اجرای ماده «112» قانون برنامه ششم در تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و شبه دولتی همچون بانک‌ها، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، وزارت خانه‌ها، سازمان امور مالیاتی و ... پرداخت این فوق‌العاده به کارکنان مشمول صنعت نفت درگیر یک مقاومت سفت و سخت برخی از مسئولان وزارت نفت است.

با اجرای ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه که به صراحت حتی دستگاه‌های که مشمول قانون خدمات کشوری هم نمی‌شوند را مکلف به اجرای آن کرده و کارکنانی که در مناطق مرزی و عملیاتی دفاع مقدس مشغول به خدمت هستند مشمول 25 درصد فوق‌العاده مناطق مرزی خواهند شد.

در همین حال، تاکنون در چندین نوبت تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌هایی خطاب به وزیر نفت خواستار اجرای این ماده قانونی در بین کارکنان واجد شرایط شده‌اند.

با گذشت بیش از 6 ماه (اسفند 97) از اجرای ماده 112قانون برنامه ششم در سایر دستگاه‌های دولتی و شبه دولتی اما این ماده قانونی هنوز در وزارت نفت اجرا نشده و حدود یک‌ماه قبل اداره کل تدوین مقررات وزارت نفت در پاسخ به نامه یکی از نمایندگان مجلس در خصوص مسکوت ماندن اجرای این ماده قانونی، نوشت: «مراتب تحت بررسی و پیگیری بوده و در صورت حصول نتیجه طی فرآیند تصویب‌خواهی اقدام لازم انجام خواهد شد.»

زمانی‌که در سطح صنعت نفت ماده و بند قانونی به دنبال گرفتن و برداشت از جیب کارکنان صنعت نفت باشد، وزارت نفت بدون اغراق اولین دستگاه دولتی بوده که قانون را بدون کم و کاست اجرایی خواهد کرد و سوال اینجاست اگر قانونی به نفع کارکنان آن هم در مناطق محروم و مرزی که بعضا همکاران عملیاتی شاغل هستند چرا با گذشت 6 ماه از سال هنوز آثاری از اجرای آن مشاهده نمی‌شود؟بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,