اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  وزیر نفت به شورای حقوق و دستمزد    

درخواست کارکنان رسمی صنعت نفت از «شیخ‌الوزرا»؛
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۱۴:۳۸

وزیر نفت به شورای حقوق و دستمزد برای دفاع از شایستگی‌ها برود/ آیا «زنگنه» موفق به شکست نصف دولت بر سر شایستگی نفتی‌ها می‌شود؟


وزیر نفت به شورای حقوق و دستمزد برای دفاع از شایستگی‌ها برود/ آیا «زنگنه» موفق به شکست نصف دولت بر سر شایستگی نفتی‌ها می‌شود؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، نقدها به دستورعمل اضافات عمومی سال 98 کارکنان پیمانی و رسمی صنعت نفت روز به روز بیشتر می‌شود، تعیین سقف حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر حدود 8.4 میلیون تومانی برای مناطق شمال (غیر گرمسیر) و 11.3 میلیون تومانی برای مناطق جنوب (گرمسیر) عملا هرگونه افزایش حقوق در سال‌جاری را برای کارکنان با بیس میانی به بالا را منتفی کرده و کارمندی را پیدا نمی‌کنید که چه در ستادها و چه در مناطق عملیاتی سر فیش حقوقی آنها به سقف اول برخورد نداشته باشد.

در این بین، طرح اصلاح سقف اول حقوق‌ها هم با وجود آنکه مطالعات آن در اداره کل تدوین مقررات وزارت انجام و نهایی شده بود و صرفا منتظر امضا و ابلاغ وزیر نفت بود به یک باره به دلایلی کاملا نامشخص مسکوت باقی مانده است وهمزمان با وضعیت بلاتکلیف اصلاح سقف حقوق کارکنان شمال و جنوب صنعت نفت، کاهش چراغ خاموش اضافه‌کارها به اسم «صرفه‌جویی» هم به بحران جدیدی برای کارکنان تبدیل شده تا با جیب‌های خالی تر به نبرد با غول تورم 40 درصدی تن بدهند، یک واقعیت را نمی‌توان انکار کرد وضعیت فعلی حقوق و دستمزدها دست کم برای بخش قابل توجهی از کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت به هیچ وجه رضایت‌بخش نبوده که حتی معیشت آنها را با چالش‌های جدی روبرو کرده است.

همزمان با مرور این تحولات تلخ، آخرین امید کارکنان رسمی صنعت نفت برای احیای حقوق از دست رفته‌ای که قربانی سقف پائین سال 98 شده، اضافات شایستگی بوده، درصدی که به گفته یک مقام ارشد وزارت نفت تصویب و ابلاغ آن با مخالفت نیمی از بدنه دولت همواره روبرو می‌شود و هرچه در توان دارند خرج می‌کنند تا دست کارکنان صنعت نفت به‌عنوان سربازان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی از این گشایش نصف و نیمه مالی هم کوتاه بماند. علت این همه کم لطفی با کارکنان صنعت نفت چیست؟ موضوعی بوده که باید مفصل تر به آن پرداخت.

در این بین، گفته می‌شود که اگر اتفاقی خاصی نیافتد شورای عالی حقوق و دستمزد هفته پیش روی تشکیل جلسه خواهد داد و باز اگر موضوع جدیدی پیش نیاید قرار است پیشنهاد شایستگی سال 98 کارکنان صنعت نفت از سوی سازمان اداری و استخدامی و به نمایندگی از وزارت نفت در این شورا طرح شود. اگر تمامی این اما و اگرها اتفاق بیافتد حضور وزیر نفت در نشست شورای عالی حقوق و دستمزد ضروری بوده اما خبرهایی به گوش می‌رسد که ظاهرا برخی‌ها رای وزیر نفت برای حضور در این شورا را زده‌اند !

با وجود همه نقدها به سیاست‌های انقباضی وزیر نفت در قبال منابع انسانی اما حضور او در جلسات چندسال گذشته شورای عالی حقوق و دستمزد و دفاع تمام قد از درصد شایستگی‌ها در تصویب و ابلاغ این گشایش مالی تاثیرگذار بوده، موضوعی که با وجود همه نقدها نمی‌توان بی‌تفاوت از کنار آن گذشت و باید بابت حمایت «شیخ‌الوزرا» دست کم در این مورد قدردان او بود.

همزمان با احتمال نرفتن وزیر نفت به شورای عالی حقوق و دستمزد نگرانی‌ها در بین کارکنان رسمی صنعت نفت افزایش یافته و امیدواریم موفق ترین وزیر تاریخ صنعت نفت در شرایط سخت اقتصادی باردیگر با حضور در این شورا از پیشنهاد شایستگی کارکنان چهارگوشه صنعت نفت دفاع کند و در روزهای آینده شاهد انتشار خبرهای خوبی که می‌تواند موجی از امید و رضایت را در بدنه جامعه نیروی انسانی صنعت نفت پمپاژ کند، باشیم.

«انرژی نیوز» به‌عنوان رسانه صداهای خاموش صنعت نفت در روزهای آینده انتشار گزارش‌های دیگری به منظور تسریع در تحقق مطالبات صنفی کارکنان پیمانی، قراردادی و پیمانکاری منتشر خواهد کرد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,