اخبار  ›  ویژه  ›  خراب‌کاری عجیب در محاسبه افزایش    

همزمان با ورود «منابع انسانی» به محورهای استیضاح «زنگنه»؛
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۸:۴۲

خراب‌کاری عجیب در محاسبه افزایش حقوق نفتی‌ها در سال 98/ سقف 8.4 میلیون تومانی افزایش حقوق بیس بالاها را منتفی کرد؟


خراب‌کاری عجیب در محاسبه افزایش حقوق نفتی‌ها در سال 98/ سقف 8.4 میلیون تومانی افزایش حقوق بیس بالاها را منتفی کرد؟

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، آقای «زنگنه»، در این سرزمین عجایب چه خبر است؟  تا کی قرار است به رفاقت‌هایی که اتوبانی یک‌طرفه هستند، پایبند باشید؟ آیا زمان آن نرسیده که برای یک بار هم که شده مدیرانی که به راست راهنما می‌زنند و به چپ می‌پیچند را کنار بگذارید؟ در طول 6 سال گذشته برای کدامیک بیشتر تاوان داده‌اید، دوستانی که تصور می‌کردید حلقه یاران وفادار هستند یا منتقدان و مخالفان؟ اصلا خبر دارید یاران وفادار را یکی پس از دیگری می‌زنند و اصحاب «مسعود میرکاظمی» به راحتی آب خوردن در صنعت نفت رئیس و مدیر می‌شوند؟ ای کاش همه واقعیت‌ها همچون خبر سهمیه‌بندی بنزین قابل انتشار بود تا واقعیت‌های غیرقابل کتمانی در چهاردهمین سال وزارت برای شما آشکار شود.

هنوز چند روزی از ابلاغ دستورعمل اضافات عمومی سال 98 کارکنان صنعت نفت نگذشته که اشکالات وحشتناک و عجیبی از دستورعملی که سابقه تدوین آن به چند دهه می‌رسد به چشم می‌خورد که تصورش غیرقابل باور است؟ این اشکالات آن قدر عجیب بوده که باید سوال کرد که در اداره کل اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت چه می‌گذرد؟ آیا این مدیریت فقط برنامه دارد که مصوبات ابلاغی وزیر نفت برای بهبود وضعیت معیشت، رفاهی و آموزش کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت را یکی پس از دیگری آن قدر معطل کند که مشمول زمان شود که مدیران منابع انسانی شرکت‌های اصلی برای اجرای آنها دست به دامن مدیران عامل و معاونان وزیر بشوند و در نهایت شکاف مدیران و کارکنان در صنعت نفت روز به روز بیشتر شود؟

مخاطبان «انرژی نیوز» و حتی بسیاری از مدیران عامل و منابع انسانی شرکت‌های اصلی و فرعی صنعت نفت امروز با تماس‌های متعدد خواستار ورود «انرژی نیوز» به یک اشتباه فاحش و غیر قابل جبران در دستورعمل اضافات عمومی کارکنان در سال 98 شدند و ماجرا از این قرار است در این دستورعمل شگفت انگیز سقف حقوق و دریافتی مستمر برای کارکنان شمال  حدود 8.4 میلیون تومان و برای کارکنان جنوب (گرمسیری) حدود 11.3 میلیون تومان در ماه تعیین شده است.

علاوه بر این برای سقف حقوق (خالص) کارکنان شمال حدود 23.5 میلیون تومان و برای کارکنان جنوب (گرمسیری) 30.6 میلیون تومان تعیین شده است. مشکل کجاست؟ مشکل از آنجایی آغاز می‌شود که مثلا برای یک کارمند 20 سال سابقه نفتی حوزه شمال با بیس 5 میلیون تومان با احتساب 18 درصد افزایش حقوق بیس به حدود 6 میلیون تومان می‌رسد و با احتساب دریافت‌های مستمر و در مرحله بعد دریافت غیرمستمر بخش عمده‌ای از کارکنان به سقف کوتاه افزایش حقوق‌ها برخورد می‌کنند و به عبارت ساده تر عملا 18 درصد افزایش حقوق سال 98 معادل هیچ شده و به همین نسبت هم برای کارکنان شاغل در جنوب و به ویژه مناطق عملیاتی باید میزان افزایش حقوق سال 98 را هیچ محاسبه کنید.

قضاوت درباره محاسبه تبعات منفی «هیچ» شدن افزایش حقوق سال 98 به ویژه برای کارکنان در مناطق عملیاتی و تخصصی بر روی نرخ بهره وری این همکاران را باید به کارشناسان واگذار کرد اما واقعیت غیر قابل انکار آن است که در این روش عجیب محاسبه افزایش حقوق کارکنان که حتی شایستگی سال 98 و بسیاری از مزایای قانونی آنها را هم در محدوده هیچ یا کمی بیشتر قرار می‌دهد.

آقای وزیر، این روزها توسعه پارس جنوبی، تولید و توزیع نفت، بنزین، گاز و ... منطقه به منطقه متولی و مسئول دارد و به همین نسبت از بالادست و پائین دست صنعت نفت متولی و مسئول داریم اما سوال اینجاست در شرایط فعلی متولی مدیریت منابع انسانی صنعت نفت کیست؟ اگر اشتباهی به ضرر کارکنان و حتی دولت در حوزه منابع انسانی به وجود آید دقیقا باید از کدام مدیر و مسئول مطالبه کنیم؟ معاون منابع انسانی، شورای اداری و استخدامی صنعت نفت، مشاوران و دستیاران؟ این درست همان ضعفی بوده که بارها و بارها تذکر دادیم که متولی مدیریت منابع انسانی صنعت نفت را جای یک‌هزار شیخ به یک شیخ واگذار کنید تا تکلیف همه مشخص شود.

دست بر قضا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح استیضاح جدید وزیر نفت انگشت روی محور خوبی گذاشتند، باور کنید از کرسنت، قرارداد توتال و دشمن ساختن برای پالایشگاه سازی استیضاحی شکل نخواهد گرفت زیرا «زنگنه» وزیر موفقی برای وزارت نفت بوده اما نه برای کارکنانش و حالا زمان مطالبه است، کارنامه‌ منابع انسانی نفت امروز مدعیان زیادی دارد، هر چند نکته عجیب‌تر ماجرا اینجاست که که اشتباهات اضافات عمومی سال 98 کارکنان چرا همزمان شده با گنجاندن محور «منابع انسانی» در استیضاح اخیر «شیخ‌الوزرا» ... ؟!بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,