اخبار  ›  ویژه  ›  وزارت نفت برای شکست مزدوران دشمن    

همزمان با انتشار اطلاعیه شفاف وزارت اطلاعات؛
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ ۱۱:۱۵

وزارت نفت برای شکست مزدوران دشمن آرایش جنگی گرفت/ ماجرای پوز، اُرد ناشتا آقازاده‌ها، مدیران دوگانه‌سوز وزارت نفت و استیضاح «زنگنه»


وزارت نفت برای شکست مزدوران دشمن آرایش جنگی گرفت/ ماجرای پوز، اُرد ناشتا آقازاده‌ها، مدیران دوگانه‌سوز وزارت نفت و استیضاح «زنگنه»

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «زنگنه» بد اخلاق است؟ «زنگنه» سیاست‌های انقباضی در قبال کارکنان دارد؟ «زنگنه» بیش از اندازه به دستیار ویژه‌اش اعتماد و اتکا دارد؟ «زنگنه» خیلی پایبند دوستانی است که آنها اصلا ظرفیت و جایگاهش را ندارند؟ همه را قبول داریم، اما یک واقعیت را نمی‌توانیم مخفی کنیم چه طرفدار او باشیم و چه مخالف سرسخت «زنگنه»، او وزیر پاکدستی است، در طول 15 سال حضور وزیر همیشه نفت نه فرزندانش و نه هیچ کدام از اعضای خانواده او کوچکترین دخل و تصرفی در داخل و خارج فعالیت نفت کشور نداشتند حتی دستیار ویژه او هم با وجود همه نقدها تاکنون کوچکترین خطا و تخلفی نداشته است که اگر داشت تاکنون صدها بار در بوق و کرنا شده بود.

«زنگنه» با وجود همه نقدهای درست و یا نادرستی که به کارنامه پانزده سال وزارت او در نفت الصاق شده و می‌شود از کم کاری در حوزه منابع انسانی بگیرید تا نداشتن یک برنامه متوازن توسعه در صنعت پتروشیمی در طول 6 سال گذشته تاکنون اما دست کم در این مدت خدماتی هم در صنعت نفت کشور داشته که تعریف یک برنامه هوشمندانه و اولویت‌دار توسعه فازهای پارس جنوبی، سبقت از قطر، ثبت رکوردهای متعدد گازرسانی به نیروگاه‌ها، صنایع، صادرات، بی‌نیازی از واردات، انتقال، تزریق و ذخیره‌سازی تا بهره‌برداری از طرح‌های چندین سال روی زمین مانده همچون پالایشگاه ستاره خلیج فارس، پالایشگاه گاز بیدبلند دو تا بی‌نیازی از واردات بنزین و گازوئیل بدون متوسل شدن به تولید مواد سرطان‌زا در پتروشیمی‌ها و ... بخشی از این کارنامه درخشان است.

گذشت زمان مشخص می‌کند که «زنگنه» وزیر شایسته‌ای بوده یا خیر و تاریخ صنعت نفت بزرگترین شاهد عادلی بوده که دیر و یا زود در این مورد اعلام نظر خواهد کرد اما نکته عجیب ماجرا اینجاست که همزمان با افزایش شدت تحریم غیرقانونی آمریکا برخی‌ها چه از خانواده مدیران ارشد صنعت نفت و چه از آن دلالان و واسطه‌هایی با تطمیع برخی رسانه نماها به دنبال ایجاد تشویش اذهان عمومی بر علیه وزارت نفت هستند. اما پرسش اینجاست که به چه قیمتی؟ آیا تصور می‌کنید همیشه می‌توانید بزنید و فرار کنید؟ آیا تصور می‌کنید که این دو سال هم قرار است همچون 6 سال قبل با شما مدارا شود؟

نظام جمهوری اسلامی ایران با هیچ مقام و مسئولی تعارف ندارد و اگر به این جمع بندی برسد که یک مسئول و حتی وزیر در حوزه خدمت، سهوی یا تعمدی دچار لغزش و ضعف شده در کسری از ثانیه آن مقام عزل خواهد شد اما عجیب اینجاست که برخی‌ها که سفارش و درخواست‌های بی جا و فاقد وجاهت قانونی آنها با مخالف وزیر نفت روبرو شده طوری افسار پاره کرده اند که تصور می‌کنند که در نظام جمهوری اسلامی تمامی دستگاه‌های نظارتی و بازرسی خواب بوده و آنها مسئولیت بیدار کردن آنها را دارند. آرایش جنگی وزارت نفت از امروز تقویت شده و بالاخره به این جمع بندی رسیدند که برای شکست تحریم دشمن ابتدا باید مزدوران داخلی آنها را شکست دهند و سپس سراغ دشمن اصلی رفت.

برخی تصور می‌کنند که اگر وزارت نفت با درخواست آنها برای اعطای قیر و فرآورده نفتی رایگان به فلان شرکت پیمانکاری و یا فروش نفت با دلالانی که خود را نزدیک شیوخ و تجار حاشیه جنوبی خلیج فارس معرفی می‌کنند، مخالفت می‌کند، آنها این حق را دارند که از موضع قدرت آنچنان این وزارتخانه را در شرایط تحریم مورد هجمه، تخریب و تهمت قرار دهند تا بالاخره وزیر تسلیم شود اما زهی خیال باطل که او می‌خواهد به این مقاومت مقدس ادامه دهد و تا روزی که بر مسند وزارت نفت باشد پروژه دور زدن تحریم‌ها، تولد بابک زنجانی‌ها و شکل گیری پرونده‌های جدید مشابه شرکت بازرگانی پتروشیمی را به گور خواهید برد.

صرفا جهت اطلاع دلالانی و کاسبانی که با سفارش خاص به وزارت نفت برای خرید نفت و میعانات گازی معرفی شدند و با توجه به اینکه حتی استانداردهای اولیه خرید نقدی نفت که پیشکش حتی توان تهاتر را هم ندارند باید عرض کنیم که وزارت نفت لیستی از این کاسبان، دلالان و سفارش کنندگان آنها را آماده کرده که پیشتر در اختیار دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته و به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت تا همه متوجه بشوند در روزهای سخت تحریم که مقام معظم رهبری توصیه پایداری و مقاومت می‌فرمایند چه مزدورانی در داخل به دنبال انداختن تخم تفرقه، نفاق و ایجاد فضای یاس و نا امیدی در جامعه و صنعت نفت هستند.

نکته مهم دیگر شکل گیری یک فرهنگ اشتباه و غلط در جامعه مدیران ارشد صنعت نفت بوده که همیشه حاکم معزول محبوب است! تا دیروز که زنگنه وزیر نبود به او آمار و اخبار می‌دادند و حالا که او وزیر است می‌خواهند به دیگران خط بدهند اما از امروز وزارت نفت به این جمع بندی رسیده که 50 به 50 را هم آفساید اعلام کند، سوت بزند و بازی را قطع بکند و اگر تصور می‌کنید کماکان می‌توانید به بازی موش و گربه ادامه بدهید و خدمت مقام عالی وزارت تا کمر خم شوید و در جای دیگری خوراک نفاق و تشویش اذهان عمومی در اختیار اربابان قرار دهید سخت در اشتباه هستید و روی این پروژه دیگر سرمایه‌گذاری نکنید که تاریخ مصرف تردد با موتور دوگانه‌سوز در وزارت نفت تمام شده است.

در پایان، «انرژی نیوز» آرزو می‌کند که وزیر نفت را خیلی زود استیضاح کنند و برخلاف برخی‌ مخالفان و منتقدان که می‌گویند مخالف استیضاح او هستیم ما طرفدار این استیضاح هستیم تا دست کم برای یک بار هم که شده برخی واقعیت‌های زیر و روی صنعت و تجارت نفت، قرارداد کرسنت، توتال و خیلی از مسائل دیگر پشت تریبون خانه ملت روشن و شفاف شود تا ببینید با این شفاف‌سازی چه کسی رستگار خواهد شد ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,