اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  دستور «زنگنه» برای کاهش اضافه    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۰۱:۴۰

دستور «زنگنه» برای کاهش اضافه کار نفتی‌ها صحت ندارد/ آغاز چراغ خاموش نصف شدن اضافه کارها در برخی شرکت‌ها/ یک مسئول: کاهش اضافه‌کار مشمول بخشنامه صرفه‌جویی نمی‌شود.


دستور «زنگنه» برای کاهش اضافه کار نفتی‌ها صحت ندارد/ آغاز چراغ خاموش نصف شدن اضافه کارها در برخی شرکت‌ها/ یک مسئول: کاهش اضافه‌کار مشمول بخشنامه صرفه‌جویی نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، یکی از مسئولان ارشد و البته کلیدی وزارت نفت چند هفته قبل در نشستی «آف رکورد» در جمع تعدادی از خبرنگاران با بیان اینکه «کاهش اضافه‌کار» کارکنان صنعت نفت به هیچ وجه مشمول بخشنامه صرفه‌جویی وزیرنفت نخواهد شد، گفت: هدف از ابلاغ این بخشنامه، صرفه‌جویی سالانه حدود یک‌هزار و 800 میلیارد تومان بوده تا امکان پرداخت مزایا و اضافه‌کار، کارکنان صنعت نفت فراهم شود.

به عبارت ساده تر وزیر نفت بخشنامه معروف صرفه‌جویی را ابلاغ کرد تا با صرفه‌جویی مصارف غیر ضروری امکان تامین اعتبارات پرداخت حقوق و مزایای کارکنان رسمی و غیررسمی فراهم شود اما با توجه به ضعف شدید نظارت و مطالبه‌گری مدیران منابع انسانی شرکت‌های اصلی و فرعی تابع وزارت نفت، اجرای بخشنامه صرفه‌جویی مشمول «ابتکارات» و «تفسیر» مسئولان مالی و اداری شده است.

در این راستا، خبرهای دریافتی از اجرای چراغ خاموش طرح کاهش اجباری اضافه کاری کارکنان با اولویت رسمی‌ها در گوشه و کنار صنعت نفت حکایت دارد موضوعی که نه وزیرنفت و نه هیچ کدام از معاونان او تاکنون دستوری برای اجرای آن ابلاغ نکرده‌اند.

در این بین، تعدادی از کارکنان یکی از شرکت‌های تابعه وزارت نفت اخیرا با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت ضمن اشاره به نصف شدن اضافه کارها، تاکید کرده‌اند: با توجه به بی‌تاثیر بودن اعمال اضافات عمومی سال 98 در افزایش حقوق‌ها، عملا کاهش اضافه کار کارکنان آنها در شرایط ظهور تورم 40 درصدی و گرانی با مشکلات معیشتی روبرو می‌کند.

نکته مهم آن است که کاهش اضافه کاری‌ها در یکی از شرکت‌ها درحالی با سخت گیری و وسواس مدیران اجرا شده که این شرکت همان طوری‌که وزیر نفت حدود یک‌ماه پیش در همایش مبارزه با تخلفات صنعت نفت اعلام کرده بود درگیر یک تخلف مالی بوده و حتی مدیرعامل شرکت پیمانکار طرف حساب این شرکت بازداشت شد. سوال اینجاست مدیرعاملی که در برخورد با تخلف و نظارت صحیح بر عملکرد مدیران مالی و شرکت پیمانکار سستی و اهمال داشته، قرار است کسری چند میلیارد تومان تخلفات مالی را از جیب کارکنان نگون بخت تسویه کند؟ آیا اگر جای حساب باز کردن بر روی اضافه‌کار کارکنان بر روی رصد و نظارت بیشتر وقت می‌گذاشتند امروز هم پول بیت‌المال هدر نمی‌رفت و هم کارکنان راضی‌تر نبودند؟بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,