اخبار  ›  پتروشیمی  ›  ضرورت تاسیس اولین پارک گوگرد    

یک مقام مسئول اعلام کرد:
۱۳۹۷/۱۰/۳۰ ۰۹:۱۰

ضرورت تاسیس اولین پارک گوگرد صنعت پتروشیمی/ تولید 7 محصول جدید با ساخت پارک گوگرد


ضرورت تاسیس اولین پارک گوگرد صنعت پتروشیمی/ تولید 7 محصول جدید با ساخت پارک گوگرد

رئیس تحقیق و توسعه پتروشیمی ایلام با اشاره به ضورت ساخت و تاسیس اولین پارک گوگرد، اعلام کرد: با توجه به ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون تن گوگرد در پالایشگاه‌های گاز می‌توان با ساخت پارک پتروشیمی گوگرد دست کم هفت محصول جدید و کلیدی تولید کرد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، «جواد قیصریان‌فرد» در تشریح ضرورت تاسیس و ساخت اولین پارک گوگرد صنعت پتروشیمی در غرب کشور، گفت: در شرایط فعلی سالانه نزدیک به 2 میلیون تن گوگرد در پالایشگاه‌های گازی کشور تولید مى‌شود که بخش عمده‌ای از این محصول بدون ایجاد ارزش افزوده خام به به چین، اندونزی، هند و پاکستان صادر می‌شود.

رئیس تحقیق و توسعه پتروشیمی ایلام افزود: همزمان با خام فروشی گوگرد، در سال 2016 ایران ۱۱ میلیون دلار ترکیبات ارگانیک گوگردی همچون سولفیدها، تیول‌ها، تیواسترها، سولفوکسیدها، سولفونات‌ها، هالیدهای گوگردی، یک میلیون دلار گوگرد ترسیبی از هند و ۱۳۷ هزار دلار کبریت از هند و امارات واردات کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به افت قیمت نفت و به تبع آن سقوط قیمت گوگرد در بازارهای صادراتی ایران و جهان، تصریح کرد: این درحالی است که کاربرد متنوع مستقیم و غیرمستقیم گوگرد در تولید اسید سولفوریک، کودهای شیمیایی فسفاته، کودهای ازته، الیاف مصنوعی، رنگدانهها، صنایع متالورژی، لاستیک و پلاستیک‌سازی، کاغذسازی، تصفیه نفت و گاز، مواد منفجره، رایون، معرف ها، نرم کننده رنگ، کبریت، آسفالت و بتن گوگردی، پاککنندهها، حشرهکشها و مصارف کشاورزی رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه کشورها به سمت تکمیل زنجیره ارزش گوگرد حرکت و برنامه ریزی کرده اند، بیان کرد: پالایشگاه گاز ایلام سالانه نزدیک به 120 هزارتن گوگرد تولید می کند که بیش از 90 درصد آن به علت عدم وجود صنایع تکمیلی در استان ایلام به صورت خام به خارج کشور صادر می‌شود.

قیصریان‌فرد با تاکید بر اینکه هم اکنون پتانسیل بالایی برای احداث صنایع تکمیلی گوگرد به منظور سرمایه گذاری و ارزش آفرینی و فراهم بودن شرایط بسیار مناسبی جهت ایجاد پارک کود شیمیایی گوگرد در غرب کشور فراهم است، تبیین کرد: بر این اساس با راه‌اندازی این پارک می توان محصولاتی همچون پوشش گوگردی، گوگرد بنتونیتی، اسید سولفوریک، اسید فسفریک، سولفات فسفات تریپل، دی آمونیوم فسفات، سدیم تری پلی فسفات و ... را تولید کرد.

رئیس تحقیق و توسعه پتروشیمی ایلام با اشاره به ضرورت انجام مکان یابى مناسب طرح، تامین پایدار خوراک از پالایشگاه گاز ایلام، مشارکت نهادهاى توسعه‌گر درزیرساخت‌ها و مطالعه بازارهای صادراتی، خاطرنشان کرد: هم اکنون شرایطی مناسبی برای تاسیس پارک شیمیایی گوگرد و رونق و شکوفایی صنایع پایین دست نفت، گاز، پتروشیمی و توسعه در غرب کشور فراهم است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,