اخبار  ›  ویژه  ›  تیر خلاص آقای قاضی به حامیان دور    

«زنگنه» 11 روز زودتر از همه به استقبال عید رفت؛
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ ۱۶:۴۴

تیر خلاص آقای قاضی به حامیان دور زدن تحریم‌های نفتی/ دور زدن تحریم یعنی چی؟ اختلاس، تحصیل نامشروع مال، دریافت رشوه، تبانی، پورسانت !


تیر خلاص آقای قاضی به حامیان دور زدن تحریم‌های نفتی/ دور زدن تحریم یعنی چی؟ اختلاس، تحصیل نامشروع مال، دریافت رشوه، تبانی، پورسانت !
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، عقربه‌ها هنوز به ساعت دوازده نیمه شب دوازدهم آبان نرسیده بود که منتقدان و دلواپسان زودتر از «دونالد ترامپ» توپخانه‌هایشان را به سمت وزارت نفت آتش کردند واز همان سیزده آبان همان روزی که هنوز چند ساعت هم از آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا نگذشته بود که سیل خروشان افترا، تهمت‌ و ادعای پوچ و توخالی علیه با سابقه ترین وزیر تاریخ صنعت نفت ایران به حرکت آمد، یکی توئیت می‌زد، دیگری برای استعفایش شیرینی می‌خرید و تعدادی هم پشت تریبون‌ها سنگر گرفته بودند، سخنرانی تند و آتشین شلیک می‌کردند.

زمانی‌که هفته قبل وزیر نفت در حاشیه کلنگ‌زنی یک طرح پتروشیمی در اندیمشک می‌گفت این جنگ شهید و زخمی ندارد، گلوله‌ای شلیک نمی‌شود، دروغ نمی‌گفت زیرا «دونالد ترامپ» پیش بسیاری از ترامپ‌های وطنی داره تازه درس پس می‌دهد که بدون شلیک گلوله و پرتاب موشک هم می‌توان جنگ راه انداخت.  

کلیدواژه همه نقدها و تخریب‌ها ابتدا با اتاق تاریک معاملات نفتی آغاز شد و سپس دامنه این ادعا به توئیت‌ها و سخنرانی‌های تند و آتشین کشیده شد که «بیژن زنگنه» اعتقاد و اهتمامی به دور زدن تحریم‌ها ندارد، برخی پا را فراتر گذاشتند و از او به‌عنوان وزیری مشکوک یاد کردند که در خدمت سیاست‌های استعمار و شیطان بزرگ است.

دور زدن تحریم‌ها یعنی چی؟ ادعایی که مخالفان و منتقدان سعی می‌کنند با این کلیدواژه به وزارت نفت فشار بیاورند تا دقیقا چه چیزهایی دور زده شود؟ آیا ظهور بابک زنجانی، سرقت دکل نفتی یا فروش نفت توسط دستگاه‌های مختلف همچون نیروی انتظامی مصداق دور زدن تحریم‌هاست؟ این مهمترین سوالی است که تاکنون هیچ کدام از دلواپسان به آن پاسخی شفاف نداده‌اند که وزیر و وزارت نفت دقیقا چه کارهایی باید بکنند تا تحریم‌ها دور زده شود؟

پاسخ به این سوال که دقیقا «دور زدن تحریم‌ها یعنی چی؟» درحالی به یک پرسش و ابهام بزرگ تبدیل شده بود که قاضی «مسعودی مقام» امروز در حاشیه برگزاری جلسات رسیدگی به تخلفات پرونده فروش و تجارت پتروشیمی به آن پاسخ‌های جالبی داده است در پرونده‌ای که برخی از رسانه‌ها از آن به‌عنوان بزرگترین اختلاس تاریخ بشریت یاد کردند و در طرف مقابل حامیان دور زدن تحریم‌ها در حال تلطیف ابعاد این تخلف تاریخی هستند به واژه‌ها و تعاریف جالبی می‌رسید.

آقای قاضی «دور زدن تحریم‌ها یعنی چی؟»، این پرسش در پرونده تخلف اخیر تجارت پتروشیمی این طور تعریف شده است، دور زدن تحریم‌ها یعنی مدیرانی با استفاده از فرصت خصوصی‌سازی، به چندین میلیارد دلار و یورو پول باد آورده از محل صادرات محصولات پتروشیمی در شرایط تحریم دست پیدا می‌کنند، پول‌ها را مدتی در بانک‌های اروپایی می‌خوابانند و سودهای چند میلیون دلاری پارو می‌کنند، پورسانت می‌گیرند، مال نامشروع جمع آوری می‌کنند، تبانی می‌کنند و در نهایت تعدادی از آنها به کانادا فرار می‌کنند و عده دیگری که استعداد کمتری داشتند در تله قانون گرفتار می‌شوند.

با رسانه‌ای شدن ابعاد پرونده تخلفات تجارت پتروشیمی و روی جلد رفتن این تخلف عجیب و تکان حالا تیر مخالفان و دلواپسان «بیژن زنگنه» برای چندمین بار متوالی به سنگ خورده است. نه توان استیضاح او را دارند و نه او مرد استعفا در روزهای سخت است و خبری تلخ تر که تمامی بزرگان دولت و نظام اگر به زنگنه هزاران ایراد و اشکال بگیرند می‌دانند وزیری که جیب‌هایش تا این حد بسته و دوخته شده باشد فعلا برای تصدی وزارت نفت پیدا نخواهند کرد.

دلواپسانی که خود را به در و دیوار می‌کوبند، پول‌های بی زبان را خرج رسانه‌نماهایی می‌کنند، تا به مدد دروغ پردازی آنها بتوانند از وزیر نفت رانت و امتیاز در شرایط تحریم بگیرند باید بار دیگر این واقعیت زنده و غیر قابل مصادره حیات وحش را مرور کنند که در نبرد تاریخی «شیرها» و «کفتارها»، همواره کفتارها یک بازنده تمام عیار بودند و تا شیر باشد، کفتارها خواب نزدیک شدن به قلمرو آنها را هم نمی‌‌بینند.

در پایان اینکه می‌گویند «با یک گل بهار نمی‌شود» را هم دیگر باور نکنید، آقای قاضی امروز با یک گل سه امتیازی به دلواپسان و علاقه مندان پروژه «دور زدن تحریم‌ها» بهار و عید را یازده روز زودتر به وزیر نفت ایران هدیه کرده است و او حالا می‌تواند از این فرصت طلایی برای بازسازی و آماده سازی خود برای راند جدید مبارزه با دلواپسان آماده کند، به نظر شما سوژه بعدی برای زنده کردن پروژه «دور زدن تحریم‌ها» چه خواهد بود؟ ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,