اخبار  ›  ویژه  ›  «گلمرادی»: مدیر غیر بومی جایی در    

رونمایی از مسئولیت جدید نماینده ماهشهر،عزل و نصب مدیران پتروشیمی‌؛
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ۲۳:۱۰

«گلمرادی»: مدیر غیر بومی جایی در صنایع پتروشیمی ماهشهر ندارند/ «انرژی نیوز»: حضور نمایندگان غیر بومی در حوزه انتخابیه «ماهشهر» آزاد است؟


«گلمرادی»: مدیر غیر بومی جایی در صنایع پتروشیمی ماهشهر ندارند/ «انرژی نیوز»: حضور نمایندگان غیر بومی در حوزه انتخابیه «ماهشهر» آزاد است؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «مدیران صنعت نفت گستاخ شده‌اند، هر مدیر غیر بومی که در صنایع پتروشیمی ماهشهر منصوب شود، مهمان است، سرپرست جدید عملیات غیرصنعتی ماهشهر هم یک هفته نه دو هفته دیگر مهمان است، سرپرست جدید عملیات غیرصنعتی ماهشهر را معارفه کنند عواقب بدی در انتظار آنهاست ...»، همگی این جملات بخشی از اظهارات امروز «علی گلمردادی» نماینده مردم ماهشهر در واکنش به انتصاب «محسن آتش‌زمزم» سرپرست جدید شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر آن هم پس از نزدیک به پنج سال است.

اگر بخواهیم تصویر درستی از نماینده ماهشهر منعکس کنیم، او همان نماینده مجلسی است که دو سال قبل آن قدر اعتراض کرد تا برگزاری آزمون استخدامی پتروشیمی بوعلی‌سینا منتفی شد، نماینده ماهشهر معتقد بود که این آزمون استخدامی حق خوزستانی‌ها نیست و صرفا باید از فارغ تحصیلان بومی حوزه انتخابیه او در این آزمون ثبت نام کنند، دو سال گذشت آزمونی برای پتروشیمی بوعلی برگزار نشد، آزمونی که دست کم می‌توانست برای یک جمعیت 35 نفره جوان کشور کار، درآمد و امید ایجاد کند.

با منتفی شدن آزمون استخدامی پتروشیمی بوعلی، حالا امروز نماینده ماهشهر در مجلس با همان استدلال تکراری به عزل و نصب مدیران شرکت‌های پتروشیمی ورود کرده و حتی خواستار لغو برگزاری مراسم معارفه سرپرست جدید عملیات غیرصنعتی ماهشهر شده و تهدید کرده که اگر این معارفه برگزار شود عواقب بدی در انتظار خیلی‌هاست و مدیرعامل جدید یکی، دو هفته بیشتر مهمان نیست و انتصاب مدیران غیر بومی یک تخلف است.

فرض را بر این بگیریم که با استدلال نماینده محترم ماهشهر نصب مدیران بومی در هاب پتروشیمی ماهشهر که بیش از 30 درصد ظرفیت نصب شده پتروشیمی را در خود جای داده، تخلف و گناهی نابخشودنی است پرسش اینجاست که آیا ثبت نام افرادی که در سایر استان‌ها و شهرها کشور متولد شدند، زندگی کردند و به تحصیل در دانشگاه‌های آزاد و علمی کاربردی پرداختند برای ثبت نام در سایر حوزه‌های انتخابیه قانونی است؟ آیا فردی که در روستایی در نزدیکی «دره شهر» ایلام متولد شده و جز مردمان غیور کرد کشور بوده می‌تواند در شهر دیگری که حدود 560 کیلومتر با زادگاه او فاصله دارد، نماینده مردم شود؟ آیا فردی که در خرمشهر زندگی کرده، تحصیل کرده و سکونت داشته حالا می‌تواند در ماهشهر به اسم حمایت از مردم بومی برای مدیران صنعت پتروشیمی خط و نشان بکشد؟ آیا انتصاب مدیران غیر بومی برای پتروشیمی صرفا تخلف بوده و انتصاب مدیران غیر بومی برای شهردار ماهشهر (1386) و سپس شهردار بندرامام (1390) جرم و تخلف نیست؟

با مرور اظهارات امروز نماینده ماهشهر به این باور رسیدیم که اگر تا دیروز مسئولیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون‌گذاری و نظارت بوده حالا ورود به عزل و نصب مدیران صنعت پتروشیمی آن هم در سال انتخابات، یکی از ماموریت‌های کلیدی و البته جدید و نوظهور خانه ملت تبدیل شده که البته هنوز در لیست ماموریت‌ها و مسئولیت‌های قوه مقننه وارد نشده است.

سرپرست جدید عملیات غیرصنعتی ماهشهر کیست؟ آیا این مدیر جوان به استناد اظهارات امروز نماینده ماهشهر در مجلس یکی از مدیران سیاسی بوده که از فرآیند رفیق بازی در ماهشهر مدیر شده است؟ «محسن آتش‌زمزم» نگون بخت در طول سه سال گذشته مدیرعامل شرکت مهندسی جم صنعت کاران پتروشیمی جم بوده و نیم نگاهی به کارنامه کاری او نشان می‌دهد که در کنار مسئولیت‌های مختلف مدیریتی در شرکت‌های خصوصی، شاید به ظن نماینده ماهشهر عضویت او در اتاق بازرگانی و اتاق تعاون اصفهان سیاسی باشد که از او به‌عنوان یک چهره سیاسی یاد می‌کند، در یک جمله اگر بخواهیم تعریف درستی از سرپرست جدید عملیات غیرصنعتی ماهشهر داشته باشیم او نه آقازاده است و نه سیاستمدار، حتی مدعی هستیم که او خیلی مدیر افتاده‌ای بوده که با این کارنامه حاضر شده که سکان هدایت شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر را بپذیرد.

نگاهی تخصصی‌تر به سه سال آخر فعالیت «محسن آتش‌زمزم» در پتروشیمی جم هم خالی از لطف نیست و مهمترین اقدام کارنامه کاری او را می‌توان در اجرای طرح ضربتی افزایش تولید اتیلن پتروشیمی جم جستجو کرد که با استفاده از خوراک مازاد اتان موجود در عسلویه و تغییر آرایش کوره‌ها ظرفیت تولید اتیلن این مجتمع پتروشیمی را 15 درصد در سال افزایش داده و در واقع طرح ضربتی او سالانه 10 تا 15 میلیون دلار به درآمد پتروشیمی جم افزوده است.

در پایان، با پیشنهاد نماینده مجلس با تعیین یک پیش شرط موافق هستیم، اگر حضور مدیران موفق صنعت پتروشیمی هرچند با شناسنامه غیر بومی در ماهشهر گناهی غیر قابل بخشش و تخلفی غیر قابل گذشت است، آیا ثبت نام افرادی با شناسنامه غیر بومی آن هم با فاصله‌ای 560 کیلومتری از حوزه انتخابیه «ماهشهر» آزاد است که اگر این طور است این هاب به دلیل استقرار بیش از 20 مجتمع پتروشیمی آن قدر جذابیت دارد که می‌تواند پای رقبای سرشناسی را به انتخابات پیش روی مجلس در این حوزه انتخابیه باز کند ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,